o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Robert Czykiel
|

Ksiądz wyszedł do protestujących. Funkcjonariusze: "odłóż broń!"

267
Podziel się

Protest w Czernikowie skończył się skandalem. Ksiądz wyszedł do ludzi z czymś, co mocno przypominało broń. Chciał w ten sposób chronić bram świątyni. Policja potwierdza, że duchowny został zatrzymany.

Ksiądz wyszedł do protestujących. Funkcjonariusze: "odłóż broń!"
Zdj. ilustracyjne. Protesty. Strajk Kobiet. (PAP, Radek Pietruszka)
bEqtuQBh

Nadal nie ustają protesty kobiet przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który zakazuje tzw. aborcji eugenicznej. W całym kraju Polki maszerują ulicami, wyrażając swój sprzeciw. Niestety, czasami bywa w ich trakcie bardzo gorąco.

Czerników. Ksiądz wyszedł z bronią do protestujących?

W niektórych miastach miały miejsce niepokojące incydenty, gdy za cel protestujący obrali kościoły. Jednym z nich było spotkanie agresywnego księdza z kościoła w Czernikowie (woj. kujawsko-pomorskie) z protestującymi. Podczas incydentu musiała interweniować policja.

bEqtuQBj

Duchowny w pewnym momencie wyszedł do manifestujących, którzy skandowali popularne dla ogólnopolskiego Strajku Kobiet hasła, trzymając w rękach coś, co przypominało pistolet. Jak informuje portal ototorun.pl, nikomu nic się nie stało. Do sieci trafiło nagranie z interwencji policji, w którym dokładnie słychać, jak funkcjonariusze krzyczą do księdza, aby "odłożył broń".

bEqtuQBp

Oficer prasowa KMP w Toruniu Wioletta Dąbrowska, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" potwierdziła, że w trakcie protestu w Czernikowie faktycznie doszło do incydentu. W czwartek policja potwierdziła zatrzymanie 53-letniego duchownego - informuje Radio ZET.

"Gazeta Wyborcza" zdradza, że duchownym, który wyszedł do protestujących, był proboszcz parafii św. Bartłomieja. Ten ksiądz jest dobrze znany mediom. W przeszłości było głośno o nim, gdy obrażał parafian. W dodatku niegdyś z góry narzucił im, ile mają dawać na kolędę, a podczas mszy wierni mieli m.in. składać ofiary w kopertach... podpisanych swoim imieniem i nazwiskiem.

Zobacz także: Strajk Kobiet. Gorąco pod Sejmem. "Kaczyński oskarżył tych ludzi o przelew krwi"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqtuQBK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(267)
obserwator
9 miesięcy temu
Watykańska CAMORA, żołnierze obcego Państwa z bronią w Polsce. Polacy bezbronni ciekawostka ???
Ewelina
9 miesięcy temu
Ludzie jest 21wiek.Do czego człowiekowi jest potrzebny kościół.Trzeba wierzyć w siebie,nie jakieś siły nadprzyrodzone.Ja np wierzę w ,,Boga".Ale nie księży.Boga trzeba wierzyć.Ale nie księży .
Ewelina
9 miesięcy temu
Przez katolików i religie na świecie są wojny.
bEqtuQBL
Ewelina
9 miesięcy temu
Wiecie dlaczego w Polakach tyle nienawiści,bo wszystko zaczyna się od katolików.
Ewelina
9 miesięcy temu
Kto najbardziej broni kościołów w Polsce,rodziny księży.Taka jest prawda.Kościół to sekta ,która wyciąga pieniądze od biednych ludzi emerytek.To nic nie wspólnego z wiarą katolicką.
***
9 miesięcy temu
W Stanach policjanci by go zastrzelili
nie chodzcie
9 miesięcy temu
do tego kosciola , a datki przeznaczyc na biedne rodziny i tyle w temacie.
aga
9 miesięcy temu
Przecież kościoły są utrzymywane z naszych podatków,a nie tylko z datków wiernych,więc jak ktoś chce poprotestować przed ołtarzem,to chyba ma prawo.Może bóg łaskawie zauważy że ludzie mają dość nieszczęścia dzieci i skoro niby jest stwórcą,to niech się chociaż zlituje nad tymi maleństwami,żeby nie rodziły się upośledzone,a jak się nawet do tego nie nadaje,to PO CO utzymywać jego świątynie. Dlaczego kobiety mają być większymi bohaterkami rodząc kalekie dzieci niż bóg który może pomóc ,a nie chce,no chyba że jest tylko legendą,to kościoły nie jemu są potrzebne tylko księżom pasożytom.
nupagadim
9 miesięcy temu
skoro chcą powrotu do średniowiecza to dobrze. Każdy niech się zdecyduje czy jest członkiem KK czy nie. Dla tych co nie są będą tylko prawa świeckie, dla tych co są też kościelne. I oczywiście aborcja zabroniona tylko dla zainteresowanych.
Matka
9 miesięcy temu
Po pseudo kibicach pseudo dziennikarzach (czytaj TVP) i pseudo patriotach ( MW itp) teraz mamy pseudo katolików którzy chcą przemocą i więzieniem nawracać.Ten ksiądz jak i kaczyński (celowo z małej)bardziej ukochał dobra doczesne czyli mury niż bliźniego swego w ten sposób nie dozna łaski Bożej, a do tego chce przemocą nawracać poco ma głosić słowo Boże sam stawia się ponad Boga. Bóg nie jest tak okrutny zabiera dzieci ciężko upośledzone to ludzie na siłę podtrzymują takie ciąże te dzieci się rodzą nie z wyboru Boga tylko ze złej woli człowieka a potem umierają w agonii bólu i cierpieniu znów celowo podtrzymywane dłużej cierpiąc- porozmawiajcie z pielęgniarkami które muszą podawać im kroplówki by dłużej cierpiały .Kto jest katem dla tych dzieci?
PoloTom
9 miesięcy temu
Gdzie są wszyscy protestujący jak są łamane prawa kobiet przez chanel żywym towarem i zmuszaniem do prostytucji,gdzie jesteście politycy?sędziowie prokuratorzy,gdzie jest unia europejska i sygnatariusze praw człowieka ONZ.
Nominate
9 miesięcy temu
Skoro policja nie broni miejsca kultu, to ksiądz wziął sprawę we wlasne ręce. Ustawa o samoobronie koniecznej, przed agresywnymi intruzami. Natomiast policjanci powinni być postawieni przed sądem za niedopełnienie swoich obowiązków służbowych. Wygląda, jakby stanęli po stronie rozwydrzonego tłumu.
wolma
9 miesięcy temu
za to samo każdy obywatel byłby już w areszcie na 3 mce a tu cisza,"zatrzymano" i co, zbynio nakazał wypuścić?HAŃBA!
bEqtuQBD
Bogusław G.Bu
9 miesięcy temu
Ksiądz zachował się bardzo nieroztropnie.Zważywszy,że nad tymi kobietami unosi się aura amoku, proponowałbym mu coś solidniejszego - np. miotacz płomieni.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić