Jan Manicki
Jan Manicki| 

Prawdziwy koszmar. WHO potwierdza

160

Na całym świecie rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ostatniej doby zanotowano 338 779 nowych przypadków COVID-19. To najwyższy dobowy przyrost od początku pandemii.

Prawdziwy koszmar. WHO potwierdza
(YouTube)

Koronawirus nie odpuszcza. WHO podała, że w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano najwięcej nowych przypadków od wybuchu pandemii. Ostatni rekord zanotowano 2 października.

Koronawirus. Rekordowa liczba przypadków na świecie

Na początku października potwierdzono 330 340 nowych infekcji koronawirusem. Teraz ta liczba została przekroczona. Ostatniej doby liczba zakażeń na świecie była o 8 tysięcy wyższa.

Najwięcej nowych przypadków COVID-19 odnotowano w Indiach. Stwierdzono tam 78 524 nowe przypadki. W ciągu ostatnich 24 godzin w Brazylii potwierdzono 41 906 przypadków, zaś w Stanach Zjednoczonych – 38 904.

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. W czwartek na COVID-19 zmarło 5 514 osób. Od początku pandemii infekcja spowodowała śmierć 1,05 miliona osób.

Koronawirus w Europie

W Europie najwięcej nowych przypadków koronawirusa odnotowano we Francji, gdzie zachorowało 18 129 osób. Następna na liście jest Wielka Brytania z 17 540 nowymi przypadkami. Dalej jest Rosja, gdzie ostatniej doby potwierdzono 11 493 przypadki.

Polska również notuje największy od początku pandemii przyrost nowych przypadków koronawirusa. W czwartek Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o wykryciu 4280 nowych przypadków. Z powodu COVID-19 zmarło 76 osób.

Obejrzyj także: Nieprzewidziane skutki koronawirusa. Skóra lekarzy zmienia kolor

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić