Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Przerażające! Tak w Polsce będzie rosła dzienna liczba zakażeń

86

Swoimi wyliczeniami podzielili się eksperci z Uniwersytetu Warszawskiego. Szacują oni, że za miesiąc możemy notować nawet... 200 tys. zakażeń dziennie!

Przerażające! Tak w Polsce będzie rosła dzienna liczba zakażeń
Przerażająca wizja naukowców (PAP)

Koronawirus wciąż rośnie w siłę. Notujemy rekord za rekordem, a wiele wskazuje na to, że najgorsze nadal przed nami. Scenariusz rozwoju epidemii opracowany przez specjalistów z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego absolutnie nie napawa optymizmem.

Przede wszystkim musimy pamiętać, że wykrywane są prawie wyłącznie przypadki objawowe - a to zdecydowana mniejszość wszystkich zakażeń. W swoich badaniach szacujemy, że faktycznych przypadków jest dziewięć razy więcej - zauważa dr Jakub Zieliński z tego zespołu w rozmowie z warszawską "Gazetą Wyborczą".

Zwraca jednocześnie uwagę na to, że rozwój epidemii będzie zależał od polityki państwa. Mówi, że rząd ma "najwyżej 14 dni" na zareagowanie na aktualną sytuację. "Potem będzie już za późno" - stwierdza.

Koronawirus w Polsce. Ile osób się zarazi?

Zieliński przekazuje w rozmowie z "GW", że koronawirusem może zarazić się nawet przeszło 9 milionów osób. To bez wątpienia bardzo niepokojące prognozy. Za miesiąc sytuacja może być już wręcz dramatyczna.

(...) nie wiem, ile przypadków będziemy wykrywać, ale faktyczny przyrost zakażeń w Polsce już za miesiąc będzie dotyczyć ok. 200 tys. osób dziennie - donosi dr Zieliński.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić