Sensacja! Pokazali polski lek na koronawirusa. "Jesteśmy pierwsi na świecie"

397

Podczas konferencji prasowej w Lublinie ogłoszono, że Polacy, jako pierwsi, mają już gotowy lek na koronawirusa, który, co istotne, działa. Wytworzono go z osocza osób, które przebyły COVID-19.

Sensacja! Pokazali polski lek na koronawirusa. "Jesteśmy pierwsi na świecie"
(PAP, Wojtek Jargiło, Twitter)

Tą pozytywną wieścią podczas środowej konferencji prasowej podzielił się z dziennikarzami dr Grzegorz Czelej. Poinformował o wynikach badań, jakie ostatnio przeprowadzał prof. dr hab. Krzysztof Pyrć, polski biotechnolog i biolog, a także znany i ceniony specjalista w zakresie wirusologii i mikrobiologii z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ.

Sprawdziliśmy na polu walki, na ile ten preparat, czyli przeciwciała wyizolowane z krwi ozdrowieńców, faktycznie hamują zakażenie wirusem SARS-CoV-2, a na ile jest to preparat dezaktywności. Wyniki, które otrzymaliśmy, wskazują, że faktycznie mamy hamowanie wirusa na bardzo wysokim poziomie - stwierdził podczas konferencji prasowej dr Czelej, cytowany przez Polsat News.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak powiedział dr Czelej, jest to pierwszy lek na świecie, który działa. Był już testowany, jednak to dopiero początek drogi, jaką musi przejść. Spółka Biomed Lublin, która odpowiedzialna jest za produkcję leku, ma wysłać go m.in. do Warszawy czy Białegostoku. W szpitalach substancja zostanie podana pacjentom. To wielka szansa, szczególnie dla osób, które pozostają w ciężkim stanie.

Jako pierwsi na świecie mamy lek na Covid-19, który działa. Zawiera przeciwciała neutralizujące koronawirusa, czyli zabijające go - powiedział dumnie dr Czelej.
Zobacz także: Koronawirus. Polska szczepionka na COVID-19
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić