Przebrały się za seniorki, żeby otrzymać szczepionkę przeciw COVID-19

12

Nietypowego oszustwa dopuściły się dwie mieszkanki hrabstwa Orange w stanie Floryda. Młode kobiety postanowiły "przeskoczyć" kolejkę do szczepionki na koronawirusa. W tym celu przebrały się za starsze panie, udając, że są w wieku kwalifikującym je do otrzymania dawki.

Przebrały się za seniorki, żeby otrzymać szczepionkę przeciw COVID-19
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)

Oszustki w rzeczywistości miały po 34 i 44 lata. Jak podaje portal Click Orlando, aby nie zostać zdemaskowane przez personel medyczny, przychodziły na szczepienia w okularach, rękawiczkach i z zasłoniętymi włosami.

Koronawirus – szczepionka. Oszustki otrzymały swoje dawki poza kolejką

Na początku wydawało się, że nic nie przeszkodzi oszustkom w realizacji ich planu. Jednak podstęp wyszedł na jaw, gdy zgłosiły się do recepcji przed otrzymaniem drugiej dawki szczepionki.

Po zapoznaniu się z dokumentami "seniorek" okazało się, że zgodnie z informacjami podanymi w dokumentach nie ukończyły jeszcze 65. roku życia. W stanie Floryda jest to obecnie minimalny wiek dla kandydatów do otrzymania szczepionki na koronawirusa, którzy nie pracują w służbie zdrowia lub są rezydentami i pracownikami placówek opieki.

Nie brakuje nam chętnych do szczepień. Mamy też osoby udające staruszków, żeby się zaszczepić. Wczoraj zdaliśmy sobie sprawę, że młode kobiety przyszły – przebrane za babcie – zaszczepić się po raz drugi – relacjonuje doktor Raul Pino z Departamentu Zdrowia Florydy w Orange County (Click Orlando).

O zdarzeniu zostali już powiadomieni funkcjonariusze policji. Zostanie przeprowadzone również dochodzenie w celu wyjaśnienia, w jaki sposób personel medyczny nie zorientował się za pierwszym razem, że kobiety podały fałszywe dane odnośnie swojego wieku.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Niedzielski wprost o szczepionkach: Jestem wściekły
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić