Zakaz w Jeruzalu pod Warszawą. Zbigniew Ziobro ma tam swoją posiadłość

802

Na taką ochronę, jaką zapewnioną ma Zbigniew Ziobro, w Polsce może liczyć tylko prezydent. Jak donosi czwartkowa "Wyborcza", nad posiadłością ministra obowiązuje zakaz lotów. Choć według oficjalnych oświadczeń Ziobro ma tam nie mieszkać.

Zakaz w Jeruzalu pod Warszawą. Zbigniew Ziobro ma tam swoją posiadłość
Zbigniew Ziobro (PAP)

Według doniesień Zbigniew Ziobro mieszka w Jeruzalu. Jest to miejscowość oddalona od Warszawy ok. 60 km. Posiadłość oddalona jest od głównych dróg i innych gospodarstw.

Nad domem i terenem wokół, który zajmuje kilka hektarów, rzekomo obowiązuje zakaz lotów samolotem i dronem. Taki przywilej ma w Polsce tylko prezydent. Nad Pałacem Prezydenckim, jak i w okolicy wakacyjnych posiadłości głowy państwa również obowiązuje zakaz lotów, jeśli w tym momencie prezydent tam przebywa.

Problem w tym, że teoretycznie Zbigniew Ziobro nie mieszka w tym miejscu. Jak podaje "Wyborcza", według rozliczeń podatkowych dom jest w trakcie budowy, a jeszcze niedawno teren figurował w oświadczeniach jedynie jako działka leśno-rolna.

Zakaz lotow. Skąd ta przezorność?

Informację o zakazie lotów potwierdziło Ministerstwo Sprawiedliwości. Ma on wynikać z troski o życie ministra.

Zakaz lotów, obejmujący drony, został wprowadzony okresowo na wniosek Służby Ochrony Państwa w związku z informacjami, że Jan S., podejrzany o zorganizowanie międzynarodowej grupy przestępczej handlującej tzw. dopalaczami, zlecił zabójstwo Zbigniewa Ziobro - informuje Ministerstwo Sprawiedliwości.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy Ministerstwo Sprawiedliwości. Jak dotąd jednak nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi.

Zobacz także: Roman Giertych o Zbigniewie Ziobro: "bardzo mocno się rozpycha ostatnio"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić