o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Przychodzi Trump do Obamy. To musiało boleć!

90
Podziel się

Barack Obama wydał pierwszy tom wspomnień z czasów swojej prezydentury. W "Ziemi Obiecanej" (ang. "A Promised Land") wspomina m.in. dwie propozycje, które złożył mu Donald Trump. Obie odrzucił.

Przychodzi Trump do Obamy. To musiało boleć!
(Drew Angerer)
bDnSXrgB

W książce "Ziemia Obiecana" Barack Obama wspomina m.in. swoje pierwsze bliższe kontakty z Donaldem Trumpem. W 2010 r. Trump, który był wówczas biznesmenem, zadzwonił do doradcy Białego Domu Davida Axelroda i zaoferował swoją pomoc przy usuwaniu wycieku ropy po eksplozji platformy wiertniczej Deepwater Horizon.

Gdy Trump dowiedział się, że problem jest już prawie rozwiązany, wyszedł z kolejną propozycją. Zauważył, że Obama niedawno zorganizował uroczysty bankiet pod namiotem i powiedział, że mógłby zbudować w Białym Domu "piękną salę balową". Jak wspomina Barack Obama, obie oferty Trumpa zostały "grzecznie odrzucone".

bDnSXrgD

Barack Obama o Trumpie: obiecał eliksir na rasowy niepokój

Były prezydent stwierdził, że Trump "nie miał zahamowań". W swojej książce pisze, że Trump "obiecał eliksir na rasowy niepokój milionów Amerykanów wystraszonych czarnym mężczyzną w Białym Domu”.

Obama wspomina, że Donald Trump rozpowszechniał teorię spiskową, która głosiła, że pierwszy czarnoskóry prezydent Ameryki urodził się w Kenii, a nie w USA, dlatego nie powinien być prezydentem. Nawet po upublicznieniu aktu urodzenia Obamy Trump wyrażał sceptycyzm co do obywatelstwa prezydenta.

To było tak, jakby sama moja obecność w Białym Domu wywołała głęboką panikę, poczucie, że naturalny porządek został zakłócony. Dokładnie rozumiał to Donald Trump, kiedy zaczął rozpowszechniać twierdzenia, że ​​nie urodziłem się w Stanach Zjednoczonych - pisze w swojej książce Barack Obama.
bDnSXrgJ

Dopiero po latach, startując w wyborach prezydenckich w 2016 roku, Trump przyznał, że Obama urodził się w USA. Jednak zarzucił Hillary Clinton, że to ona wywołała kontrowersje związane z miejscem urodzenia Obamy. Były prezydent wspomina, że jego żona Michelle bała się, że przez rozpowszechniane przez Trumpa teorie bezpieczeństwo ich rodziny może być zagrożone.

Zobacz także: Zaskakujący Donald Trump. Tego nie wiesz o prezydencie USA

bDnSXrhe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(90)
yftf
2 tyg. temu
trump teraz krzyczy że wybory fałszywe bo przegrał ? A moze jak wtedy on wygrał - może sam kombinował - oszukiwał ? Jak pis - jak kaczyński wygrywa to dobrze ale jak przegrywał - to ktoś oszukiwał - tusk. Trump obrażał Obamę że czarny itd a potem że to nie on. To samo pis.Najpierw sami kogoś obrażą a potem mówią, że nie oni. Jak trump- bez jaj, honoru
pomyłka
2 tyg. temu
wszyscy wiedza ze Donald To była powszechna pomyłka
uzi-
2 tyg. temu
U nas Trzaskowski dostał więcej głosów od Dudy i prezydentem nie został. Pisowianie nie mogli do tego dopuścić. To oczywistym i znanym jest. I jakoś Jarosław nie krzyczał, że sfałszowane !
bDnSXrhf
polak
2 tyg. temu
Pis gdyby przedgrał to krzyczalby to samo co TRUMP teraz
Stefan
2 tyg. temu
Jak to ? Przecież Ziemię Obiecaną napisał Władysław Reymont, a nie jakiś Obama.
Najnowsze komentarze (90)
rrr
2 tyg. temu
żona ambasadora Izrale zamieściła anegdotę na swoim profilu, jaka to jest kawa á la Obama. To wyjaśnia jego zachowanie.
Lola
2 tyg. temu
PiS podobnie jak Tramp kieruje się filozofią Kalego np. najpierw w dobie szalejącej pandemii rusza sprawę aborcji a potem mówi ze opozycja ma śmieć na rękach to jest taka hipokryzja że trudno dyskutować, możemy tylko wyrazić to w wyborach i może właśnie tak jak w Stanach ten czas się zaczyna
lelek
2 tyg. temu
ze ma pieniadz dlatego wygral trampek
Katarzyna
2 tyg. temu
dobre wieści
Oksana
2 tyg. temu
dobre wieści
Asya
2 tyg. temu
dobre wieści
Barbara
2 tyg. temu
dobre wieści
Asia USA
2 tyg. temu
Nawet nie wiecie ile Obama zrobił złego, nie tylko dla Ameryki - dla WAS tez. Juz wkrotce sie o tym sami przekonacie... Zal mi was. Nic nie wiecie.
bDnSXrgX
Jan
2 tyg. temu
Trochę nie na temat pamiętam ten wybuch na Deep Water Horizon setki ropy wali do oceanu a nikogo nie Green peace i im podobnych Dlaczego ? Bo wzięto w łapę
Wistok
2 tyg. temu
Oj, no straszne. Dziecinada - facet idzie do drugiego z oferta usługi budowlanej czy podobnej, drugi odmawia, a po latach o tym opowiada. Dno.
wicek
2 tyg. temu
Polska ciagle stoi murem za Trumpem. Milosnicy Donalda , posluchajcie TVP i "politykow" PiSu, nie widza ze swiat juz dawno sie dowiedzial jakie sa wyniki wyborow w USA . Wygral Biden! Nie bylo zadnego oszustwa. Trump przegral z trumpizmem!do Trumpa nic nie dociera i, jak dziecko w piaskownicy, chce narobic jak najwiecej szkod przed odejsciem!
Prześmiewca
2 tyg. temu
To dobry pomysł z tym eliksirem na wszystkie rasy. Zupełne wyeliminowanie konfliktów rasowych ale co z rozrywkowymi islamistami?
Dorota
2 tyg. temu
BYŁAM NIEWIERZĄCA i bardzo daleko od Pana Boga, lecz On powiedział mi „JESTEM!”. Dosłownie wymienił mi serce na nowe, wyczyścił moją pamięć i pokazał mi prawdę o sobie i o nas – ludziach. Przeczytajcie moje świadectwo na: pojednanie . eu . Oto świadectwo tego, KIM MY NAPRAWDĘ JESTEŚMY.
Gość
2 tyg. temu
Obama, najgorszy Prezydent USA, człowiek cień, człowiek długopis, mam skojarzeniaz Kmorowskim.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić