Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
|

Fatalne wieści z Wuhan. Nie uwierzysz, gdzie znaleźli koronawirusa

222
Podziel się:

Kobieta z Wuhan wyzdrowiała z COVID-19. Po dwóch miesiącach znowu jednak wykryto u niej koronawirusa. Przetrwał w bardzo nietypowym miejscu.

Fatalne wieści z Wuhan. Nie uwierzysz, gdzie znaleźli koronawirusa
Personel jednego ze szpitali w Wuhan. (Getty Images)

Naukowcy znaleźli koronawirusa u zdrowej, wydawało się, kobiety. 64-letnia mieszkanka Wuhan wyzdrowiała z COVID-19 dwa miesiące wcześniej. Białka wirusa zdołały jednak przetrwać w jej... oczach.

Po wypisaniu ze szpitala 64-latka skarżyła się na pieczenie i ból oczu. Zbierały się w nich duże ilości ropy. W marcu kobieta przeszła operację, podczas której lekarze potwierdzili, że białka koronawirusa przetrwały w jej oczach.

Miała koronawirusa. Trafiła do szpitala

Na początku roku mieszkanka Wuhan miała suchy kaszel i biegunkę. Pod koniec stycznia trafiła do szpitala. Lekarze znowu zdiagnozowali u niej koronawirusa.

18 lutego kobieta uzyskała negatywny wynik testu na obecność COVID-19 i wyszła ze szpitala. Trzy dni później zaczęła odczuwać w oczach silny ból oraz doświadczyła utraty ostrości widzenia.

Lekarze odkryli, że to ostry atak jaskry. Choroba ta pojawia się, gdy ciśnienie w oku jest zbyt duże. 14 marca zdecydowano o operacyjnym usunięciu jaskry.

Atak jaskry. Przyczyną był koronawirus

Niecały miesiąc później, 10 kwietnia, kobieta wróciła do szpitala. Ponownie miała zbyt wysokie ciśnienie w oczach. Tym razem lekarze, oprócz usunięcia jaskry, pobrali od kobiety próbki krwi i tkanek ocznych.

Okazało się, że na tęczówce i spojówce oczu kobiety znajdowały się białka koronawirusa. Lekarze potwierdzili diagnozę naukowców. Planowane są dalsze badania podobnych infekcji, aby lepiej zrozumieć ich przebieg.

Na podstawie tych wyników należy stwierdzić, że oprócz płuc oko jest również jednym z docelowych narządów infekcji wirusowej – napisali badacze.

Wyniki badania opublikowano w czasopiśmie naukowym "JAMA Ophthalmology".

Obejrzyj także: Nieprzewidziane skutki koronawirusa. Skóra lekarzy zmienia kolor

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(222)
Logik
2 lata temu
Art. 38 Konstytucji mówimy jednoznacznie o człowieku - nie o zygocie, ani płodzie. Człowiek jest rejestrowany w USC po urodzeniu - nie po poczęciu. W metryce wpisana jest data urodzenia - nie data poczęcia. Każdy prawnik powinien przede wszystkim myśleć logicznie. Nie wystarczy wykuć na pamięć paragrafy, jak wierszyki. Dotyczy to wszystkich pseudo prawników, którzy nie są zdolni do logicznego myślenia. Czy to wynika z błędów kształcenia logików? Ilu z nich ukończyłoby studia, gdyby na egzaminach były pytania logiczno-prawne?
.,.
2 lata temu
Trudno się domyśleć naukowcom, że w oku istnieją idealne warunki dla rozwoju wirusa no i kontakt ze światem zewnętrznym jest bez żadnych barier.
PrzemasoVirus
2 lata temu
MASAKRA !!!! Cały czas wciskana jest miazga intelektualna - kiedyś, coś, w jednym przypadku, a tak w ogóle to podobno. JAK W RADIU EREWAŃ
Alex1981
2 lata temu
To wszystko się zgadza Covid-19 uszkadza nie tylko pluca i oczy ale ikomurki naszego procesora mózgu pozostawiając swój kokon białko tłuszcze i płyn co powoduje blokadę przepływu informacji z mózgu do naszych genów ito jest najwiekszym zagrozeniem naszego życia. Nie jestesmy swiadomi że ci wszystcy co byli zarażeni a wyzdrowieli mogą umierać nawet do dwóch lat to zależy jak mają rozwiniętą korę mózgową by mogły przejąć funkcję zniszczonych komórek mózgowych.Beałem udział w sekcji zwłok w Jnstytucie z naukowcami jako obserwator i mam to szczegółowo narysowane i opisane.To był proroczy sen.Wirusolodzy w swych Instytutach powinni to sprawdzić .Sytuacja jest bard
xyz
2 lata temu
Nauczycielka miala NOWOTWÓR a sołtys zawał serca.... OT i covid Totalna koronosciema
krakus Adam
2 lata temu
Usunięto jaskrę? Co miałoby to dokładnie oznaczać?
nic
2 lata temu
Te testy se wsadźcie wiecie gdzie i przezanvie dręczyć zdrowych ludxi i wymyślacie ze staje sie to juz nudne jakby innych chorób nie bylo na świecie klamczuchy
gość
2 lata temu
Bo to zmiennokształtny a nie człowiek.
Mick
2 lata temu
W KTORYM TO BYLO ROKU?
gość Lola
2 lata temu
Musimy się zmobilizować bo inaczej z tego nic dobrego nie będzie
CNNNC
2 lata temu
Naglaza . Dodaja to do szczepionek
Mon
2 lata temu
Usunięcie jaskry?? A nie zacny??
21430
2 lata temu
I nadal twierdzicie, że ten wirus nie jest dziełem człowieka? Okłamują nas od samego początku!
Gość
2 lata temu
Co oni jeszcze ni wymyślą Ci z Wuhan
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić