o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Strajk Kobiet. Tłumy protestujących pod domem Jarosława Kaczyńskiego

19
Podziel się

W niedzielę, w dniu 39. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, w Warszawie i w całej Polsce odbyły się protesty. W stolicy tłum poszedł pod dom Jarosława Kaczyńskiego.

Strajk Kobiet. Tłumy protestujących pod domem Jarosława Kaczyńskiego
strajk kobiet, protest (pap, Marcin Obara)
bECtltCJ

Warszawski protest zorganizowały m.in. organizacje Ogólnopolski Strajk Kobiet oraz Strajk Przedsięborców. O godzinie 12 olbrzymia grupa protestujących zebrała się w pobliżu ronda Dmowskiego. Następnie wszyscy tłumnie kroczyli w stronę domu Jarosława Kaczyńskiego, który znajduje się na Żoliborzu.

Demonstranci mieli ze sobą charakterystyczne logo Strajku Kobiet, a także setki transparentów z hasłami, takimi jak np. "Precz z władzą panów".

bECtltCL

Data generalnego strajku to nie przypadek. Dzisiaj przypada 39. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Jak twierdzą komentujący wydarzenia z tamtego okresu, "historia zatoczyła koło". Porównywano obrazki sprzed 39 lat, kiedy to na ulicach Warszawy milicjanci chodzili z bronią w rękach i budzili postrach wśród obywateli. Niektórzy twierdzą, że dziś ulice stołecznego miasta wyglądały podobnie.

Kiedy demonstranci maszerowali pod dom Jarosława Kaczyńskiego, na oficjalnym koncie PiS na Twitterze pojawiło się zdjęcie, na którym prezes składa wieniec przy grobie ks. Jerzego Popiełuszki. 13 października 2009 roku Popiełuszko został odznaczony przez Lecha Kaczyńskiego Orderem Orła Białego.

bECtltCR

Gorąco było dzisiaj m.in. pod pomnikiem smoleńskim, który cały otoczony był przez kordon policji. Manifestanci trzymali transparenty z napisem "JAREXIT" i głośno wykrzykiwali obraźliwe hasła w kierunku władzy, której mają dosyć.

Po godzinie 14 wszyscy maszerujący dotarli pod dom Jarosława Kaczyńskiego, gdzie czekali już na nich policjanci. Żoliborz cały świecił się kolorami czerwonymi i niebieskimi od policyjnych samochodów, których na ulicach były setki. Zdjęcie poniżej prezentuje siły, jakie przygotowano, aby bronić prezesa PiS, który ponoć i tak został przetransportowany w inne, bezpieczniejsze miejsce.

bECtltCS
bECtltCT

Niestety nie obeszło się bez starć demonstrantów z policją. Wkrótce na profilu twitterowym polskiej policji pojawił się wpis, w którym poinformowano o użyciu siły.

Na skrzyżowaniu ulic Zajączka i Mickiewicza grupa protestujących zaatakowała policjantów. Na miejsce skierowano pododdział zwarty. Sytuacja została opanowana. Trwają czynności w kierunku naruszenia nietykalności cielesnej policjanta - czytamy.

W nocy natomiast przedsiębiorcy, którzy także strajkowali pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Rozrzucili przed nim jajka i główki kapusty.

bECtltCU
Nie będzie nam Kaczyński rolnictwa niszczył. Nie widzi dramatu rolników? Niech się w końcu obudzą! - czytamy na profilu facebookowym AGROunii.

Policja nawoływała do rozejścia się i zakończenia strajku, jednak demonstranci za nic mieli prośby stróżów prawa. Buczeli, kiedy tylko słyszeli podobne komunikaty. Odpowiadali także ze swoich megafonów, że mają prawo być na zgromadzeniu, które "jest konstytucyjne".

Jak wynika z relacji Wirtualnej Polski, liczni demonstranci zostali wylegitymowani. Manifestujący ostrzegają się nawzajem przed "łapankami" policji.

Pod domem Jarosława Kaczyńskiego demonstranci bawili się do głośnej muzyki, tańczyli, a także wznosili okrzyki - negatywne wobec rządzących i samego prezesa PiS. Jednak po około dwóch godzinach spora część demonstrantów opuściła pobliże domu Jarosława Kaczyńskiego i przeniosła się pod budynek Komendy Głównej Policji. Tam również zrobiło się bardzo gorąco.

Podczas Strajku Kobiet na Żoliborzu Jarosław Kaczyński nie był obecny w swoim domu, a przynajmniej tak twierdzą organizatorzy protestów. Na profilu twitterowym Strajku Kobiet pojawiła się jednak informacja o lokalizacji prezesa PiS, który przebywa ponoć w Wesołej. Tej informacji póki co jeszcze nikt nie zweryfikował.

Generalny Strajk Kobiet kończy się w całej Polsce. W Szczecinie i w Łodzi większość protestujących wraca już do domów. To samo ma miejsce w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECtltDm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(19)
gosciuu
9 miesięcy temu
Ciekawe kiedy wezwie wojsko do obrony, poza tym przecież on 13 grudnia lubi sługo pospać.
wirusnick
9 miesięcy temu
Każdy ma prawo protestować, tylko do tego momentu, kiedy zaczynać zarażać innych , normalnych ludzi, nieuleczalną chorobą.
malkontent
9 miesięcy temu
Oglądam przekazy stacji TV z "manifestacji srtrajku Kobiet "i uważam ,że relacje słowne nie są zgodne z tym co widzę , przecież to jest "straj policjantów " a nie kobiet . Generalnie widać kolumny piesze i zmotoryzowane blokujące miasto i jakieś małe grupki cywilów oglądających te przemarsze . Największy "strajk policjantów " odbył się dzisiaj pod domem Jarosława , który schował się przed nimi na grobie ks. Popjełuszki = widocznie tam było bezpieczniej .
bECtltDn
Bojówkarz
9 miesięcy temu
Uwaga Pilne! Nasza szefowa Marta Lempart pojechała do Brukseli na spotkanie z Donaldem Tuskiem!!! Będą nowe wskazówki co mamy robić i o co protestować.
ak001
9 miesięcy temu
Patrzę na te zdjęcia i przypominają mi się obrazki z 81 roku. Tyle, ze wtedy na tarczach był napis MILICJA. Ale powód strajków dokładnie ten sam. Hipokryzja rządu, hipokryzja pierwszego sekretarza (Jarek to też I sekretarz), propaganda sukcesu, gdy ludzie ledwo ciągnęli finansowo, opowieści tysiąca i jednej nocy jak to jest pięknie, a będzie jeszcze piękniej pod przewodnictwem jedynie słusznej partii z jej jedynie słusznym wodzem na czele... itd., itp... Tak - historia zatoczyła koło.
prl
9 miesięcy temu
Obecny szef Solidarności Piotr Duda w stanie wojennym w mundurze wojska Jaruzelskiego pacyfikował w Warszawie budynki radia i telewizji, czyli stał tam gdzie stało ZOMO.
adad
9 miesięcy temu
wygonić kulawego do Moskwy
ŻENADA
9 miesięcy temu
W '81r uczyli się chodzić albo wogóle nie było ich jeszcze na świecie,a dzisiaj robią sobie małolaci coronaparty!!!! Gdzie jest Prezydent Warszawy i inni aktywni np. No wacka,Luabnaer,Butka????
Kabaret
9 miesięcy temu
Strajk kobiet??? Przecież tam większość,to znudzeni chłopcy!
RęceOpadają
9 miesięcy temu
Knajpy i dyskoteki pozamykane,to młodzież chce się wyszumieć w inny sposób,a tak serio to nie wiedzą o co kaman...
Ciekawski
9 miesięcy temu
Kiedyś w rocznicę 13 grudnia ludzie zbierali się pod domem Jaruzelskiego. Dziś pod Kaczyńskiego. Jest coś w życiorysie prezesa co mi umknęło?
Artur
9 miesięcy temu
Dlaczego nie ma ich u Leszka Millera pod domem?
Ropusznik
9 miesięcy temu
Dajcie sobie siana PiS odebrał superemerytury ubowcom=mordercom i chwała im za to❤👌✌i nigdy więcej PO
bECtltDf
4443
9 miesięcy temu
Popieram strajk. Nie wolno komuś urządzać życia wedle swoich zasad. To jest zmuszanie ludzi do czyjejś ideologi.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić