Przeszła przez piekło. Zebrano dla niej już pół miliona

24

Pani Bożena w swoim życiu przeszła przez prawdziwe piekło. Kiedy była dzieckiem, znęcali się nad nią rodzice. Później robił to mąż. Teraz otrzymała szansę na rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Internauci zebrali dla niej prawie pół miliona złotych.

Przeszła przez piekło. Zebrano dla niej już pół miliona
Pani Bożena otrzyma swój wymarzony dom. (pomagam.pl)

Pani Bożena przyszła na świat w małej wsi na Mazurach. Jej rodzice byli alkoholikami i często znęcali się nad nią w okrutny sposób m.in. wkładając w jej ciało igły. Te igły zostały z panią Bożeną do dzisiaj. Niektóre rany wciąż się otwierają.

Pół miliona na dom

Kobiecie udało się uwolnić od rodziców, ale to oznaczało dom dziecka i rozdzielenie z bratem. Kilka lat później wyszła za mąż, ale niestety jej mąż okazał się alkoholikiem. Wielodzietna rodzina tkwiła w biedzie i przemocy.

Bożena ucieka z dziećmi, trafia do dużego gospodarstwa na Mazurach, ale nie są to dobrzy ludzie. Mieszka tam na poddaszu obory, bez wody i ogrzewania. Właściciel zmusza ją do niewolniczej pracy, nie płaci i bije. Dzieci dorastają, dwie córki układają sobie życie i funkcjonują prawidłowo w społeczeństwie, syn wraca do ojca [...] alkoholika, bo sam też jest uzależniony - czytamy w serwisie pomaga.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Do Sejmu z dzieckiem? Co myślą na ten temat Polacy?

Bożena znalazła pracę w lesie przy wyrębie i wtedy pojawiła się nadzieja. Poznała Edwarda, który także nie miał własnego domu. Ale okazał się bardzo pracowitym człowiekiem, a co najważniejsze — nie pił alkoholu.

Para zamieszkała razem w budynku udostępnionym przez pracodawcę. Niestety Edward uległ wypadkowi i dziś jest niepełnosprawny. Pani Bożena trafiła na Mazowsze, gdzie pracuje w stadninie koni. Robi wszystko by znaleźć mieszkanie dla siebie i Edwarda.

Michał Zerka zrobił o kobiecie reportaż, który niezwykle poruszył internautów. Powstała także zbiórka na dom dla pani Bożeny i jej partnera. Zebrano już prawie 500 tys. złotych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić