Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Próbuje wynająć to jako pokój. "Jedynie" za 2 tys.złotych

31
Podziel się:

Pochodząca ze Szwajcarii Sandra zamieściła w internecie nietypowe ogłoszenie najmu "pokoju". Za 500 franków szwajcarskich, czyli 2200 złotych, zaoferowała namiot rozłożony na balkonie jej mieszkania w Zurychu. Kobieta twierdzi, że ​​chciała tylko pomóc komuś, kto ma problemy ze znalezieniem taniego mieszkania.

Próbuje wynająć to jako pokój. "Jedynie" za 2 tys.złotych
Za namiot należy zapłacić 500 franków.

Oferta pojawiła się w Internecie w styczniu 2022 roku. Z ogłoszenia dowiadujemy się, że do wynajęcia jest "pokój z widokiem na rozgwieżdżone wieczorne niebo". Innymi słowy, jest to namiot rozłożony na balkonie jednego z mieszkań w Zurychu.

Namiot na balkonie do wynajęcia

27-latka oferowała wodoodporny namiot, w którym rozłożona jest mata izolacyjna, materac i poduszki. Miesięczny koszt wynajmu to jedyne 500 franków, czyli 2200 złotych.

Kobieta powiedziała, że chciała w ten sposób obniżyć koszty najmu mieszkania. Dodała także, że w ten sposób miała nadzieję pomóc komuś, kto ma trudną sytuację i nie może znaleźć taniego pokoju w  Zurychu.

W tym mieście sytuacja osób poszukujących mieszkania jest bardzo trudna. Znalezienie niedrogiego pokoju do wynajęcia jest prawie niemożliwe - czytamy.

Jak przekazuje serwis "The Local", na ogłoszenie odpowiedziało już wiele osób. Głównie to studenci, dla których pomysł wynajęcia namiotu "jest nowatorski i ciekawy". Większość osób chce jednak poczekać do wiosny, ponieważ obecne warunki pogodowe nie pozwalają na zamieszkanie na niezadaszonym balkonie.

Cytowany przez portal prawnik Beat Rohrer mówi, że oferta nie do końca jest zgodna z prawem. Jednocześnie nie jest to surowo zabronione. Jeśli 27-latka spełni kilka podstawowych warunków, które są regulowane przez prawo szwajcarskie, będzie mogła wynająć namiot.

Zobacz także: Nowy pomysł rządu ws. COVID-19. Ekspertka mówi wprost
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
Kraken
4 miesiące temu
Nie ma śmiacia. Jesze trochę to zamiast domów takie namioty będą stały na działkach.
Kleks
4 miesiące temu
U nas to jest pięknie.Namiotu nie potrzeba bo mamy domy jak ,,pałace,,.Bo my to na Zielonej Wyspie mieszkamy.
Lil
4 miesiące temu
U nas to się zaczyna z pomniejszaniem mieszkań za duże pieniądze
heh
4 miesiące temu
Co to jest "wynajmen" na głównej? To po szwajcarsku jest?
Nemeczek
4 miesiące temu
Mam taki balkon, że najwyżej jamnikowi mogę użyczyć
Maysarah
4 miesiące temu
Żalicie się tutaj na tragiczne warunki itp. Tymczasem w artykule brakuje podstawowej informacji. Ile w Zurychu kosztuje wynajęcie przeciętnego mieszkania/kawalerki??? A także jakie są średnie zarobki Szwajcarów. Bez tego możemy sobie gdybać. Gdybyśmy ze złotówkami pojechali do Szwecji, to nie wyżylibyśmy z polskiej pensji nawet połowy miesiąca. Więc skąd możemy wiedzieć, czy te 500 franków, to dla nich mało, czy dużo??? Może się okazać, że to sa jakieś grosze i faktycznie jest to dla nich okazja?
Cenzura
4 miesiące temu
Skoro chciała zarobić żeby obniżyć sobie koszty to może zrezygnować z mieszkania i sama w namiocie zamieszkać. To ogłoszenie jest bez sensu.A gdzieś łazienka kuchnia kibelek . Czy jak ktoś będzie chciał coś zjeść lub załatwić się to ma pukać za każdym razem w szybę ????????
jan
4 miesiące temu
To są skutki komuny w całej Europie zachodniej, a u nas to się zaczyna: Polityka wynajmu zamiast własności prowadzi do takich cen i patologii. Człowiek zwykły ma nie mieć nic, być na łasce wynajmującego oraz pracodawcy. Powrót do komunizmu z ludzką twarzą (na razie nie mordują w kazamatach i nie wysyłają na zesłanie).
gosc
4 miesiące temu
Jakiś jeleń może się znajdzie. Kreatywność ludzka nie zna jednak granic.
Prophet
4 miesiące temu
Powinna podać nazwisko i rysopis... na pewno jest z tej nacji.
inoBRAC
4 miesiące temu
Kurcze w naszych warunkach to co - piwnice wynajme..ogrzewana. są drzwi z desek . zamykana na kłuóótke jest nawet próónD. a co jak u burszóójóóff. za ja wiem?? 500 rublóff.eeeeeee nie pincet yuro :))
Toitoi
4 miesiące temu
Ciekawe za ile franków będzie wiaderko do dwójeczki?
Lili
4 miesiące temu
A Wy umiecie czytać???W Zurychu!
polo
4 miesiące temu
Dla kasy zrobią wszystko,dlatego wynajmuje balkon,bo chce pomóc? I ludzie na to idą?Degenaracja ludzi postępuje.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić