Jan Manicki
Jan Manicki| 

Trump ma koronawirusa. Biden też się zbadał. Są wyniki

15

Amerykański kandydat na prezydenta Joe Biden poinformował na Twitterze, że nie ma koronawirusa. Oświadczenie pojawiło się w piątek wieczorem czasu polskiego - po tym, jak jego przeciwnik w walce o prezydenturę Donald Trump uzyskał pozytywny rezultat testu na COVID-19.

Trump ma koronawirusa. Biden też się zbadał. Są wyniki
(PAP, EPA)

Pytania o stan zdrowia kandydata na prezydenta Partii Demokratycznej pojawiły się po tym, jak u Donalda Trumpa zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. Politycy spotkali się niedawno na debacie prezydenckiej.

Joe Biden poinformował na Twitterze, że wraz z żoną uzyskali negatywny wynik testu na koronawirusa. Kandydat na prezydenta podziękował wszystkim, którzy martwili się jego stanem zdrowia.

Mam nadzieję, że to będzie ostrzeżenie: noś maseczkę, zachowuj dystans społeczny i myj ręce – napisał kandydat Demokratów.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Donald Trump ma koronawirusa

W piątek prezydent USA Donald Trump poinformował na Twitterze, że jego doradczyni Hope Hicks jest zakażona koronawirusem. Wkrótce potem okazało się, że test, który przeszedł wraz z żoną Melanią, dał pozytywny wynik. Doradczyni zakaziła Trumpa na pokładzie Air Force One, lecąc wraz z nim na debatę do Cleveland.

Koronawirus w USA

USA są krajem najbardziej dotkniętym przez pandemię koronawirusa. Poziom zakażeń nadal utrzymuje się na poziomie między 40 a 50 tysięcy dziennie. Od początku pandemii na całym świecie koronawirusem zakaziło się ponad 7 milionów ludzi, z czego przeszło 200 tysięcy zmarło.

Obejrzyj także: USA. Debata Trump-Biden. Były minister kibicuje Donaldowi Trumpowi. Tłumaczy, dlaczego

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić