Przekręt na kościół. Tak wiernych podchodzą oszuści

38

Wrzucili blankiet z prośbą o darowiznę na rzecz kościoła do skrzynki parafianki, nie spodziewali się, że czujna katoliczka porówna numery konta z tymi dostępnymi na stronie parafii. Mimo to o próbach wyłudzeń "na kościół" jest coraz głośniej, a oszuści nie cofają się przed niczym.

Przekręt na kościół. Tak wiernych podchodzą oszuści
blankiet z prośbą o wpłaty trafił do skrzynek w (Facebook, Parafia św. Jadwigi w Zabrzu)

O nowych sposobach na wyłudzanie pieniędzy poinformował proboszcz parafii świętej Jadwigi Śląskiej w Zabrzu po telefonie jednej z parafianek. Kobieta dopytywała czy ktoś z parafii roznosi do skrzynek tajemnicze blankiety.

Szybko okazało się, że ktoś podrzuca wiernym druczki do wpłat z fałszywym numerem konta i prosi o "darowiznę na remont kościoła". Nie wiadomo ile osób złapało się na ten numer, ale proboszcz postanowił nagłośnić sprawę w mediach społecznościowych by poinformować wiernych, że zostali wprowadzeni w błąd.

Całą sytuację tak skomentował duchowny:

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niebezpieczne SMS-y. Ekspert radzi, co robić, by nie stracić pieniędzy
Jestem bardzo wdzięczny parafiance, pani Magdalenie, bo wykazała się naprawdę dużą czujnością. Porównała numery konta, nasz parafialny z tym widniejącym na blankiecie, który jest całkiem inny i od razu też wczoraj zadzwoniła do mnie w tej sprawie - tłumaczył w rozmowie z portalem piekary śląskie.naszemiasto.pl ks. Tomasz Sękowski, proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej w Zabrzu.

Sprawa została przez proboszcza zgłoszona policji.

Na razie nie wiemy, czy to działanie seryjne, dotyczące mieszkańców jednej ulicy, rejonu, czy oszust wypatrzył sobie konkretną osobę. Szczęśliwie mieszkanka wykazała się czujnością i nie dała się na to nabrać - mówi w rozmowie z nami mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Wiadomo, że fałszywe konto w banku zostało założone na tzw. "słupa". Potwierdzają to przedstawiciele parafii po rozmowie z bankowcami.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić