o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Sensacja! Pokazali polski lek na koronawirusa. "Jesteśmy pierwsi na świecie"

294
Podziel się

Podczas konferencji prasowej w Lublinie ogłoszono, że Polacy, jako pierwsi, mają już gotowy lek na koronawirusa, który, co istotne, działa. Wytworzono go z osocza osób, które przebyły COVID-19.

Sensacja! Pokazali polski lek na koronawirusa. "Jesteśmy pierwsi na świecie"
(PAP, Wojtek Jargiło, Twitter)
bDhkFeEl

Tą pozytywną wieścią podczas środowej konferencji prasowej podzielił się z dziennikarzami dr Grzegorz Czelej. Poinformował o wynikach badań, jakie ostatnio przeprowadzał prof. dr hab. Krzysztof Pyrć, polski biotechnolog i biolog, a także znany i ceniony specjalista w zakresie wirusologii i mikrobiologii z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ.

Sprawdziliśmy na polu walki, na ile ten preparat, czyli przeciwciała wyizolowane z krwi ozdrowieńców, faktycznie hamują zakażenie wirusem SARS-CoV-2, a na ile jest to preparat dezaktywności. Wyniki, które otrzymaliśmy, wskazują, że faktycznie mamy hamowanie wirusa na bardzo wysokim poziomie - stwierdził podczas konferencji prasowej dr Czelej, cytowany przez Polsat News.
bDhkFeEn

Jak powiedział dr Czelej, jest to pierwszy lek na świecie, który działa. Był już testowany, jednak to dopiero początek drogi, jaką musi przejść. Spółka Biomed Lublin, która odpowiedzialna jest za produkcję leku, ma wysłać go m.in. do Warszawy czy Białegostoku. W szpitalach substancja zostanie podana pacjentom. To wielka szansa, szczególnie dla osób, które pozostają w ciężkim stanie.

Jako pierwsi na świecie mamy lek na Covid-19, który działa. Zawiera przeciwciała neutralizujące koronawirusa, czyli zabijające go - powiedział dumnie dr Czelej.
bDhkFeEt

Koronawirus. Polska szczepionka na COVID-19

bDhkFeEO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(294)
pawel
miesiąc temu
jeszcze nie sprzedany dla innych korporacji ? dziwne ?
Oj nie
miesiąc temu
ładnie tak się wysówać przez szereg, przecież to Bill miał zgarnąć śmietankę za ściemę
Wilkowiecko
miesiąc temu
Nooooo niestety, już nie polski! Nasze władze tak jak to uprzednio bywało, sprzedały patent z zyskiem za całe 30 srebrnych monet.
bDhkFeEP
Hyhy
miesiąc temu
Wrzesień - Polska przekazuje informację o wynalezieniu leku, październik - przedterminowe wybory, rząd ogłasza koniec pandemii i prosi o głosowanie w wyborach, stwierdza ze jest bezpiecznie. Listopad - przekazanie składu, i metody wytwarzania niepotrzebnego już leku do opinii publicznej. Grudzień - firma bajer patentuje lek na covid. Styczeń - wieki powrót wirusa, kolejna fala. Luty - Polska wygrywa przetarg na dostraczenie dużej ilości leku z Niemiec.
Ews
miesiąc temu
Gratulacje.....ale spróbujcie go najpierw na rządzie....
Najnowsze komentarze (294)
321
1 tyg. temu
a gdzie ten lek,dzisiaj-w marzeniach premiera
tak
2 tyg. temu
Jakoś nikt nie kwapi się by go stosować. A ludzie umierają, czy muszą?
strzykawa
miesiąc temu
Ludzie,WIRUSÓW się nie leczy. Na wirusy są szczepionki. Nie ważne czy to wirus grypy, Odry, ospy, świnki czy najmodniejszy Covid-19. Badania dowodzą że z tymi ozdrowieńcami jest coś nie tak. Skoro robi się to z osocza ozdrowieńców to wiadomo co nas czeka po zaszczepieniu, że do końca życia będzie coś nie tak. To po diabła ta niby szczepionka a właściwie lek nie przetestowanay a przy tym wielkie HALO wokół tej ampułki. Idiotyzm!!!Takie cosik to tylko w Polandii. Propaganda finansowana przez PIS uarów.
Marek
miesiąc temu
A skąd wiadomo, że w substancji nie ma genów tych osób z których to osocze, a przecież może mieć ktoś ukrytą chorobę genetyczną, więc chory przyjmujący lek przyjmie ten gen? Chyba że pomyśleli o tym i odseparowali jedno od drugiego?
Antyniedow
miesiąc temu
Ja wam jedno powiem (dla NIEDOWIARKÓW) obserwujcie lekarzy jak się chronią teleporady i siedzą w domu bo wici się rozniosły i blady strach na nich padł a wy jak nie chcecie to nie wierzcie ale jak wam dawcy zbraknie płuc to nie narzekajcie
lekarz
miesiąc temu
ja swoj (co go wyprodukowalem 6 miesięcy temu rozdaję wszystkim znajomym ,rodzinie i znajomym znajomych i się nie chwaliłem.
Dobro powraca
miesiąc temu
Za darmo..ratujcie pszczoły. Za darmo.japonie. za darmo. Każdego. Za darmo. Pleśń srebrna
Jacek
miesiąc temu
Proponuję, aby w tak zaawansowanym naukowo temacie wypowiadali się ludzie CO NAJMNIEJ po studiach, niekoniecznie już biologia czy medycyna, ale nie jakieś licencjaty z marketingu czy programowania w Pytonie czy innym knocie...
bDhkFeEH
Hans
miesiąc temu
Lek? A jest już dopuszczony? Podajcie nr świadectwa dopuszczenia. W USA też próbowali z osoczem od tzw. ozdrowieńców i się jednak wycofali! Poza tym jaka to pandemia? niecałe 3% śmiertelności(wg ich danych, bo wiele zgonów doliczano do pandemii)?! Do dziś od marca w Polsce 2369 zgonów na COVID. Bez COVID CODZIENNIE umiera w naszym kraju ponad 1000 osób. Zobaczcie w statystykach ile było choćby utonięć w tym sezonie, o wypadkach drogowych nie wspomnę! Nie neguję wirusa, ale dlaczego akurat z tego uczyniono taką hekatombę?! Gdyby śmiertelność była na poziomie Eboli, czyli 50 - 80% byłbym to w stanie zrozumieć.
Polka
miesiąc temu
Dlaczego tyle ludzi u nas nadal umiera? Dajcie im ten lek. Prawo powinno nakazywać że lek (i inne...) u nas wynaleziony i testowany powinien być u nas opatentowany i my powinniśmy go mieć w pierwszej kolejności. A do innych krajów tylko twórcy powinni mieć prawo go sprzedawać i na tym zarabiać.
joko
miesiąc temu
wyrzucić tehn lek dokosz.Lepiej niech ludzie w polsce umierają
Vir
miesiąc temu
Jeżeli jest lek to dlaczego ludzie w Polsce umierają?
Wiko
miesiąc temu
Polski lek na rynku. Ludzie chowajcie się, to prawietak tragiczne jak Szydło za kierownicą.
hhha
miesiąc temu
w rosji byli pierwsi
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić