Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Maseczki ochronne w przedszkolu. Czy opiekunka i dzieci muszą zasłaniać twarz?

6
Podziel się

W Polsce obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. To jeden z elementów walki z szalejącą pandemią koronawirusa. Czy stosowanie maseczek jest też obligatoryjne w przedszkolach?

Maseczki ochronne w przedszkolu. Czy są konieczne?
Maseczki ochronne w przedszkolu. Czy są konieczne? (Getty Images)
bEUuawRN

Przedszkola i żłobki otrzymały zielone światło od rządu i mogą wznowić działalność od 6 maja. Już na wstępie warto jednak zauważyć, że nie wszystkie placówki zostaną otwarte. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmują samorządy.

Placówki mają działać zgodnie z nowym reżimem sanitarnym. Zarządzający przedszkolami i żłobkami są zobligowani, żeby zapewnić środki higieny osobistej, a także płyny do dezynfekcji.

Zobacz także: Żłobki i przedszkola otwarte od 6 maja. "Jako lekarz mam ogromne obawy"

bEUuawRP

A co z maseczkami? Dzieci, które ukończyły 4. rok życia, w drodze do i z przedszkola będą musiały mieć osłoniętą twarz. Co jednak najistotniejsze, w samej placówce zakrywanie ust i nosa nie jest konieczne. Dotyczy to zarówno wychowawców, jak i podopiecznych.

Maseczki ochronne w przedszkolu. Ostrożności nigdy za wiele

Jeżeli komuś maseczka nie przeszkadza, to oczywiście może mieć ją założoną również w trakcie pobytu w placówce. Ostrożności nigdy za wiele, a w dobie pandemii koronawirusa stosowanie środków bezpieczeństwa jest niesamowicie ważne.

bEUuawRV

Przedszkola będą funkcjonować zupełnie inaczej. Utworzone zostaną mniejsze, maksymalnie 12-osobowe grupy. Na każde dziecko lub opiekuna muszą przypadać przynajmniej 4 mkw. Ponadto usunięte zostaną zabawki, których nie można skutecznie dezynfekować. Chodzi tutaj na przykład o pluszowe zabawki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEUuawSq
KOMENTARZE
(6)
Dzieci wolne ...
6 miesięcy temu
Jak można kazać nosic dzieciom 4latkim i 5 latkom nosic maseczki ! OKI jeśli dziecko kaszle to nie ma sprawy ale zdrowy!Ja wiem Mamy jebnietych rządzących chora służbę zdrowia ale i tak już dzieci cierpią przez te zastrzeżenia wiedz chyba kazanie noszenia maski w przedczkolu to już przesada ! Bo robicie im krzywdę na psychice !
Lena
rok temu
Pracuję w miseczce. Dzieci nic nie muszą. Grupa liczy 25 dzieci, zwykle chodzi 22. Jesteśmy w zamałej sali. Sanepid wyliczył że powinno w niej być górą 18 dzieci. Jakie bezpieczeństwo? O czy marzyciel? Nawet termometru nie wolno mi użyć! Pandemia jest wszędzie, ale nie w przedszkolach. Taki polski Matrix.:) Istna paranoja.
bike
rok temu
I jak tu się ktoś może czuć bezpiecznie, jeśli dzieci i przedszkolanki na placu zabaw nie noszą masek. A przedszkole jest zlokalizowane obok bloku wspólnoty, a plac zlokalizowany jest w odległości 10m od bloku, gdzie przechodzą ludzie, Dzieci z przedszkola chodzą i bawią się przy samym ogrodzeniu. Powinno się taki teren i obszar traktować jak teren publiczny, a w czasie zabaw na placu dzieci i przedszkolanki powinny nosić obowiązkowo maski!!!!!! Ponieważ dzieci i przedszkolanki mogą być zarażone
bEUuawSr
Wiedzmin671
rok temu
Jak dziedci beda musiały chodzić w tych maseczkach w przeczkolu to sie poduszą w tych maseczkach
Mama
2 lata temu
Ale reżim sanitarny, zawsze były rękawiczki, maseczki i plyn do dezynfekcji, niektóre mają nawet defibliratory.
Nauka
2 lata temu
To jest dopiero wyzwanie, fantazja, jak bez kryzysu się tego nie dało zrealizować, małych grup, to nagle jesteśmy bogaci w kryzysie. Maseczek nikt nie bedzie nosić, przecież pne szkodzą.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić