Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Przecieki ws. nowych obostrzeń. Zakazy i limity przed Bożym Narodzeniem?

4
Podziel się:

To już przesądzone. Przed świętami Bożego Narodzenia rząd poinformuje o nowych ograniczeniach. Jakie obostrzenia mogą wejść w życie? Niestety, możliwe są naprawdę dotkliwe restrykcje.

Przecieki ws. nowych obostrzeń. Zakazy i limity przed Bożym Narodzeniem?
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Imgorthand)

"Super Express" spostrzega, że gdyby ziścił się czarny scenariusz, to mogą zostać przywrócone obostrzenia z ubiegłorocznych świąt. Wówczas obowiązywał zakaz zgromadzeń powyżej pięciu osób, w związku z czym na wigilię nie można było zaprosić zbyt wielu gości.

Konieczne było noszenie maseczek w przestrzeni publicznej, a ponadto wprowadzono zakaz organizacji imprez. Czy podobnie będzie teraz? Pojawiają się plotki, że niewykluczone, iż niebawem zaostrzone zostaną limity pasażerów w komunikacji publicznej, a także limity wiernych w kościołach.

Co jeszcze może się stać? Przewijają się pogłoski o wprowadzeniu nowych obostrzeń związanych ze szczepieniami. Chodzi o obowiązek szczepień dla niektórych grup zawodowych. Ponadto możliwe jest zamknięcie niektórych lokali i instytucji dla niezaszczepionych.

"SE" zaznacza, że mniej prawdopodobne wydaje się wprowadzenie zakazu przemieszczania się lub całkowitego lockdownu.

Kiedy rząd przedstawi nowe obostrzenia?

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że nowe ograniczenia zostaną zaprezentowane we wtorek (7 grudnia) lub w środę (8 grudnia). Szczegóły na razie nie są znane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Ann
2 miesiące temu
Kubeł sobie najlepiej załóżcie na głowę i tak chodźcie wtedy się niczym nie zarazicie,,,,,
Ludwik
2 miesiące temu
Pewnie .Nie szczepcie się ,nie przestrzegajcie ograniczeń ,ale potem nie narzekajcie że szpitale są przepełnione i teściowej chorej na raka przesunęli operację o pół roku bo oddział zamienili w covidowy.
Anioł
2 miesiące temu
Stop segregacji zacznijcie traktować tę chorobę jak grypę a problem zniknie.dajcie ludziom żyć w spokoju.tylko straszycie.nakazy zakazy obostrzenia zachęty manipulacja przymus.....i tak bez końca.
Eskimos
2 miesiące temu
Najważniejsze to aby sklepów monopolowych nie zamykali, bo na trzeźwo nie da się normalnie żyć w tym głupim kraju
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić