Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
JKM
|

Prowokacyjnie jedli banany. 7 migrantów zostanie deportowanych

258
Podziel się:

Tureckie służby aresztowały i wszczęły postępowanie deportacyjne wobec siedmiu syryjskich migrantów. Zostali oskarżeni o jedzenie bananów w "prowokacyjny" sposób. Prześmiewcze filmy mieli zamieszczać na TikToku.

Prowokacyjnie jedli banany. 7 migrantów zostanie deportowanych
Syryjczycy w Turcji mają masowo zajadać się bananami (Twitter)

Tureckie media obiegło jakiś czas temu wyznanie obywatela kraju, który skarżył się, że nie stać go już na zakup bananów. Turek stwierdził na nagraniu, że migranci z Syrii mogą pozwolić sobie na zakup "kilogramów" tych owoców. Jak donosi "The Washington Post", była to odpowiedź na plotki o tym, że Syryjczycy przebywający w obozach dla uchodźców na terenie Turcji żyją w luksusie za pieniądze podatników.

Masowo jedli banany. "Chęć upokorzenia narodu tureckiego"

Jak pokazują badania brytyjskiego Centrum Badań Polityki Gospodarczej, w rzeczywistości 45 proc. syryjskich migrantów w Turcji żyje w ubóstwie, a 14 proc. – w skrajnym ubóstwie. Na odpowiedź nie trzeba było jednak długo czekać.

Syryjczycy zaczęli publikować na TikToku filmy, na których masowo jedzą banany. Filmy nie spodobały się władzom Turcji. Migranci zostali oskarżeni o "podżeganie do nienawiści, wrogie nastawienie i chęć upokorzenia narodu tureckiego".

Tureckie służby aresztowały 7 migrantów, którzy mieli uczestniczyć w zorganizowanej akcji jedzenia bananów. Wkrótce mają zostać wydaleni z kraju.

Uchodźcy w Turcji. 3,6 mln z nich to Syryjczycy

Bank Światowy podaje, że w Turcji mieszka obecnie ok. 4 mln uchodźców. 90 proc. z nich stawić mają właśnie Syryjczycy. Jak podaje Deutsche Welle, w ostatnim czasie nasila się wśród mieszkańców niechęć do migrantów. Turcy mają obwiniać ich o załamanie krajowej gospodarki.

Badania Turecko-Niemieckiego Uniwersytetu w Stambule wskazują, że 72 proc. Turków obawia się, że uchodźcy zaszkodzą strukturze społeczno-demograficznej kraju. 74 proc. obywateli ma być przekonana, że przez migrantów pogorszy się jakość usług publicznych.

Obejrzyj także: Syryjczycy uciekają przez pustynię

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(258)
maciek
3 miesiące temu
nie lubię wschodnich imigrantów, ale cały ten kryzys wywołali kowboje z pejsatymi i oni nie przejmują się ich i naszym losem
MuchamadJusuf
3 miesiące temu
A dlaczego tylko jeden upodobnił się do Proroka i zapuścił brodę?????Reszta to grzesznicy?
Usa
3 miesiące temu
Dajcie Im kielbase😜😜😜😜
Obserwator
3 miesiące temu
Turcy mogą postępować logicznie ponieważ nie mają w kraju zdradzieckiej opozycji
wilk
3 miesiące temu
Turcja też się patyczkuje wywalić do Syrii przecież z nią graniczy
Aaa
3 miesiące temu
Zaczynają mi się podobać te Turki brawo tak powinno się robić z tymi Judaszami co zamiast walczyć o własny kraj sprzedają się za parę srebrników!!!
refugees go b...
3 miesiące temu
Turcy deportują Syryjczyków, którzy w ramach okazanej gościnności drażnią najuboższych Turków... To niehumanitarne! Nasi obrońcy "migrantów" sprowadzili by z zagranicy lepsze banany, by prześladowani nie musieli jeść tego samego co je tłuszcza
Azerty
3 miesiące temu
Aresztowani za udział w "zorganizowanej akcji jedzenia bananów". To byłoby śmieszne gdyby nie było straszne. Bo coś mi mówi, że coś podobnego mogłoby się wydarzyć również w Polsce. Oczywioście gdyby Polska przyjęła chociaż dwóch uchodźców, których następnie mogłaby deportować.
Atak bananów?
3 miesiące temu
Hahahaha. Tureckie władze poczuły się obrażone jedzeniem bananów? To prawie tak jak nasz wiecznie "atakowany" PiS i kościół.
max
3 miesiące temu
To przykład kolejny ,iż migranci uważają ,że im wszystko wolno i wszystko się należy ,stoją ponad prawem.
Gyros
3 miesiące temu
Następni się już nauczą tureckiego savoir vivre i będą jedli jabłka.
pokolnie JP2
3 miesiące temu
Chyba był swego czasu mem lub coś z tym bananem, nie wiedziałem że taki żywotny.
Masakra
3 miesiące temu
Tak, bo u nas zawsze będzie pokój... Nigdy nie staniemy się migrantami... Historia uczy nas inaczej :)
aw15
3 miesiące temu
Pod wodzą Kaczora niedługo koło naszej fortuny zawiezie nas w podobne miejsca, pojemy wtedy takich bananów, ciekawe, jak będą nam smakowały. Radio Wolna Europa nie będzie nam nadawało ...............
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić