Jan Manicki
Jan Manicki| 

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Zakaz kontaktów intymnych

58

Wielka Brytania zmaga się z pandemią koronawirusa. Brytyjski rząd wprowadził trzy poziomy obostrzeń sanitarnych. Najnowsze restrykcje zakładają, że pary, które nie mieszkają ze sobą, nie będą mogły uprawiać seksu. Jest jednak jeden wyjątek.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Zakaz kontaktów intymnych
Pary mieszkające osobno nie będą mogły uprawiać seksu (Pixabay)

Brytyjski rząd zapowiedział wprowadzenie zakazu nocowania u osób, z którymi nie mieszka się na co dzień. Nowe ograniczenie obowiązywać będzie wszędzie tam, gdzie wprowadzono drugi, bądź trzeci poziom obostrzeń sanitarnych. Mają one na celu walkę z pandemią koronawirusa.

Nowe ograniczenia. Nakaz zachowywania dystansu społecznego

W miejscach w których obowiązuje drugi poziom obostrzeń, pary nadal będą mogły widywać się na świeżym powietrzu. Brytyjski rząd oczekuje jednak od nich przestrzegania zasad dystansu społecznego, noszenia maseczek i unikania kontaktu fizycznego.

Obywatele mieszkający w drugiej strefie mogą nie zachowywać dystansu społecznego tylko w stosunku do innych osób ze swojego gospodarstwa domowego – podkreślił rzecznik brytyjskiego premiera James Slack.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Zakaz kontaktów intymnych dla par mieszkających osobno

Londyn oraz hrabstwo Essex mają o północy zostać wpisane na listę obszarów objętych drugim poziomem obostrzeń. Oznacza to wiele utrudnień dla mieszkańców stolicy. Rzecznik premiera Johnsona wyjaśnił, że zastosowane ograniczenia mają na celu dobro obywateli.

Nie będzie wyjątków dla par, które mieszkają osobno, ponieważ celem obostrzeń jest przerwanie łańcucha transmisji koronawirusa. Naukowe dane wskazują, że to właśnie w pomieszczeniach jest największa szansa zarażenia się COVID-19 – stwierdził Slack.

"Bańka wsparcia". Jest wyjątek od nowych obostrzeń

Od nowych zasad istnieje jeden wyjątek. Chodzi o osoby mieszkające całkowicie samotnie, lub o samotnych rodziców wychowujących niepełnoletnie dzieci. Takie osoby mogą stworzyć "bańkę wsparcia" z jednym innym gospodarstwem domowym.

"Bańkę wsparcia" może utworzyć na przykład mieszkający samotnie dziadek z jednym ze swoich dzieci, samotny rodzic z innym rodzicem lub przyjacielem, dwie samotne osoby, które mieszkają same, albo para, która nie mieszka razem. Jeśli osoba mieszka sama, ale jej partner ma współlokatora, to mogą oni tworzyć bańkę, ale współlokator nie może już tworzyć jej z innym gospodarstwem domowym.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Walka z koronawirusem w Wielkiej Brytanii nadal trwa. Od początku pandemii wirusem zakaziło się tam około 562 tys. osób. Prawie 43 tysiące obywateli kraju zmarło na COVID-19.

Obejrzyj także: "Koronaparty" w Manchesterze. Brytyjczyk zorganizował domówkę na 200 osób

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić