Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Przerażające dane. Co 17 sekund ktoś w Europie umiera na COVID-19

30

Ekspert Światowej Organizacji Zdrowia podzielił się niepokojącymi ustaleniami. Jak wynika z jego obliczeń, co kilkanaście sekund na terenie Europy dochodzi do śmierci osoby zarażonej koronawirusem. Obawia się, że sytuacja w przyszłości jeszcze się pogorszy.

Przerażające dane. Co 17 sekund ktoś w Europie umiera na COVID-19
Co 17 sekund ktoś w Europie umiera na COVID-19. WHO alarmuje (Getty Images, Chris McGrath , Staff)

Jak podaje "The Guardian", do czwartku 19 listopada koronawirusem zaraziło się łącznie 15,7 milionów Europejczyków. Tylko cztery miliony zachorowały na COVID-19 w listopadzie. Z kolei liczba potwierdzonych przypadków śmierci na kontynencie wynosi niespełna 355 tysięcy.

Koronawirus w Europie. Rośnie liczba śmiertelnych przypadków COVID-19

Dr Hans Kluge potwierdził, że statystycznie co 17 sekund w Europie umiera ktoś zarażony koronawirusem. Dyrektor Regionalny WHO na Europę zauważył też, że w ciągu ostatnich 14 dni w ponad 80 proc. państw liczba chorych przekroczyła 100 na 100 tysięcy osób.

Ekspert WHO ostrzega, że wkrótce w europejskich państwach dojdzie do przeciążenia systemu opieki zdrowotnej. Dr Hans Kluge przyznał, że już otrzymuje liczne sygnały, że pacjenci z COVID-19 nie otrzymują wystarczająco wiele uwagi lekarzy. Przywołał przykład Francji, gdzie przez 10 dni było zajętych aż 95 proc. dostępnych łóżek.

W rezultacie obserwujemy coraz więcej sygnałów związanych z przeciążeniem systemów opieki zdrowotnej – przyznał dr Hans Kluge (The Guardian).

Dr Hans Kluge uważa, że sytuacja może ulec poprawie dzięki wprowadzeniu bardziej rygorystycznych obostrzeń. Zauważył, że po przywróceniu ograniczeń w wielu europejskich państwach łączna liczba przypadków spadła z 2 do 1,8 milionów tygodniowo.

To drobny sygnał, ale mimo wszystko jest to sygnał – podkreślił dr Hans Kluge (The Guardian).
Zobacz także: Zobacz też: Szczepionka na koronawirusa. Ważna informacja UNICEF
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić