Prof. Simon przestrzega przed amantadyną. "Wywołuje szybkie mutacje"

1238

Prof. Krzysztof Simon, specjalista w dziedzinie chorób zakaźnych, twierdzi, że amantadyna wywołuje szybkie mutacje i nie powinniśmy takich rzeczy stosować.

Prof. Simon przestrzega przed amantadyną. "Wywołuje szybkie mutacje"
Prof. Krzysztof Simon specjalista w dziedzinie chorób zakaźnych, twierdzi, że nie amantadyna wywołuje szybkie mutacje (WP)

Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, prof. Krzysztof Simon podczas webinaru zorganizowanego przez Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu został zapytany o leczenie za pomocą amantadyny.

Przypominamy, że w grudniu ub.r. Marcin Warchoł, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości informował, że dzięki amantadynie on i jego najbliżsi szybko pokonali koronawirusa. Prof. Simon twierdzi jednak, że amantadyna wywołuje mutacje.

Amantadyna jest nieuznanym nigdzie lekiem. Dopiero badania są robione, tylko w Polsce i mała próba była w Meksyku - podkreśla lekarz.

Prof. Simon opowiada, że 40 lat temu jako młody lekarz używał amantadyny na grypę, jednak szybko zaprzestał takiego leczenia.

Po pierwsze, z piśmiennictwa wynikało, że jest to skuteczne tylko na etapie początkowym, przed zakażeniem. (...) Po drugie, wywołało bardzo istotne objawy, łącznie z neurologicznymi.(...) Po trzecie, amantadyna stosowana dłużej powoduje uszkodzenia narządowe, przede wszystkim upadki. Pacjenci padali z powodu zawrotów głowy. I następna rzecz - ona wywołuje szybkie mutacje. Nie wolno więc takich rzeczy stosować - tłumaczy specjalista.

Według eksperta badania leku zlecone przez Agencję Badań Medycznych, potwierdzą cy amantadyna jest skuteczna w leczeniu.

Według mnie to się nie nadaje do niczego. Konsekwencje z tego są straszne. A jeśli wyhodujemy szczepy lekoodporne tylko podając amantadynę? To kto za to wszystko odpowie? Oczywiście wtedy będzie, że trzeba było nie dopuścić do badania, eksperci i rząd winni - podsumował prof. Simon.
Zobacz także: Czy Polska powinna kupić chińską szczepionkę? Prof. SImon odpowiada
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić