aktualizacja 

Problem słuchaczy Radia Maryja. Ojciec Rydzyk zabrał głos

830

W środowy wieczór sygnał Radia Maryja został zakłócony innym sygnałem satelitarnym. Słuchacze katolickiej rozgłośni nie mogli słuchać nadawanych audycji. Dyrektor Radia Maryja, ojciec Tadeusz Rydzyk zabrał głos w sprawie.

Problem słuchaczy Radia Maryja. Ojciec Rydzyk zabrał głos
O. Tadeusz Rydzyk zabrał głos ws. problemów z nadawaniem Radia Maryja (YouTube)

Sygnał Radia Maryja jest transmitowany poprzez satelitę Eutelsat, skąd dociera dociera do nadajników naziemnych. W środę 3 kwietnia słuchacze zostali odcięci od toruńskiej rozgłośni. Problemy pojawiły się po godz. 21:00 w trakcie programu "Rozmowy niedokończone".

Naszą częstotliwość na satelicie Eutelsat ktoś przykrył. W Eutelsacie nie wiedzą, kto. Wiadomo, że to nie jest w Polsce, pracują nad wyjaśnieniem tej sytuacji - przekazał o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja.


Problem z sygnałem Radia Maryja pojawił się również w godzinach porannych. Problemy trwały wówczas kilkanaście minut.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Niech nie będzie cykorem". Joanna Scheuring-Wielgus apeluje do Tadeusza Rydzyka
To tylko nam pokazuje, jak można zadziałać, żeby media, np. Radio Maryja, zamilkły. Można zrobić to technicznie, też może to ktoś świadomie, może nieświadomie na różne sposoby, ale wiadomo - warto wiedzieć i ubezpieczać na przeróżne sposoby - skwitował toruński redemptorysta.

Wciąż nie ustalono, co było przyczyną ograniczenia sygnału. Audycje Radia Maryja dostępne dla słuchaczy ponownie ok. godz. 4.00 nad ranem.

- Zgłosiliśmy sprawę do Eutelsatu, który jest naszym operatorem i czekamy na informację, jaka była przyczyna tych zakłóceń: czy to było intencjonalne, czy też był to przypadek (…). Nie wszystkie odbiorniki zaczęły funkcjonować ponownie. Zakłócenia spowodowały, że trzeba podjechać i taki odbiornik zrestartować - wyjaśnił Waldemar Gumowski zajmujący się stacjami nadawczymi.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić