aktualizacja 

Protest rolników w Polsce. Balcerowicz przemówił

351

Decyzje i polityka Unii Europejskiej, sutki rosyjskiej agresji na Ukrainę i nieuczciwa konkurencja rolnictwa ukraińskiego - to główne przyczyny protestów według polskich rolników. Głos na ten temat zabrał teraz Leszek Balcerowicz.

Protest rolników w Polsce. Balcerowicz przemówił
Protest rolników w Polsce. Balcerowicz nie ma wątpliwości (PAP)

Przypomnijmy, że we wtorek w Warszawie odbywał się protest rolników. Demonstracja rozpoczęła się na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w ścisłym centrum stolicy. Stamtąd rolnicy udali się w stronę Alei Jerozolimskich. Czoło marszu na rondzie Dmowskiego skręciło jednak w złą stronę, kierując protestujących w kierunku Ronda Czterdziestolatka, a nie - jak zakładał plan przemarszu - w stronę Ronda de Gaulle'a i dalej pod Sejm.

Do Sejmu weszła delegacja protestujących, która spotkała się z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią. Zgromadzeni zareagowali na relację z rozmów gwizdami i buczeniem. Następnie rolnicy udali się pod Kancelarię Premiera, gdzie odbyło się ich spotkanie z Janem Grabcem.

W jaki sposób polscy rządzący powinni rozwiązać konflikt z rolnikami? Nad tym tematem pochylił się profesor Leszek Balcerowicz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Odkrycie służb w podłodze garażu. Zatrzymanym grozi 20 lat więzienia
Komisja Europejska powinna dogadać się z Kijowem, co do zakresu obecności ukraińskich artykułów rolnych na terytorium Unii Europejskiej" - stwierdził w programie "Dudek o Polityce" Leszek Balcerowicz.

Balcerowicz wprost o Ukrainie

Jak dodaje Balcerowicz, to nie mogą być ustalenia, które by osłabiało gospodarkę i w konsekwencji zdolności obrony Ukrainy, która cały czas walczy z rosyjskim agresorem.

Warto zaznaczyć, że rolnicy sprzeciwiają się nie tylko napływowi ukraińskich towarów, ale także polityce Unii Europejskiej związanej z Zielonym Ładem.

Aby z tego wyjść trzeba rozsądnej dyskusji. Kompromisu między racjonalnością protekcjonistyczną, a ekologiczną. Nie widzę lepszego wyjścia - dodaje Balcerowicz.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić