o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus. Te kraje Europy uniknęły drugiej fali. Zobacz, co przeważyło szalę

123
Podziel się

Państwa europejskie przygotowują się na uderzenie drugiej fali pandemii COVID-19. Jednak według spostrzeżeń ekspertów niektóre kraje zdołały na razie uniknąć tego scenariusza. Prawdopodobnie kluczową rolę odgrywała zmiana podejścia poszczególnych społeczności.

Koronawirus. Te kraje Europy uniknęły drugiej fali. Zobacz, co przeważyło szalę
Czy niektóre państwa europejskie zdołały opóźnić uderzenie drugiej fali koronawirusa? (Getty Images, Fabrizio Villa , Contributor)
bEruQSAB

Jak informuje "Al Jazeera", w części państw europejskich zaobserwowano gwałtowny wzrost przypadków koronawirusa. Do tej grupy należą m.in. Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, a nawet – Polska. W czwartek 8 października padł kolejny rekord zarażeń, gdy Ministerstwo Zdrowia potwierdziło obecność koronawirusa aż u 4280 badanych osób.

Nie we wszystkich krajach odnotowano tendencję wzrostową. Zmniejszenie liczby zarażeń miało miejsce m.in. we Włoszech, które w szczytowym okresie pierwszej fali należały do najbardziej dotkniętych przez COVID-19 państw. Eksperci mają teorię, z czego wynika ta dysproporcja między poszczególnymi krajami.

bEruQSAD

Druga fala koronawirusa. Jak jej uniknąć?

Flavia Riccardo, ekspertka włoskiego Narodowego Instytutu Zdrowia, jako przyczyny poprawy sytuacji we Włoszech wskazała działania rządu. Po wprowadzeniu lockdownu i zamknięciu granic politycy oraz przedstawiciele służb medycznych wdrożyli system ścisłego monitorowania sytuacji w poszczególnych regionach.

Uruchomiliśmy system monitorowania, aby ocenić ryzyko transmisji i odporności służby zdrowia. Obecnie dysponujemy cotygodniową (...) oceną ryzyka, (...) jak każdy z 21 regionów radzi sobie z epidemią (...) oraz jesteśmy w stanie wyśledzić wszystkie łańcuchy transmisji – wyjaśniła Flavia Riccardo w rozmowie z "Al Jazeera".
Zobacz także: Zobacz też: Czeka nas zapaść służby zdrowia?
bEruQSAJ

Według epidemiolog kluczowe w zmniejszeniu liczby przypadków było zachowanie obywateli. Dzięki usprawnieniu komunikacji oraz przedstawieniu wyraźnych wytycznych właścicielom firm, które wznowiły działalność po lockdownie, ludzie zaczęli zmieniać swoje podejście.

Ogólnie rzecz biorąc, komunikacja (...) była dość spójna, a ludzie bardzo szybko (...) zmieniali swoje zachowania – twierdzi Flavia Riccardo ("Al Jazeera").
bEruQSAK

Amr Aswad, niemiecki wirusolog, także podkreśla wagę postawy obywateli wobec pandemii. Zauważył, że mieszkańcy jego kraju często dobrowolnie stosują się do zasad zachowywania dystansu społecznego. Nie bez znaczenia pozostaje nakaz noszenia maseczek ochronnych w czasie podróży komunikacją miejską, w restauracjach, a nawet – niektórych firmach.

Mam wrażenie, że ludzie i firmy, ogólnie rzecz biorąc, dość dobrze trzymają się wytycznych dystansowania społecznego. (...) Przynajmniej z mojego punktu widzenia większość ludzi zdaje sobie sprawę, że należy zachować dużą ostrożność – dowodzi Amr Aswad ("Al Jazeera").
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEruQSBe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(123)
gosc
9 miesięcy temu
u nas co? pelne rozluznienie a rzad zajmowal sie LGTB zwierzatkami i aborcja..dlaczego sie nie dziwie ze jest jak jest i bedzie gorzej..nastapi jesli juz nie jest ..zapasc
nnnn
9 miesięcy temu
Wszyscy, którzy mieli wymrzeć we Włoszech wymarli. I jaki to sukces włoskiego rządu? Polakom kazano chorować tak, żeby nie zadusić służb medycznych. Więc będą jeszcze długo chorować
tom
10 miesięcy temu
załóżmy ze wirus istnieje. jak sie maja maseczki do zabezpieczen sanitariuszy na zdjeciu i chorego na covid?
bEruQSBf
wnuczek.
10 miesięcy temu
Mała prośba, nie piszcie laboratów, bo nikt tego nie czyta, w całości.
Sabat
10 miesięcy temu
Nie czytali o2 :)
bert
10 miesięcy temu
"Jak informuje Al Jazeera" - a to bardzo wiarygodna stacja
bert
10 miesięcy temu
"Jak informuje Al Jazeera" - a to bardzo wiarygodna stacja
Goldengecko
10 miesięcy temu
Twórcy Covid-19 mieli cel i może uda im się go osiągnąć
1075
10 miesięcy temu
to obrzydliwe jak upadlacie własny naród!!! A może to nie wasz naród???? Może to jeszcze nie wasza ziemia????
KoloPatolo
10 miesięcy temu
Brednie...lykna je ci, ktorzy nie widzieli...na poczatku wszyscy wierzyli, ze to tylko epizod i potrwa max. 2 tyg...po miesiacu wszyscy byli wk...po dwoch kazdy klal na wladze...fakt, starsi nosili maseczki nawet w upaly...reszta to olala...obecnie sa nowe restrykcje i wk...nie jest jeszcze wieksze...w czasie wyborow do regionow nikt nikogo nie karal za namordniki...teraz juz mozna...
Maria
10 miesięcy temu
To potrzebna jest prokuratura.
dalekowidz
10 miesięcy temu
Wszyscy zauważyli, że ważni politycy nawet jeśli zdarzy im się pozytywny wynik testu, to błyskawicznie zdrowieją. To dowód, że mamy do czynienia z bronią biologiczną, za pomocą której przez nikogo nie wybierany światowy rząd, czyli Globaliści usiłują wyeliminować ludność demoludów pamiętającą socjalne bezpieczeństwo za komuny oraz tych ludzi, którzy pamiętają tzw kapitalistyczny socjalizm, mający udowodnić wyższość państw zachodu nad ZSRR i pozostałymi krajami komunistycznymi. W całej tej pandemii chodzi o wyeliminowanie ludzi urodzonych w latach 1945 - 1985, których pamięć stanowi dla obecnych władców świata nieustanne zagrożenie, mimo że pod pozorem ochrony praw dzieci pozbawiono tych ludzi jako rodziców autorytetu i praw rodzicielskich. Nie bez powodu w USA, UK i w Polsce odbiera się dzieci rodzinom najbiedniejszym i kieruje je do rodzin zastępczych. Rodzice mogliby im przecież opowiedzieć, że w PRL-u nie było bezdomnych, głodnych i żebraków. Chodzi po prostu o wymazanie z ludzkiej świadomości i pamięci, że był czas gdy dzięki rywalizacji z ZSRR państw zachodniej Europy, USA, Kanady czy Australii, każdemu człowiekowi przysługiwało przynajmniej minimum socjalne, czyli dach nad głową, telewizja, kształcenie dzieci, opieka medyczna, przyzwoite wyżywienie i emerytury zapewniające godną starość. Koronawirus ma sprawić, żeby ludzie pamiętający życie pomiędzy zakończeniem II wojny światowej a rozwiązaniem ZSRR jak najprędzej wymarli. Ponadto Globaliści chcą za pomocą tej pandemii zmniejszyć liczbę biedoty na Ziemi, gdyż rzekomo grozi nam przeludnienie Ziemi i wojna o pozostałości zasobów. Jednak to tylko pozór, bo tak naprawdę to oligarchowie i miliarderzy obawiają się, że gdy zacznie wszystkiego brakować, to ludzie zamiast walczyć między sobą o resztki, po prostu odbiorą im nagromadzone i ukryte dobra. Oczywiście rządy większości krajów wyraziły zgodę na zastosowanie koronawirusa, gdyż im nie zagraża żadne niebezpieczeństwo bo żadna broń biologiczna nie może być użyta bez opracowania skutecznego leku na chorobę przez nią wywoływaną. Oni mają dla siebie skuteczny lek, które sprawia, że po jego zażyciu znika nawet stan podgorączkowy i są zupełnie zdrowi. Wymierać z powodu koronawirusa mają ludzie starzy, niepełnosprawni, młodzi z genetycznymi wadami i osoby przewlekle chore, których Globaliści i zwolennicy eugeniki nazywają "zbędnymi obywatelami". Młodzi i zdrowi nie zachorują i dlatego wymyślono istnienie bezobjawowej wersji choroby.
Realista
10 miesięcy temu
Wszystkim którzy są anty: poczekajcie kilka tygodni i zobaczycie (oby nie) jak koronawirus szybko doprowadza do śmierci- osobiście widziałem- młodzi bez obciążeń... Noście maski to może trochę ograniczymy zakażenia
bEruQSAX
nmąć
10 miesięcy temu
przede wszystkim zbyt wcześnie na drugą falę, przeziębienia w 2019 zaczęły się w połowie grudnia(do końca kwietnia). To raczej uśmiech, i masowe kontakty. Wirus później dotarł do takiej Afryki, jak Szwecja, żadna zasługa. Wyłapywanie chorych, leczenie i testy są trudniejsze przy wzroście, a w końcu niemożliwe- to proste i logiczne.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić