Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Koszmar rodziny z Sanoka. Przez pandemię gnieżdżą się w ciasnym mieszkaniu

14
Podziel się:

Gnieżdżą się w ciasnym mieszkaniu, choć mają dwupiętrowy dom w Sanoku. Posiadłość kupili dwa lata temu, ale... nie spędzili w niej ani chwili. Wszystko przez covidowe przepisy. Są dla nich zmorą.

Koszmar rodziny z Sanoka. Przez pandemię gnieżdżą się w ciasnym mieszkaniu
Blok (Pixabay)

Byli właściciele dwupiętrowego domu popadli w długi i ogłosili upadłość konsumencką. Następnie posiadłość trafiła na licytację. Zdobyli ją państwo Ryczkowie.

W sumie nieruchomość kosztowała nas prawie pół miliona złotych. Wydaliśmy wszystkie oszczędności z pracy w Polsce i za granicą - mówi "Faktowi" pan Tomasz Ryczek.

Początkowo były zapewnienia, że dotychczasowi właściciele szybko opuszczą dom. Rzeczywistość okazała się zgoła odmienna - nie chcą ruszyć się z tego miejsca.

Nie pomogły żadne prośby. Dawaliśmy im dodatkowo 3 tys. złotych, aby sobie coś szybko wynajęli. Oni jednak bezczelnie śmieją się nam w twarz - ubolewają Ryczkowie, cytowani przez "Fakt".

Eksmisja? Pandemia chroni "dzikich lokatorów"

Nowi właściciele posiadłości skierowali sprawę o eksmisję. Co prawda zapadł prawomocny wyrok z klauzulą wykonalności, jednak... komornik nie może nic zrobić! To dlatego, że w ubiegłym roku wprowadzona została ustawa covidowa, która wstrzymała eksmisję w czasie pandemii:

Art. 15zzu.: 1. W okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19 nie wykonuje się tytułów wykonawczych nakazujących opróżnienie lokalu mieszkalnego (Dz. U.2021.2095).

Ryczkowie są oburzeni. - Gdzie tu sprawiedliwość? Pandemia może trwać i trwać... Państwo chroni dzikich lokatorów, a nie liczy się z naszym prawem do własności - grzmi w rozmowie z "Faktem" Magdalena Ryczek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
Emerytka
6 miesięcy temu
Ktoś napisał że ludzie którzy stali się bankrutami są ofiarami pandemii, ale jakiej? Jak ludzie, którzy nazywani są" dzikimi lokatorami" mogli stać się ofiarami i bankrutami w wyniku pandemii i niby bezprawnie zlicytowano ich dom - skoro pandemia COVID-19 w Polsce datuje się od marca 2020 roku,a do licytacji doszło już w maju 2019 roku.
jaga
6 miesięcy temu
Oddać sprawę do programu Państwo w Państwie. Tam pomogą.
Gosc
6 miesięcy temu
Dobry sposób na oddłużenie się. Sprytny plan. Długi spłacone, dom nie nasz ale sobie w nim będziemy mieszkać.
Ona
6 miesięcy temu
A gdzie w Sanoku takie bloki , ło matko kochana, zdjęcie chyba z Krakowa , u nas 4 piętra max 🤣
Sanok party
6 miesięcy temu
Proponuję właścicielą urzadzac imprezy na które zapraszani będą wszyscy chętni "domówki" nagłośnić na fejsach itd o imprezie bez końca.postawic skrzynkę wina i lokatorzy na pewno odejdą.
Xxx
6 miesięcy temu
Tak nie może być to trzeba zmienić
Steve Wonder
6 miesięcy temu
Nie ma żadnej eoudemi ani pandemii. Covid 19 nie widnieje w wykazie chorób zakaźnych, sprawdźcie to Sobie. A dwa ja bym tam wprowadził jakiś kolesi ala patologia, rodzinka złodziejska szybko by uciekła
siwy kruk
6 miesięcy temu
Prawo własności dotyczy tylko partyjnych, a i to nie wszystkich partii.
kama
6 miesięcy temu
skoro nie chcą się wyprowadzić to niech oddadzą kasę z odsetkami
Nick
6 miesięcy temu
Ja bym sie wprowadzil i dal popalic
Wojciech
6 miesięcy temu
To kopia, jota w jotę, chorych przepisów z USA. Widać, kto wydaje Morawieckiemu polecenia. Ten sam co kieruje tą niemotą Bidetem.
bike
6 miesięcy temu
Co to za prawo i Sądy, które chronią przestępców, bandytów i kryminalistów, a nie Właścicieli lub poszkodowanych, sprawy ciągną się latami ,a rozprawy wydłużają się miesiącami. Jak tak dalej będą działać w POLsce, to trzeba wprowadzić Samosąd, wtedy Sprawiedliwość będzie zawsze po stronie poszkodowanych
gsfdgsdf
6 miesięcy temu
Później się dziwią, że dochodzi do tego, że ludzie sami szukają sprawiedliwości w sposób poza-prawny. Jeśli prawo nie chroni obywatela, to takie są konsekwencje.
Ccc
6 miesięcy temu
Sa firmy ktore specjalizują sie w usuwaniu uporczywych i cwanych lokatorów- skutecznie i szybko, prosze poszukac bo nigdy nie odzyskacie swojego domu!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić