aktualizacja 

Prezydent Andrzej Duda wygłosi orędzie. Tusk czy Morawiecki? Kiedy informacje, kto stworzy rząd?

Mateusz Morawiecki czy Donald Tusk - kto będzie premierem? Spekulacje dotyczące decyzji prezydenta Andrzeja Dudy toczą się już od dłuższego czasu. W poniedziałkowy poranek natomiast ważny komunikat przekazał szef Gabinetu Prezydenta RP Marcin Mastalerek. Kim będzie nowy premier? Przed nami specjalne orędzie prezydenta Dudy.

Prezydent Andrzej Duda wygłosi orędzie. Tusk czy Morawiecki? Kiedy informacje, kto stworzy rząd?
Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję. Jest termin orędzia. Tusk czy Morawiecki? (Andrzej Iwanczuk/REPORTER)

Po wyborach parlamentarnych prezydent Andrzej Duda przeprowadził konsultacje z przedstawicielami komitetów wyborczych, które będą miały swoją reprezentację w przyszłym Sejmie. 26 października poinformował natomiast o tym, że jest dwóch poważnych kandydatów na stanowisko premiera - Mateusz Morawiecki oraz Donald Tusk.

Opozycja demokratyczna w nowym Sejmie może liczyć na 248 mandatów. PIS natomiast jedynie na 194, a więc nie ma większości (231).

Media, reklama, zakupy - Twoja opinia jest dla nas ważna. Wypełnij ankietę i wypowiedz się już dziś.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jakim premierem będzie Donald Tusk? Zapytaliśmy Polaków

W poniedziałek rano (6.11.2023) szef Gabinetu Prezydenta RP Marcin Mastalarek przekazał w sieci, że "po przeprowadzeniu konsultacji i głębokim zastanowieniu, prezydent Andrzej Duda podjął już decyzję w sprawie tak zwanego pierwszego kroku".

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję. Jest termin orędzia. Tusk czy Morawiecki?

Mastalarek oznajmił ponadto, że "decyzja jest ostateczna". - Ścigającym się na apele do prezydenta polecam spokojne oglądanie wieczornego orędzia - podsumował.

Wiadomo już zatem, że orędzie prezydenta Andrzeja Dudy odbędzie się w poniedziałkowy wieczór. Dokładna godzina tego wystąpienia na razie pozostaje nieznana.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić