o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KOZ
|

Proboszcz molestował 9-latki. Sąd złagodził wyrok

14
Podziel się

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze skazał w środę księdza Piotra M. Proboszcz z miejscowości Ruszów był oskarżany o czyny pedofilskie. Miał się ich dopuścić w 2019 roku, w trakcie przygotowań do pierwszej komunii świętej. Wiadomo, jaki usłyszał wyrok.

Proboszcz molestował 9-latki. Sąd złagodził wyrok
kościół (Flickr, x1klima CC BY 2.0 Flickr)
bESKLyAB

Sprawa ujrzała światło dzienne w maju 2019 roku. Jak poinformował portal natemat.pl, zawiadomienie złożyła mama jednej z dziewczynek przygotowujących się do pierwszej komunii. Przekazała wtedy, że ksiądz zachowywał się niewłaściwie wobec dziecka.

Duchowny został tymczasowo aresztowany. Po zebraniu dowodów i przesłuchaniu dziewczynki, ksiądz Piotr M. usłyszał zarzut. Oskarżono go o doprowadzenie małoletniej do innej czynności seksualnej.

bESKLyAD

Zgłoszeń było znacznie więcej. Ostatecznie jednak prokuratura oskarżyła księdza o dokonanie czynności wobec dwóch dziewczynek. W marcu 2020 roku zapadł nieprawomocny wyrok - pięciu lat bezwzględnego pozbawienia wolności.

Sąd zmienił wyrok. Ksiądz został skazany

Na tym sprawa się nie skończyła. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze zmienił wyrok sądu pierwszej instancji. Ks. Piotr M. został ostatecznie skazany na cztery lata pozbawienia wolności.

bESKLyAJ
Oskarżony brał dziewczynki na kolana i dotykał je w okolice brzucha i ud. Wkładał ręce pod koszulkę i dotykał w okolicach piersi i brzucha. Dziewczynki nie byłyby w stanie takiej intrygi uknuć - mówił sędzia Daniel Strzelecki, cytowany przez TVN24.

Wyrok jest prawomocny. Ksiądz miał dopuszczać się takich czynów także po lekcjach religii. Szkodliwość społeczną jego zachowań oceniono jako znaczną.

Zobacz także: Kontrowersyjny projekt. Polityk PiS: warto nad nim popracować
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESKLyBe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
BOgdan
miesiąc temu
Ci co sie przebieraja dla niepoznaki do szerzenia swoich oszustw Kary wiezienia wyznaczone przez sady krajowe odbywaja w Osrodkach Wczasowych Caritasu na terenie RP. Tam maja wolnosc bo osrodki sa nawet o wielkosci ponad 100 kektarow z jeziorem wewnatrz prywatnym, restauracjami, hotelami drogami wewnetrznymi asfaltowymi. Taki własnie były Osrodek Rzadowy koło OLsztynka /warm=mazurskie/ dał za darmo smierdziuchom były Marszałek Wojewodztwa niejaki Protas. Tak jest rozkradana nasza Ojczyzna przez ostatnie 1000 lat przez zorganizowana grupe oszustow.Skazani znajduja sie tam na tzw ZAMODLENiu tzn nioc nie robieniu , a udawaniu ze sa na wczasach.
Chicago
miesiąc temu
Ok Tak sukienkowi blazny wykanczAja kosciol od srodka.jeszce z 5 lat I kaput.sami sie wykoncza
Korwin
miesiąc temu
4 lata to powinien dostać ziobro. A dla księdza tylko ołów.
bESKLyBf
ksionc
miesiąc temu
Tak, tak.. dla opinii publicznej niby pójdzie do pierdla a tak naprawdę zostanie przeniesiony do innej parafii na drugi koniec Polski.
Amiga
miesiąc temu
Pytanie co robił ksiądz .
andrzej
miesiąc temu
Gdzie my żyjemy, dzieci skaleczone na całe życie ,a taki nierób dostaje cztery lata. Brawo Panie Ziobro tak trzymac
DNO
miesiąc temu
Kościelne!
Kremówka z bi...
miesiąc temu
Pozwólcie dzieciom przyjść do mnie...
Lexa
miesiąc temu
Za to przestępstwo to kler powinno się kastrować i puszczać wolno a nie jeszcze żeby nadal był utrzymywany z naszych podatków jak do tej pory.
Inna
miesiąc temu
Ksiądz może dzieci molestować seks uprawiać i w co tu wierzyć w pedofilię w kościołach bo mogą biedne dzieci mają przeżycie do końca życia i strach lepiej w domu mszy posłuchać
Garuski
miesiąc temu
Kleszko my też jesteśmy napaleni ale na ciebie,przyjdź do celi w kiecce bo przecież lubisz sukienki u dzieci.będzie na ciebie czekać 4 dzieci 40plus ale z gotowymi instrumentami
bez szyderstw
miesiąc temu
Duch święty natchnął sędziego.
Ebola
miesiąc temu
Kościół zaprasza do pierwszego spotkania z "Bogiem" Hahahahah
bESKLyAX
Oldman
miesiąc temu
Dlaczego złagodził... Ja bym go uniewinnił, zrobił dyrektorem przedszkola wystawił pomnik
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić