o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Polacy oburzeni. W związku z Dniem Chłopaka producent żelek "poszedł w żenadę"

95
Podziel się

Internauci nie kryli oburzenia, kiedy na profilu na Facebooku firmy produkującej popularne żelki pojawiła się poniższa grafika. Ich zdaniem firma przesadziła, a jej hasło reklamowe przekroczyło granice dobrego smaku.

Polacy oburzeni. W związku z Dniem Chłopaka producent żelek "poszedł w żenadę"
Grafika marketingowa, która wywołała oburzenie wśród internautów. (Gusto - producent żelków\Facebook)
bDgFrzQl

Producent żelków Gusto opublikował grafikę z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka. Grafika ma zachęcać do kupowania produktów firmy. Do 30 września przygotowano ofertę, wśród której występują m.in. "Żelki Czarne Penisy" - polecane jako "prezent dla chłopaka".

Grafika, która promuje produkty, zawiera kontrowersyjne hasło. Pod postem pojawiła się gorąca dyskusja zwolenników i przeciwników tego typu marketingu.

bDgFrzQn
Jeśli Twój chłopak... powinien dostać z liścia, polecamy: "Pianki Liście" - brzmi całe hasło reklamowe z okazji "Dnia Chłopaka".

Wielu internautów jest zażenowanych i oskarża firmę o normalizowanie przemocy. Ta, bez względu na płeć, powinna być zawsze piętnowana. Zdaniem użytkowników sieci marketingowcy, którzy pracują dla Gusto, mogli użyć swojej kreatywności i wymyślić coś o wiele lepszego.

bDgFrzQt
Tyle kreatywnych rzeczy da się zrobić, a poszliście w żenadę... - stwierdza internautka.
Propagujecie przemoc wobec mężczyzn - uważa mężczyzna.
W żadnym związku, w żadnej rodzinie nikt nie powinien dostać z liścia. Przemoc w rodzinie to nie są żarty, nawet przemoc wobec mężczyzn - stwierdza ktoś inny.
bDgFrzQu

Wśród komentujących pojawiły się także głosy broniące firmy. Zdaniem tych użytkowników Facebooka pozostali przesadzają, a firma wcale nie przekroczyła jeszcze granicy dobrego smaku.

Serio? Niech wszyscy wrzucą na luz. Mamy takie czasy, jakie mamy, ale nie można wszystkich żartów brać tak serio. Ja uwielbiam wasz marketing! - napisała użytkowniczka.

Wczoraj firma Gusto oficjalnie przeprosiła w komentarzu wszystkie osoby, "które poczuły się dotknięte". W ramach zadośćuczynienia firma wprowadziła kody, które obniżają wartość koszyka z zakupami o kolejno 15% i 20%. Kody brzmią kolejno "wybaczam" i "stopprzemocy".

bDgFrzQv
W żaden sposób nie chcemy promować lub wspierać patologii w postaci różnych form przemocy. (...) Przepraszamy wszystkie osoby, które poczuły się dotknięte - brzmi komentarz firmy Gusto.

Uważacie, że producent żelków ma za co przepraszać?

"Barierołamacz" dokonał niemożliwego. Zawstydził turystów nad Morskim Okiem

bDgFrzQO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(95)
hehe
miesiąc temu
to może: "Twoja dziewczyna powinna dostać liścia" na Walentynki :) Czy wtedy nadal "użytkowniczki" będą pisać "Niech wszyscy wrzucą na luz" :))
Benny
miesiąc temu
Teraz taka moda... Gdyby to hasło dotyczyło przemocy wobec kobiet, to sprawa już by była przed sądem... Powoli zaczyna być dziwacznie, bo przemoc wobec mężczyzn to według feministek doskonały żart, ale krzywe spojrzenie się na kobietę to gwałt ze szczególnym okrucieństwem, o którym z resztą warto sobie przypomnieć po jakichś 20 latach, żeby użyć słynnego hashtaga #meetoo...
444
miesiąc temu
nie kupować badziewia i tyle !
bDgFrzQP
nostalgia.pl
miesiąc temu
chcieli by o nich było głośno i jest głośno. Zapewne większa liczba osób na których ta reklama wpłynęła w jakiś sposób, spróbuje tych produktów. Tak działa chłyt materkingowy :)
Antek
miesiąc temu
słowo klucz "Jeśli" chyba tam jest ważne. Dziewczyny denerwują się na chłopaków, chłopaki na dziewczyny i właśnie o to chodzi, aby nie dochodziło do fizycznej przemocy i zamiast tego dajmy sobie po piankowym liściu XD chyba taki był zamysł
Najnowsze komentarze (95)
Tany homer
miesiąc temu
Taaak, wielce oburzeni jakimiś dużymi hasłami a linijka niżej artykuł jak to nikt nie pomógł kobiecie gwałtownej prz ruchliwej ulicy.
eeetaaaaam
miesiąc temu
Politycy jakoś nigdy nie przepraszają,a codziennie raczą nas takimi dowcipami.
Wiewior
miesiąc temu
To chyba zelki dla feministek. Zawsze mam trudnosci z odroznianiem ich od chlopa.
ciocia Misia
miesiąc temu
Wyslac te zelki do kawalera w powloczystych szatkach w kolorze bardzo rozowym i bedxzie ok. Andrian i tak ulaskawi
tyleWtemacie
miesiąc temu
ta firma produkuje badziewie, pełno chemii w ich produktach
zerg
miesiąc temu
"Skoro bije to kocha - na Walentynki przywalic dziewczynie z naszego liścia to najlepsze upominki" :-)
Poprawny
miesiąc temu
A Polkinie też oburzone?
Stefan
miesiąc temu
To teraz zaprotestują "czarni", że oni mają żele a nie żelki.
bDgFrzQH
got
miesiąc temu
????????? a o co chodzi, co się tacy wszyscy nagle wrażliwi zrobili
Pin
miesiąc temu
Co gorsza osoby pracujące w agencjach reklamowych,wymyślające takie bzdety,zarabiają niezłą kasę...
Oko
miesiąc temu
To ci dopiero afera.
Anna
miesiąc temu
no i co wtym takiego oburzającego?
dcs
miesiąc temu
A co było, może dalej jest na Interii?? Reklama środka 4*uj, polegająca na tym, że pewna męska część ciała kierowana jest w stronę kobiecej twarzy, obie części ciała poukładane niby z kawałków makaronów o różnych kształtach i nieco różniących się kolorach. Nazwa i grafika obsc\ena na maksa i co? I nic.
antywirus
miesiąc temu
Zaczęło się tęczowo i efekt domina następuje
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić