Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|
aktualizacja

Przepowiednia o Janie Pawle II. Słowa ojca Pio dają do myślenia

251
Podziel się:

Ojciec Pio spotkał się z Karolem Wojtyłą tuż po zakończeniu II wojny światowej, w 1948 roku. Zakonnik przepowiedział wtedy Polakowi przyszłość.

Przepowiednia o Janie Pawle II. Słowa ojca Pio dają do myślenia
Ojciec Pio przepowiedział Karolowi Wojtyle przyszłość. Nieznana przepowiednia o Janie Pawle II (caritas.pl)

Tajemnicza przepowiednia Ojca Pio o Janie Pawle II

Ojciec Pio, stygmatyk, który w 2002 roku został przez papieża Polaka ogłoszony świętym, w drugiej połowie lat 40. XX wieku przepowiedział przyszłość Karolowi Wojtyle. Jak się okazało, nie pomylił się.

Co ojciec Pio powiedział przyszłemu Janowi Pawłowi II?

Według niektórych badaczy życiorysu Jana Pawła II ojciec Pio miał spotkać Karola Wojtyłę w 1948 roku. Jak przypomina "Super Express", zakonnik miał wtedy przepowiedzieć Polakowi, że ten będzie pełnił w przyszłości "najwyższą funkcję w Kościele".

Czy Jan Paweł II wiedział wcześniej, że zostanie papieżem? Przepowiednia ojca Pio

Czy w momencie, gdy 16 października 1978 roku ogłoszono, że nowym papieżem zostanie polski kardynał, Karol Wojtyła był zaskoczony? Czy rzeczywiście znał przepowiednię ojca Pio. W czasie pontyfikatu Jan Paweł II zaprzeczał, by włoski stygmatyk przepowiedział mu przyszłość, w tym fakt, że zostanie papieżem.

Osobiste spotkanie Jana Pawła II i ojca Pio, do którego miało dojść w San Giovanni Rotondo, owiane jest tajemnicą.

Pamiętam ten dzień w 1948 roku, gdy w kwietniowy wieczór jako student Angelicum przyjechałem do San Giovanni Rotondo, żeby zobaczyć Ojca Pio i uczestniczyć w jego mszy świętej i, jeśli to możliwe, żeby się u Niego wyspowiadać - pisał w 2002 roku papież Jan Paweł II, wspominając ojca Pio.

Nie wiadomo jednak do końca, o czym rozmawiali. Informacja o przepowiedni ojca Pio nigdzie nie została potwierdzona - ani w zapiskach zakonnika, ani papieża.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(251)
ag51
2 lata temu
Tekst jakoś tak dziwnie napisany, kto kogo spotkał Pio Wojtyłę, czy Wojtyła poszedł do Pio.To było w 1948 roku podobno i opowiadać dzisiaj można różne rzeczy - tym bardziej że brak jest dowodu na to.
wierny
2 lata temu
CZEMU SIĘ DZIWIĆ ? NAJWIĘKSZY INKWIZYTOR TEŻ ZOSTAŁ ŚWIĘTYM!
Esta
2 lata temu
O. Pio nigdy nie przepowiedział, że JPII zostanie papieżem. O. Pio temu zaprzeczał.
figa
2 lata temu
A toJP2jest swiety ?Polske wyrwal z niewoli by ja oddac w nowa bardziej niebezpieczna.Ile istnien ludzkich pochlonela transformacja
hej
2 lata temu
W sumie to nielogiczne te przepowiednie. Świadczyłoby to o tym że wszystko jest już przesądzone co by się nie robiło. Czyli człowiek byłby pozbawiony wolnej woli. Nie wierzę w przepowiednie.
gość
2 lata temu
Nie ma żadnego covida jest tylko normalna grypa jaką znaliśmy do tej pory. mianem grypy lekarze w dużym uproszczeniu i dla własnej wygody określali ponad 200 różnych wirusów w tym kilkanaście koronowirusów._Przestańcie się bać głupot wymyślanych dla celów politycznych i finansowych
brat
2 lata temu
Wiemy o co chodzi. Zdecydowanie ojciec Pio nie popierał aborcji ani biegania po mieście z nazistowskimi znakami runicznymi, jasne!
zez
2 lata temu
artykuł o ...o niczym co było wcześniej znane
OBSERWER
2 lata temu
No to o co "się głównie rozchodzi" Aniu ?
Cygan26
2 lata temu
Hahaha , jaki wartościowy artykuł
Pietka
2 lata temu
Beznadziejny artykuł, niby wielkie halo po tytule, a w sumie nic z niego nie wynika.. coraz częściej tylko tytuły warto czytać
wodnik234
2 lata temu
To ze został papieżem zawdzięcza Prezydentowi Carterowi i Zbigniwowi Brzezińskiemu.Był potrzebny do rozwalenia ZSRR. Jak wyglądało konklawe i które stronnictwa doprowadziłw do wboru Wojtyły? Rzadzący ukrywają rzeczywisty wkład Prof.Brzezińskiego w odzyskaniu prze Polske niepodleglości.
John
2 lata temu
Nie mam zamiaru słuch opowieści o dwóch bałwochwalcach !!!!
Margaj
2 lata temu
prawdziwe przepowiednie sa tylko dwie II wojna swiatowa. Papierz wiedział ze zostanie postrzelony i przez kogo, dziwne.Matka Boza przekazała franciszkowi i Hiacyncie,odmawiajcie rózaniec za grzeszników bo Hitler sie zbroi szykuje zagłade i bedzie straszna wojna
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić