Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
GGG
|

Wystąpił w TVN24. I się zaczęło. Lekarz ogłasza "dekalog"

70
Podziel się:

Znany kardiolog prof. Krzysztof J.Filipak był gościem TVN24. Gdy tylko zszedł z anteny, jego skrzynkę zalały przepełnione hejtem wiadomości. Lekarz następnie ułożył "dekalog", w którym pisze, że to "koniec z terrororem antyszczepionkowców".

Wystąpił w TVN24. I się zaczęło. Lekarz ogłasza "dekalog"
Prof. Filipiak wypowiedział się na antenie TVN24 na temat pandemii (Facebook)

Z wielką falą hejtu spotkał się prof. Krzysztof J.Filipak po swoim występie na antenie TVN24. Uczony wystąpił tam 20 października w roli eksperta i zabrał głos na temat pogarszającej się sytuacji epidemicznej w Polsce. Opowiedział się za wprowadzeniem restrykcji dla osób niezaszczepionych, co wyraźnie nie spodobało się antyszczepionkowcom.

Musimy zacząć wprowadzać taką politykę, która będzie ograniczała kontakty, ale osobom niezaszczepionym - powiedział profesor na antenie TVN24.

Antyszczepionkowcy zalali skrzynkę odbiorczą uczonego obraźliwymi wiadomościami. Zbulwersowany profesor Filipiak postanowił opublikować niektóre z nich. Osoby, które napisały do eksperta po jego wypowiedzi w TVN24, miały do niego pretensje za słowa dotyczące przymusu szczepień.

10 punktów prof. Filipiaka

W reakcji na to prof. Filipiak opublikował na Facebooku swój "dekalog". Podkreślił w nim, że należy przestać brać pod uwagę jakiekolwiek argumenty antyszczepionkowców. Ekspert uważa, że należy niezwłocznie wdrożyć działania, które pojawiły się m.in. we Francji i ograniczyć kontakty osób niezaszczepionych.

ANTYSZCZEPIONKOWY! Nie boimy się Was! Nie damy się sterroryzować! Science rules! Chcemy do racjonalnej Europy! Nie chcemy, żebyście zafundowali nam tutaj COVID-ową Rosję z 1000 osób umeirającymi dziennie - napisał na Facebooku.

Zdaniem profesora w Polsce powinien zostać wprowadzony surowy system sprawdzania obywateli po kątem ewentualnego zakażenia. Według niego konieczne jest również wprowadzenie częściowych lockdownów i regionalizacja obostrzeń. Uczony oczekuje również aktywnej walki z ruchami antyszczepionkowymi i zwiększenia edukacji społeczeństwa na temat szczepionek i koronawirusa. Jego kolejnym postulatem jest szybsze wyszczepienie dzieci.

Dekalog prof. Filipiaka

  1. Koniec z terrorem antyszczepionkowców, kultem fake newsów i niewiedzy. Tzw "wolność" antyszczepionkowców kończy się tam, gdzie zagraża zdrowiu i życiu innych.
  2. Konieczne są natychmiastowe działania - podobne do francuskich i włoskich - trzeba w przypadku rozkręcającej się pandemii wprowadzić OGRANICZENIA KONTAKTÓW OSÓB NIEZASZCZEPIONYCH, to równie ważne jak utrzymywanie zasad dezynfekcji, dystansowania, noszenia maseczek.
  3. W Polsce, na już, trzeba podjąć decyzję o zamknięciu cmentarzy 1-2 listopada 2021 roku, ale TYLKO DLA OSÓB NIEZASZCZEPIONYCH.
  4. Należy wprowadzić obowiązek szczepień przeciwko COVID dla osób w szczególnych profesjach, związanych zawodowo z wieloma kontaktami społecznymi: ochrona zdrowia, szkolnictwo, transport publiczny, handel.
  5. Muszą być podstawy prawne zbierania i żądania informacji o statusie epidemicznym: PASZPORT COVIDOWY - albo jesteś w pełni zaszczepiony albo masz potwierdzone przechorowanie COVID-19 albo testujesz się co 48h. To co nazywacie "segregacją epidemiczną" to szacunek dla zdrowia, wiedzy i życia... To prewencja zamykania szpitali, kolejnej fali hospitalizacji. To prewencja zgonów z innych przyczyn - braku dostępności do opieki medycznej w Polsce, co widzieliśmy w poprzednich falach pandemii, w niedofinansowanej ochronie zdrowia, która doszła już dawno do ściany ...
  6. Ogranicza to twoją "wolność"? nadal chcesz szerzyć i przedłużać pandemię? nie chcesz się szczepić "bo nie" jak mawia pewien polityk? nie ufasz nauce, wiedzy? uważasz, że szczepionka podana na świecie w 6 miliardach dawek jest nadal "słabo przebadana"? NO PROBLEM - po prostu testuj się co 48 h. I płać za to - jak we Włoszech. Nie widzę najmniejszego uzasadnienia, aby z podatków finansować irracjonalne zachowania.
  7. Konieczny jest powrót do częściowych lock downów - ale tylko dla NIEZASZCZEPIONYCH, konieczna jest silna regionalizacja obostrzeń - przecież wiemy, że najwięcej hospitalizacji i ofiar IV fali będzie w 4 regionach Polski najgorzej szczepiących się: Podlasie, Lubelszczyzna, Podkarpacie, Podhale.
  8. Rządzący! Więcej odwagi! Więcej determinacji w ratowaniu zdrowia i życia! Naprawdę, czas "losowania hulajnóg" czy "zwiększania surowości wymierzania mandatów za nienoszenie maseczek" jż minął.
  9. Więcej edukacji, więcej ekspertów w mediach, więcej aktywnej walki z ruchami antyszczepionkowymi. Gdzie moduł edukacyjny narodowego programu szczepień?
  10. Szybkie decyzje o szczepieniu dawką przypominającą dla wszystkich chętnych, szybsze wyszczepienie dzieci! Inne kraje już szczepią dzieci pomiędzy 5 a 11 rokiem życia, a my w opłakanym stanie mamy poziom wyszczepienia nawet tych, których szczepić oficjalnie można: 12-17 lat - patrz moje poprzednie posty.
Zobacz także: Dobitne wnioski po debacie o Polsce
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(70)
PEOsmierdzi
3 miesiące temu
LEX TVN
Maciej
3 miesiące temu
Każdy antyszczepionkowiec powinien być pozbawiony pomocy medycznej jeżeli zachoruje na covid . Proste i oni z tym pewnie się zgodzą.Mądrale.
misiak
3 miesiące temu
Karanie bądź ograniczanie wolności z powodu niezaszczepienia się choć teoretycznie rzecz mówiąc nie ma przymusu i obowiązku to już totalitaryzm. Takie rzeczy to Panie Filipiak możesz sobie w swojej rodzinie urządzać a nie w całym państwie.
Jadwiga
3 miesiące temu
Ludzie dlaczego jesteście tacy głupi, czy jak styropian nazwę jedzeniem do bezmyślnie będziecie go konsumować. To że dla zmyły ktoś nazwał podawanie śmiercionki szczepieniem nie należy się na to łapać.Zobaczcie wywiad Pośpieszalskiego z lekarką której to podali jak klęczała przed szpitalem a pogotowie nie chciało po nią przyjechać
patriot 6
3 miesiące temu
Po co portal O2 daję możliwość dodawania komentarzy jak zaraz je usuwa ?
patriot 6
3 miesiące temu
Po co mam brać udział w eksperymencie jeśli z góry wiadomo ,że jeśli nawet przyjmę 20 dawek preparatu to niby i tak zachoruję ,ale o dziwo będzie łagodniejszy przebieg ?Podobnie jak można mieć zachorowanie bezobjawowe ?? Czy ktoś z z tu obecnych przeszegł grypę,raka,zapalenie oskrzeli,atak wyrostka,zawał,wylew...BEZOBJAWOWO ?? Prosty przykład kolega z pracy był już dwa razy zaszczepiony,a jego teść z którym mieszkają w jednym domostwie przyjął już trzecią dawkę(ostatnią w tym tygodniu).Od czwartku teść kolegi leży jak naćpany i prawie nie ma z nim kontaktu, przy okazji wczoraj złapał koronę,a koledze z racji tego ,że mieszkają razem nałożyli kwarantannę narazie na 10 dni ! W tej sytuacji proszę o argument za aplikacją preparatu !
jurek
3 miesiące temu
Ludzie są tak głupi, że to się nigdy nie skończy. Najpierw się nie chcieli szczepić a teraz nie chcą brać 3-ciej dawki. A przecież są kraje gdzie dają już 4-tą. Największym zagrożeniem dla zaszczepionych trzema dawkami nie jest wirus tylko ci którzy nie przyjęli trzeciej dawki albo nie zaszczepili się wcale, bo to przez nich wirus mutuje i to przez nich szczepionki nie działają. Gdyby się szczepili to zaszczepieni by nie chorowali. Sami są cwani i chodzą bez maski i wszyscy przez nich cierpimy.
jerzy
3 miesiące temu
Bardzo dobrze panie doktorze, niech pan z tym idzie do papieża by zmienił dekalog. Papież doskonale wie, że najwieksze zło tego świata to niezaszczepieni i że to przez nich ta zaraza sie po świecie rozlazła.
~antyunionus
3 miesiące temu
I więcej expertów siedzących w kieszeni u Pfizera,ponieważ są najbardziej obiektywni i merytoryczni
CNNNC
3 miesiące temu
To nie sa antyszczepionkowcy . To Samoobrona przed zniewoleniem
Gosc
3 miesiące temu
Przestan sie chlopie bawic w Boga... Dekolog to możesz sobie wymyslac na swoje życie i swojej rodzinie a od ludzi , tym bardziej od dzieci po prostu sie odczep....
Ewelaoz
3 miesiące temu
Koniec z pseudoprofesorami i pseudolekarzami, tomoja rada dla tego czlowieczka
Jakub
3 miesiące temu
Czytając te wszystkie komentarze można dostać na głowę może wyjaśnię... osoba zaszczepiona zaraża i przenosi choroby tak samo ja osoba niezaszczepiona, jedynym plusem osoby zaszczepionej jest lżejszy przebieg choroby. Tak w każdym razie twierdzą "uczeni" wiec skąd ta nagonka?? niedługo ludzie będą linczować osoby niezaszczepione, ale z jakiego powodu??? czym oni zagrażają innym?? tym samym co zaszczepieni. Zastanówcie się proszę i pomyślcie logicznie.. jeśli ktoś ma jakieś niezwykłe informacje i twierdzi ze jest inaczej, że może zaszczepieni mają jakieś super moce.. to z chęcią poczytam..
Mapka
3 miesiące temu
Nie ma co słuchać antyszczepionków nie. Pójdą na tamten świat to uwierzą albo dalej będą strugać głupków Przed Piotrem albo samym Okiem
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić