o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Znowu atak we Francji! Horror w kościele. Ksiądz ciężko ranny

513
Podziel się

Kolejny horror we Francji. Tym razem uzbrojony mężczyzna oddał dwa strzały w kierunku księdza przy kościele w Lyonie. Stan duchownego jest ciężki.

Znowu atak we Francji! Horror w kościele. Ksiądz ciężko ranny
(YouTube)
bDplvgTF

Kolejny krwawy horror we Francji. Do ataku doszło w 7. dzielnicy w pobliżu niewielkiej świątyni w Lyonie, odwiedzanej przez prawosławnych Greków, położonej na skrzyżowaniu rue du Pere Chevrier i rue d'Athenes. Jak podają francuskie media w zamachu ucierpiał 52-letni ksiądz Nikolas K., który został dwa razy postrzelony. Jego stan jest ciężki. Cały obszar wokół parafii Greckiego Kościoła Prawosławnego w Lyonie został otoczony przez policję.

Policja potwierdziła atak. W sobotę około godziny 16 uzbrojony mężczyzna znajdował się w pobliżu kościoła w 7. dzielnicy w Lyonie. Napastnik otworzył ogień w kierunku księdza, który właśnie zamykał kościół po nabożeństwie. Napastnik oddał dwa strzały w kierunku duchownego i uciekł. Prawosławny ksiądz jest w ciężkim stanie.

bDplvgTH

Policja zatrzymała podejrzanego

Po kilku godzinach od ataku agencja Reutera podała, powołując się na źródło w policji, że podejrzewany mężczyzna został zatrzymany w barze i umieszczony w areszcie. Na ten moment nie ma potwierdzenia, czy jest to napastnik, który strzelał do księdza.

Burmistrz Lyonu Gégory Doucet był obecny na miejscu zamachu. Prokuratura w Lyonie wszczęła dochodzenie w sprawie usiłowania zabójstwa księdza. Francuskie władze na razie nie powiązały zajścia z atakiem terrorystycznym.

To pierwszy raz, kiedy we Francji zaatakowano prawosławnych, to bardzo niepokojące. Dwa dni temu byli to katolicy z Nicei, a teraz prawosławni z Lyonu - mówi jedna z mieszkanek okolicy w rozmowie z "Le Figaro".

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych otwarto jednostkę kryzysową, która bacznie obserwuje rozwój tej sprawy. Premier Jean Castex, który był w Rouen i Saint-Etienne du Rouvray, wraca do Paryża - zapowiedział.

bDplvgTN

To kolejny atak we Francji w ostatnich dniach. Zaledwie dwa tygodnie po brutalnym ataku na nauczyciela na przedmieściach Paryża, w czwartek 29 października, ponownie doszło tam do zamachu na tle religijnym. Tym razem 21-letni emigrant z Tunezji zaatakował nożem modlących się wiernych w kościele w Nicei. Trzy osoby nie żyją, wiele jest rannych. Cały świat jest wstrząśnięty serią ataków we Francji.

bDplvgTO
Zobacz także: Drugi zamach na papieża. Napastnikiem był ksiądz
bDplvgUi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(513)
żydek55
miesiąc temu
brawo brawo ??????multi kulti ,,GŁUPICH,, POLITYKÓW
KPLD
miesiąc temu
dalej niech przyjmuja i daja socjal , a bedzie coraz gorzej !
smutne to:
miesiąc temu
gdyby zastrzelono kogoś z lgbt Parlament Europejski już by grzmiał i wydawał dyrektywy, ale, że zamordowlai księdza, a parę dni temu 3 osoby w kościele ...to spoko, to się nazywa obiektywność wg unii europejskiej....
bDplvgUj
Osowianin
miesiąc temu
U nas protestujący robią to samo. W Gdańsku Osowie nożowniczka zaatakowała wiernych. Ale o tym w TVN już nie usłyszycie.
Ffff
miesiąc temu
Ach Ci lekarze widzę że umieją strzelać brawo Francjja
Najnowsze komentarze (513)
Husarski
1 tyg. temu
To co się dzieje teraz było oczywiste 5 lat temu. I nie trzeba było proroka tylko normalnego człowieka który przejrzałby islamskie wypociny. Lub tylko chwilę pomyślał. Problemy są wprost proporcjonalne do ilości islamistów w danym kraju. Nie chcemy problemów? Usuńmy islam. W jaki sposób? A w skuteczny. Mam parę pomysłów. A jakich? A dobrych.
rynkowa
miesiąc temu
tak upadają "mocarstwa" najpierw rozbuchanie... wszystko nam wolno samozachwyt degręgolada brak dyscypliny zniewieściałe społeczeństwo. Rozbuchana biurokracja. Sąsiedzi oraz inni widząc mające zadawnione żale, próbują swoich szans. Normalnie powinno sie współczuć ale widzę stale te same błędy w całej unii. Brak granic zewnętrznych głupia poprawność polityczna nawet ta powodująca własne straty. Niezrozumiała polityka imigracyjna.Tj żeby była jasność jestem za pomaganiem uchodźcom. Ale nie oznacza że mamy przyjmować połowę Afryki albo Ludzi z trzema paszportami ?
omg
miesiąc temu
Francja kraj upadły, syf kiła i mogiła.
gay
miesiąc temu
Jestem przeciw jakiejkolwiek przemocy . Każdy chyba normalny wykształcony, człowiek woli rozmawiać ewentualnie zostać przy swojej racji, tylko czy arab zna francuski?
wiem to
miesiąc temu
Nie ksiądz a pop prawosławny. Po drugie to gruba przesada atakować kogokolwiek nożem, nawet jeśli opowiada bajki. Choć ci bajarze do niczego się nie nadają.
uni
miesiąc temu
Obudzcie sie!!! pakować wszystkich i statkami spowrotem!!!
zimny chirurg
miesiąc temu
dobrze ze p K nie przyjal tych inzynierow od noza bo byloby u nas to samo
zxc
miesiąc temu
a co daje wizyta burmistrz, prezydenta Macrona na miejscu przestepstw?????
bDplvgUb
scorpion
miesiąc temu
Podobno nie przyznano mu podwyzki socjalu. Dostaje tylko zebrackie 1000 euro na miesiac, mieszkanie i kartki na wyzywienie. Nawet na auto go nie stac!!!
Margot
miesiąc temu
no moze te polskie feministki dogadaja sie z Al-Kaida
Wartownik
miesiąc temu
Wszystkich MOSLEMCOW na AUSCHWITZ tam jest ich MJEJSCE tam oni naleza mjejsca dosyc
Pit
miesiąc temu
Dajcie juz spokoj z ta nudna francuska codziennoscia, jedno i to samo.
Rahov
miesiąc temu
Antifa dostaje całe kontenery broni palnej od islamistów. W tym roku mają zacząć eksterminację chrześcijan w Europie.
Rita
miesiąc temu
Trzeba bedzie ginąć za wiarę,jak za pierwszych chrześcijan.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić