o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Przerażające zdjęcia z Mauritiusa. "Nigdy nie dojdziemy do siebie"

134
Podziel się

Katastrofa ekologiczna na Mauritiusie. Tony paliwa wyciekają ze statku uziemionego u wybrzeży rajskiej wyspy. Najnowsze zdjęcia satelitarne pokazują całą grozę sytuacji.

Przerażające zdjęcia z Mauritiusa. "Nigdy nie dojdziemy do siebie"
Przerażające zdjęcia z Mauritiusa. "Nigdy nie dojdziemy do siebie" (Twitter.com, Maxar Technologies)
bDZeIYNx

Katastrofa ekologiczna u wybrzeży Mauritiusa. Nowe zdjęcia satelitarne pokazują ogromną czarną plamę paliwa, która dotarła już do brzegów rajskiej wysepki Ile aux Aigrettes, uznawanej za rezerwat przyrody.

Nigdy nie będziemy w stanie całkowicie dojść do siebie po tej katastrofie. Ale możemy spróbować złagodzić jej skutki tak bardzo, jak to tylko możliwe – podkreśla Sunil Dowarkasing, ekspert ds. środowiska pomagający w usuwaniu skutków wycieku.
bDZeIYNz

Tony paliwa wyciekają z uziemionego statku. Japoński masowiec Wakashio tkwi u wybrzeży Mauritiusa od dwóch tygodni. Osiadł na mieliźnie na Oceanie Indyjskim 25 lipca, wtedy też ewakuowano całą załogę statku.

Cztery tysiące ton paliwa zostały na statku. Firma będąca właścicielem masowca miała podejmować próby usunięcia Wakashio, ale przeszkodziły jej w tym trudne warunki pogodowe. W piątek koncern Mitsui O.S.K. Lines poinformował o wycieku oleju do oceanu i zadeklarował pomoc w usuwaniu skutków.

Katastrofa ekologiczna na Mauritiuse. Władze proszą o pomoc

Premier Pravind Kumar Jugnauth ogłosił stan zagrożenia środowiskowego i zaapelował o pomoc. Tamtejsi ministrowie przyznali, że to pierwsza tego rodzaju katastrofa na Mauritiusie i rząd nie jest przygotowany do samodzielnego usunięcia plamy oleju. Francja oświadczyła, że ​​wysyła pomoc z pobliskiej wyspy Reunion.

bDZeIYNF

Mieszkańcy starają się własnymi siłami zabezpieczyć wyspy. Wrzucają do wody materiałowe worki wypełnione liśćmi trzciny cukrowej, które częściowo powstrzymują plamy oleju przed dotarciem do brzegów. Z najbliższej Ile aux Aigrettes ewakuowano już dziesiątki małych żółwi i rzadkie gatunki roślin – informuje CBS News.

Martwię się, co może się wydarzyć w niedzielę, gdy pogoda się pogorszy. Fale mogą rozerwać statek wzdłuż pękniętego kadłuba – powiedział premier Pravind Jugnauth.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZeIYOa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(134)
nina
9 miesięcy temu
Tylko my ludzie możemy zrobić piekło na ziemi.
Poirytowana
9 miesięcy temu
Jak zwykle wszystko alvo. Przez tych chinoli albo Japończyków. Samym syfem się bawią.... Wirusy.. Paliwa i cholera wie co jeszcze.... Tragedia.
slepcy
9 miesięcy temu
nic nie poniasa rozpłynie sie ta sprawa jak ropa w wodzie he zal
bDZeIYOb
Tanaka
9 miesięcy temu
Słuchajcie, jeśli ktokolwiek jest w stanie ogarnąć temat najszybciej jak się da i ekologicznie to właśnie Japończycy. Przecież nikt celowo tam nie popłynął żeby sobie rozwalić statek i polatać helikopterem. Gościu się teraz pewnie wstydzi z domu wyjść.
Marta2999
9 miesięcy temu
Ale ludzie to my wszyscy. Sami strzelamy sobie w kolano. Szkoda, przyroda już nam się odwdzięczyć. Pozdrawiam ludzi
koronka
9 miesięcy temu
Miliony lat żyła sobie przyroda bez człowieka i miała się dobrze, aż wyprodukowała taka "gadzinę", która ją zniszczy, a potem zniszczy siebie?
Sopocianin
9 miesięcy temu
Koronawirus powinien zabić całą ludzkość, nie zasługujemy tu żyć
ninka
9 miesięcy temu
dla nas dobrze promocja na wakacje bedzie
xss
9 miesięcy temu
czlowiek to nie zwierzę. zwierze nie dziala destruktywnie na wlasne srodowisko. jesli dziala to natura kontroluje populacje.. jedyny tak destruktywny organizm znany w przyrodzie to virus czlowiek jest wirusem ziemi. i zniszczy ją doszetnie i zdechnie tak jak na to zasluguje
nutsosharinga
9 miesięcy temu
Osoby które napisały artykuł powinny przestać nadużywać slowa nigdy. Tam gdzie teraz są oceny kiedyś będą gory.
Jai ja
9 miesięcy temu
Nic tylko niszczą,wszystko co piękne. Powinien być zakaz zbliżania się takich wielkich statków.
Stanley
9 miesięcy temu
Wodór wyparowałby w atmosferę, więc na co czekamy.
Mania
9 miesięcy temu
Znowu przez chinczykow
bDZeIYNT
MiszMasz
9 miesięcy temu
Pamięta ktoś jeszcze exxon valdez? A no tak, większość tu jest za młoda. 10 lat po katastrofie exxon valdez nie było śladu po ropie. Natura w ciągu tylko 10 lat zutylizowała całkowicie kilkadziesiąt, czy kilkaset tysięcy ton ropy...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić