o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
BOB
|

Prezydent wygrał z prezesem. Kaczyński nie będzie zadowolony

36
Podziel się

Andrzej Duda cieszy się największym zaufaniem Polaków. Na przeciwnym biegunie jest Jarosław Kaczyński. Z kolei Donald Tusk zaczyna przekonywać do siebie rodaków.

Prezydent wygrał z prezesem. Kaczyński nie będzie zadowolony
Andrzej Duda cieszy się największym zaufaniem Polaków (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)
bDzwQYcB

IBRIS przeprowadził badanie dla Onetu, które pokazuje, którym politykom Polacy ufają najbardziej. Możecie być zaskoczeni, bo pomimo licznych strajków, wciąż na czele są przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Ranking zaufania tym razem wygrał Andrzej Duda.

Ranking zaufania. Andrzej Duda nowym liderem

42,9 proc. ankietowanych przyznało, że ufa Andrzejowi Dudzie. Prezydent dzięki temu wrócił na szczyt zestawienia, a z tronu zrzucił Mateusza Morawieckiego. Premier obecnie może pochwalić się zaufaniem na poziomie 40,4 proc.

bDzwQYcD

Polacy wiele sobie obiecują po Szymonie Hołownii. Niedawny kandydat na prezydenta i lider ruchu Polska 2050 zajął trzecie miejsce z wynikiem 40,1 proc. Najwyższy wzrost zaufania jednak zaliczył Donald Tusk. W zaledwie miesiąc przekonał do siebie ponad 9 proc. rodaków i obecnie ufa mu 32,7 proc. naszych rodaków.

Zobacz także: Morawiecki traci swoją pozycję? Profesor nie ma wątpliwości
bDzwQYcJ

IBRIS przepytało także respondentów, którym politykom nie ufają. Tutaj liderem jest... Jarosław Kaczyński. Prezesowi PiS nie ufa aż 63 proc. Polaków. Za jego plecami jest Zbigniew Ziobro z wynikiem 59,2 proc., a podium zamyka Krzysztof Bosak (54,3 proc.).

Badanie zostało wykonane w dniach 11-12 grudnia. Jak widać, niektórzy rządzący politycy wciąż mają duży kredyt zaufania u Polaków. Dla PiS jednak powinien być alarmujący wynik Kaczyńskiego.

bDzwQYcK
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzwQYde
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(36)
Gosc
miesiąc temu
Nie lubie ani Dudy ani Kaczynskiego ale ten drugi nigdy nie patrzy temu pierwszemu w oczy i widac jak go lekcewazy a ten pierwszy przestal by juz sie ponizac i podawac mu reke, wyglada to ochydnie.
ak001
miesiąc temu
Niezły ranking. Podobny do takiego: wolicie Hitlera, Stalina czy Pinocheta?
umu
miesiąc temu
A jednak Polacy są bezrozumnym narodem.
bDzwQYdf
hihi
miesiąc temu
Prezes ma tyle wielbicielek, że uciekał aż pod Łomżę.
Aaap
miesiąc temu
Hm,jeden i drugi wart jest ,,,,był kiedyś artykuł jaka szkole skończyli prezydenci Wałęsa zawodowke Kwaśniewski jakieś studia ale bez magistra Komorowski studia Duda studia doktór prawa i mam nadzieję że kiedy stanie przed trybunałem stanu razem z Kaczorem i innymi
Najnowsze komentarze (36)
gucjer
miesiąc temu
Duda powiedział, że jest prezydentem wszystkich Polaków a więc tych zaszczepionych i niezaszczepionych. Sam też nie jest entuzjastą szczepień i tego się trzymajmy.
polak
miesiąc temu
A ile procent UFA naczelnikowi? 12%?
babcia
miesiąc temu
Prawdomówca napisał, że Tusk niszczył Polskę. Polska została zniszczona przez PIS i to niszczenie trwa nadal. Zniszczyli sądy, Trybunał Konstytucyjny, trójpodział władzy, prokurator jest ministrem, a wszędzie na stanowiskach swojaki. Łeb ukręcony aferom PIS-u, wspomnij dwie wieże, mafię VAT w Ministerstwie Finansów, korupcyjną propozycję Chrzanowskiego, Glapińskiego, respiratory i maseczki Szumowskiego, granty rodzinne, 70mln Sasina, kupowanie ziemi za bezcen za pośrednictwem kościoła, który zagarnął ogromny majątek narodowy. Na ulicach terror, bicie protestujących, łamanie rąk, bezprawne zatrzymania, naruszanie miru domowego. TVP zniszczone, tam tylko propaganda PIS. Zabierają się też za wolne media i tu zgody narodu na to nie będzie. Jak myślisz po co to wszystko? Odpowiem: aby być bezkarnym i tępić każdy opór. Czy nie zalatuje to wszystko autorytarnym reżimem?
Marius
miesiąc temu
Pan Kononowicz bije Dude na glowe.Bylby szczery.
SPORT GÓRĄ
miesiąc temu
wyczyny na nartach, podnoszą mu poparcie. Czyli jest lepszym sportowcem niż prezydentem
AAAAAAA
miesiąc temu
To jest rywalizacja, który z nich bardziej i szybciej zniszczy Polskę.
Gość
miesiąc temu
Mam "w głębokim poważaniu" który jest zadowolony a który nie. Jeden wart drugiego i z trzecim wartym mniej niż zero stanowią doskonałe TRO.
historia ona
miesiąc temu
Nie zapominajcie - tusk uczestnik nocnej zmiany, gdzie obalili leganie wybrany rząd Olszewskiego - wspólnie z wałęsą nie chcieli dopuścić do ujawnienia list tw w sejmie i w świecie polityki - hańba!!!
bDzwQYcX
ewicz2
miesiąc temu
dlugopis podpisuje wszystkie ustawy przeciwko narodowi , a narod go popiera w tym dobrodziejstwie
xxxxx
miesiąc temu
maski ??? gdzie ???????????????!!!!!!!!!!
Goldengecko
miesiąc temu
Prezes on ma głęboko takie sondaże wiadomo kto rządzi na Żoliborzu tak samo jak wiadomo kto w Toruniu od prezesa to swojego czasu i Marcinkiewicz miał większe zaufanie
pIOTR
miesiąc temu
JEDEN WART DRUGIEGO
człowiek
miesiąc temu
sami sie chwalicie nie macie takiego poparcia jak wykazujecie
o.rydzik
miesiąc temu
TO ŻART!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić