Próbuje wynająć to jako pokój. "Jedynie" za 2 tys.złotych

49

Pochodząca ze Szwajcarii Sandra zamieściła w internecie nietypowe ogłoszenie najmu "pokoju". Za 500 franków szwajcarskich, czyli 2200 złotych, zaoferowała namiot rozłożony na balkonie jej mieszkania w Zurychu. Kobieta twierdzi, że ​​chciała tylko pomóc komuś, kto ma problemy ze znalezieniem taniego mieszkania.

Próbuje wynająć to jako pokój. "Jedynie" za 2 tys.złotych
Za namiot należy zapłacić 500 franków.

Oferta pojawiła się w Internecie w styczniu 2022 roku. Z ogłoszenia dowiadujemy się, że do wynajęcia jest "pokój z widokiem na rozgwieżdżone wieczorne niebo". Innymi słowy, jest to namiot rozłożony na balkonie jednego z mieszkań w Zurychu.

Namiot na balkonie do wynajęcia

27-latka oferowała wodoodporny namiot, w którym rozłożona jest mata izolacyjna, materac i poduszki. Miesięczny koszt wynajmu to jedyne 500 franków, czyli 2200 złotych.

Kobieta powiedziała, że chciała w ten sposób obniżyć koszty najmu mieszkania. Dodała także, że w ten sposób miała nadzieję pomóc komuś, kto ma trudną sytuację i nie może znaleźć taniego pokoju w  Zurychu.

W tym mieście sytuacja osób poszukujących mieszkania jest bardzo trudna. Znalezienie niedrogiego pokoju do wynajęcia jest prawie niemożliwe - czytamy.

Jak przekazuje serwis "The Local", na ogłoszenie odpowiedziało już wiele osób. Głównie to studenci, dla których pomysł wynajęcia namiotu "jest nowatorski i ciekawy". Większość osób chce jednak poczekać do wiosny, ponieważ obecne warunki pogodowe nie pozwalają na zamieszkanie na niezadaszonym balkonie.

Cytowany przez portal prawnik Beat Rohrer mówi, że oferta nie do końca jest zgodna z prawem. Jednocześnie nie jest to surowo zabronione. Jeśli 27-latka spełni kilka podstawowych warunków, które są regulowane przez prawo szwajcarskie, będzie mogła wynająć namiot.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Nowy pomysł rządu ws. COVID-19. Ekspertka mówi wprost
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić