Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|
aktualizacja

Przedszkola i żłobki mogą funkcjonować. W jakich miastach otwarto placówki?

0
Podziel się

6 maja to dzień, w którym działalność mogą wznowić żłobki i przedszkola. "Mogą" to w tym przypadku słowo klucz. Rząd dał zielone światło, ale ostateczna decyzja w tej sprawie podejmowana jest przez samorządy. Które miasta otworzyły placówki?

Niektóre żłobki i przedszkola wróciły do życia
Niektóre żłobki i przedszkola wróciły do życia (Getty Images)
bEIUgHVh

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił przed kilkoma dniami, że 6 maja żłobki i przedszkola mogą zostać otwarte z uwzględnieniem nowego reżimu sanitarnego. Jednocześnie rząd zrzucił ciężar odpowiedzialności na samorządy, które mają decydować, czy otwierają podległe im placówki, czy jednak nie.

W wielu miastach żłobki i przedszkola pozostają zamknięte. Są też jednak miejsca, w których rodzice znów mogą skorzystać z placówek dla najmłodszych. Otworzono je między innymi w Zielonej Górze, Lubinie czy Rzeszowie.

Zobacz także: Wracają przedszkola i żłobki. Niedługo otwarcie szkół. Lekarz przestrzega

bEIUgHVj

Na mapie Polski nie brakuje punktów, w których przywrócenie działalności żłobków i przedszkoli stoi pod ogromnym znakiem zapytania. 6 maja tych placówek nie otworzono chociażby w Chorzowie, Wrocławiu, Gnieźnie, Katowicach, Szczecinie, Częstochowie, Lublinie, Kielcach czy Legnicy. Jednocześnie samorządy nie określiły, kiedy zdecydują się na taki ruch.

Otwarcie przedszkoli i żłobków. Niektórzy zrobią to później

Są miasta, które nie pozwoliły na powrót dzieci do żłobków i przedszkoli w dniu 6 maja, ale zamierzają to zrobić nieco później. Dla przykładu, 11 maja działalność mają wznowić placówki w Zamościu, Gorzowie Wielkopolskim, Przemyślu i prawdopodobnie w Świdniku, Łodzi czy Krakowie.

bEIUgHVp

W późniejszych terminach planowane są otwarcia żłobków i przedszkoli w innych zakątkach Polski. 18 maja być może dzieci wyruszą do placówek w Warszawie, Koszalinie czy Gdańsku, natomiast tydzień później - w Białymstoku, Jeleniej Górze i Poznaniu. W tych przypadkach terminy przywrócenia działalności przedszkoli i żłobków są orientacyjne, więc wszystko może się zmienić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEIUgHVK
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić