aktualizacja 

Przerażający stwór na plaży. "Ork z Władcy Pierścieni"

112

Kobieta spacerująca po jednej z egipskich plaż zamarła, gdy zobaczyła, co leżało na piasku. Morze wyrzuciło na brzeg przerażające stworzenie bez oczu i z… dwoma zestawami szczęk. Wstrząśnięta plażowiczka porównuje je do orka z filmu "Władca Pierścieni". Co to takiego?

Przerażający stwór na plaży. "Ork z Władcy Pierścieni"
Stwór wyglądał przerażająco (Media społecznościowe)

39-letnia Andrea Jud spacerowała sobie beztrosko na plaży w Gabr el-Bint na półwyspie Synaj, gdy nagle dostrzegła coś upiornego. Nad brzegiem leżały zwłoki stwora, nieprzypominającego żadnego znanego jej zwierzęcia.

Straszliwe odkrycie na plaży

Stworzenie zastygło z otwartą szczęką, dzięki czemu w jego otworze gębowym widać było drugi zestaw ostrych jak brzytwa zębów. Przerażająca poczwara nie miała oczu, a jej nienaturalnie wygięty tułów był przedziurawiony tak, że ze środka wystawał szkielet.

Kobietę zaskoczyła wielkość zwierzęcia. Jud twierdzi, że mierzyło mniej więcej tyle, co długość jej ręki, a głowa była "większa niż jej pięść". Dodatkowo zastanawia miejsce, w którym leżał stwór. Znajdował się ok. 12 metrów w głąb lądu, dokąd nie docierają morskie fale.

Nie dotknęłam tego. Już samo patrzenie na to sprawiało, że czułam się nieswojo. To mnie przeraziło. Wyglądał jak ork z Władcy Pierścieni. To było makabryczne i przypomniało mi o nieuchronności śmierci - wyznała Jud, cytowana przez "Daily Mail".

39-latka sfotografowała swoje przedziwne odkrycie, a zdjęcia udostępniła w mediach społecznościowych. Liczyła, że internauci pomogą jej ustalić, co tak właściwie znalazła. W komentarzach pod obrazkami z plaży pojawiły się rozmaite odpowiedzi, większość z nich nawiązywała do filmów fantasy.

Myślę, że Voldemort – napisała na Facebooku jedna z osób, odnosząc się do filmów o Harrym Potterze.
Mały potwór z Loch Ness – napisał inny internauta.

Inni sugerowali, że to syrena, "demogorgon" z serialu Netflixa "Stranger Things", lub po prostu "coś z koszmarów". Znalazło się też parę osób, które posiadają wiedzę na temat morskich stworzeń. Według nich stwór może być mureną – drapieżną rybą węgorzokształtną.

Mureny posiadają długie zęby podobne do kłów, a jeden z ich łuków skrzelowych przekształcony jest w szczęki gardłowe. Jeśli to właśnie ta ryba, ostre egipskie słońce prawdopodobnie wysuszyło ją nie do poznania. Tajemnicą nadal pozostaje, w jaki sposób znalazła się tak daleko od wody.

Zobacz także: Ogromny rekin w Indiach. Plażowicze nie kryli zaskoczenia widokiem bestii
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić