o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Widmo katastrofy. Natychmiastowa ewakuacja w USA

93
Podziel się

Media obiegły zdjęcia i nagrania ze stanu Iowa w USA, gdzie wykoleił się pociąg. Według nieoficjalnych informacji maszyna Union Pacific przewoziła saletrę amonową - związek chemiczny wykorzystywany do tworzenia ładunków wybuchowych. Konieczna była ewakuacja mieszkańców. Wybuch saletry mógłby doprowadzić do katastrofy.

Widmo katastrofy. Natychmiastowa ewakuacja w USA
W chwili wykolejenia się pociąg Union Pacific przewoził prawdopodobnie saletrę amonową. Jej zapalenie się mogło sprowadzić na okolicę śmiertelne niebezpieczeństwo. (Facebook)
bEheKikB

Do wykolejenia się pociągu doszło w niedzielę 16 maja w miejscowości Sibley w stanie Iowa. Doszło do niego na skutek zawalenia się mostu, przez który przejeżdżał pociąg. W efekcie z torów miało wypaść aż 47 wagonów.

Pociąg najprawdopodobniej przewoził saletrę amonową. Jest to substancja chemiczna wykorzystywana do tworzenia materiałów wybuchowych. W przeszłości doprowadziła już do wielu katastrof. Właśnie wybuch składu z tym produktem wywołał w ubiegłym roku potężną eksplozję w Bejrucie.

bEheKikD

Do pożaru pociągu doprowadził jednak prawdopodobnie olej napędowy, a nie saletra. Po wypadku zablokowano lokalne drogi wodne oraz zarządzono ewakuację ok. 80 osób. Sami mieszkańcy relacjonowali, że nie słyszeli odgłosów katastrofy, ale dym był widoczny z dużych odległości.

Widziałem dym wysoki na co najmniej kilkaset stóp. Nie słyszeliśmy żadnego uderzenia ani niczego – relacjonował jeden z okolicznych mieszkańców (Daily Star).
bEheKikJ

Na miejsce wezwano straż pożarną, konieczne okazało się ściągnięcie jednostek z innych miast. Przywieźli ze sobą także sprzęt wykorzystywany do zabezpieczania niebezpiecznych substancji. Na razie nie potwierdzono, aby w wyniku katastrofy ktoś zginął lub został ranny.

Zobacz także: Zobacz też: Katastrofa metra w Meksyku. Wstrząsające nagranie z miejsca wypadku
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEheKile
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(93)
ass
4 tyg. temu
a kogo interesuje co dzieje sie w afrykanskich krajach
matt
miesiąc temu
w Ameryce kolej w rozsypce jest , tragedia , taki trzeci świat
Marian
miesiąc temu
Saletra amonowa służy do nawożenia pola dla wyższych plonów, a nuż kuchenny służy do krojenia chleba, z saletry można zrobić bombę, a nożem kuchennym można zabić człowieka. Proszę, trochę logiki, nie piszcie głupot.
bEheKilf
stary karbid
miesiąc temu
Saletra bez cukru nie jest groźna.
Zbyszek
miesiąc temu
Saletra amonowa to też nawóz stosowany w rol nictwie
USA
miesiąc temu
Jak to idzie !!!! Ja o tym nie slyszalem !!!!!!!!
151234
miesiąc temu
a biden chce setki takich pociągów żeby wozić ropę, zamiast rurociągu. brawo.
no cóż
miesiąc temu
proponuję WP nadać wszystkim informacjom tytuł - widmo katastrofy
amen
miesiąc temu
To nie Putin czasem wykoleił?
aha
miesiąc temu
No i to jest ta zła wiadomość,że nikt nie zginął.Jak najgorzej życzę tym terrorystom.
Knebel
miesiąc temu
Nie wiem kto pisze takie pierdoły. Saletra Amonowa może być składnikiem materiału miotającego zwanego Prochem Amonowym, A do jego wytworzenia potrzebne są jeszcze składniki paliwa , dla którego jest utleniaczem .Szczegóły w ,,Poradnik chemii praktycznej'' PWN .Jako sama jest tylko nawozem dla pól amerykańskich farmerów .Panika ,jest spowodowana niskim poziomem edukacji amerykanów .
Bartek
miesiąc temu
Jeżeli na studia przyjmuje się gości ze względu na dobrą grę w kosza to później nie ma co się dziwić że mosty się walą.
Dana
miesiąc temu
U nas byłaby wina Tuska i Trzaskowskiego.
bEheKikX
Patriota
miesiąc temu
Ameryka upada bo rządzą tutaj trockiści kabalistyczni. Pociągi się wykolejają gdy jadą ponad 80 km na godzinę, mosty zawalają, edukacja upada, ale prawa noahickie mają i religią holocaustyczną indoktrynują wszustkich. A Poliniaki myślą że pana Boga za nogi złapali.. To musi być polish joke.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić