Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Pracownicy siłowni drwią ze śmierci George'a Floyda. Oferują trening "Nie mogę oddychać"

73

W ofercie jednej z amerykańskich siłowni pojawiła się oferta treningowa, której nazwa odnosi się bezpośrednio do tragicznej śmierci George'a Floyda. Zestaw ćwiczeń "Nie mogę oddychać" wykonuje się przez 35 minut i 29 sekund. Internauci są oburzeni pomysłem.

Pracownicy siłowni drwią ze śmierci George'a Floyda. Oferują trening "Nie mogę oddychać"
Oferta treningowa "Nie mogę oddychać" odnosi się do ostatnich słów George'a Floyda przed śmiercią (Twitter.com)

Jak podaje "New York Post", zestaw treningowy "Nie mogę oddychać" ułożyła siłownia sieci Anytime Fitness z Wauwatosa w stanie Wisconsin. Rozpiska z ćwiczeniami została opatrzona rysunkiem klęczącego mężczyzny oraz hasłem "I nie waż się położyć".

Zarówno tytuł, jak i rysunek oraz hasło odnosiły się do śmierci George'a Floyda. 46-latek zmarł po tym, jak policjant przez 8 minut i 46 sekund uciskał jego kark kolanem, kiedy ten leżał na ziemi. Ostatnie słowa Floyda przed śmiercią brzmiały "Nie mogę oddychać".

Internauci oburzeni drwinami ze śmierci George'a Floyda. Anytime Fitness odpowiada na zarzuty

Zdjęcie tablicy, na której rozpisano ofertę treningową, trafiło do social mediów i wywołało oburzenie wśród internautów. Pracownicy Anytime Fitness zostali oskarżeni o drwienie z tragicznej śmierci Floyda. Pojawiły się liczne głosy, że pomysłodawca zestawu ćwiczeń "Nie mogę oddychać" powinien zostać zwolniony.

Zwolnijcie osobę, która uznała to za sprytne lub zabawne. Lekceważycie brutalne morderstwo mężczyzny. Smutni chorzy ludzie – "NYP" cytuje jednego z użytkowników serwisu Reddit.
Zobacz także: Zobacz też: Zburzyli pomnik Kolumba. Odkrywca Ameryki symbolem rasizmu

Rzecznicy Anytime Fitness zdecydowali się odpowiedzieć na krytykę. Na oficjalnym Facebooku siłowni zapewniają, że przepraszają za swoje postępowanie oraz wyciągnęli wnioski z popełnionych błędów.

Bez względu na nasze intencje, teraz zdajemy sobie sprawę, jak głęboko obraźliwe były nasze słowa, rysunki i działania – "NYP" cytuje treść oświadczenia Anytime Fitness.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić