Jan Manicki
Jan Manicki| 

Podziw dla NASA. Ich Naukowcy pokazali niesamowite zdjęcie. Dodali niespodziankę!

30

Zdjęcia z kosmosu budzą ogromny podziw. Tym razem NASA postanowiła pójść o krok dalej. Naukowcy "udźwiękowili" kosmiczną fotografię tworząc prawdziwą gwiezdną symfonię.

Podziw dla NASA. Ich Naukowcy pokazali niesamowite zdjęcie. Dodali niespodziankę!
NASA opublikowała zachwycającą symfonię gwiazd (NASA)

Naukowcy z NASA zebrali zdjęcia z teleskopów obserwujących centrum Drogi Mlecznej i stworzyli prawdziwą gwiezdną symfonię. Prezentowana fotografia jest połączeniem wielu zdjęć rejestrujących różne długości fal światła i promieniowanie niewidzialne dla ludzkiego oka. Badacze postanowili "udźwiękowić" zdjęcie, tworząc krótki kosmiczny koncert.

Dane w postaci kodu binarnego zostały przetworzone na różne długości fal dźwiękowych. Wysokość i głośność dźwięku zależna jest od położenia i wielkości gwiazd na fotografii. Każda gwiazda ma przypisaną nutę, podczas gdy chmury gazu i pyłu tworzą atmosferyczne tło dźwiękowe.

Muzyka płynie wraz z przesuwaniem się po zdjęciu kursora, który pokazuje dźwięki których gwiazd są aktualnie odgrywane. Krótki muzyczny fragment obejmuje obszar naszej galaktyki o średnicy około 400 lat świetlnych, kończąc się czarną dziurą Sagittarius A* o masie 4 miliony razy większej od Słońca. W ten właśnie sposób powstała gwiezdna symfonia.

Zobacz także: Zachwycająca symfonia ze zdjęcia Drogi Mlecznej

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić