o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Blisko III wojny światowej! Ujawniono plany Trumpa

407
Podziel się

W ubiegłym tygodniu prezydent USA Donald Trump zapytał swoich czołowych doradców o opcje ataku na główny zakład atomowy w Iranie. Doradcy ostrzegli go, że akcja militarna może wywołać szerszy konflikt międzynarodowy.

Blisko III wojny światowej! Ujawniono plany Trumpa
Donald Trump planował zaatakować Iran (Getty Images)
bDnTgexx

12 listopada prezydent USA Donald Trump spotkał się w Gabinecie Owalnym ze swoimi najważniejszymi doradcami ds. bezpieczeństwa narodowego. Wśród nich byli m.in. wiceprezydent Mike Pence, sekretarz stanu Mike Pompeo, pełniący obowiązki sekretarza obrony Christopher Miller i przewodniczący Szefów Połączonych Sztabów, generał Mark Milley.

Trump prosił doradców o przedstawienie mu możliwości ataku na główny zakład atomowy Iranu położony w mieście Natnanz. Jak podaje "New York Times", doradcy przekonywali prezydenta, by odstąpił od pomysłu agresji wobec Iranu. Ostrzegali go, że atak może przerodzić się w szerszy konflikt międzynarodowy.

bDnTgexz
Przedstawili mu scenariusze i ostatecznie zdecydował się nie przeprowadzać ataku - przekazał informator "New York Times".

Trump chciał zaatakować Iran. Jest odpowiedź Teheranu

Rzecznik irańskiego rządu Ali Rabiei ostrzegł we wtorek, że "jakiekolwiek działanie przeciwko narodowi irańskiemu z pewnością spotka się z miażdżącą reakcją".

W 2018 r. Trump wycofał Stany Zjednoczone z porozumienia nuklearnego i nałożył na Iran szereg sankcji. W odpowiedzi Teheran zaczął odstępować od zobowiązań zawartych w umowie i znacząco zwiększył zapasy wzbogaconego uranu. W ubiegłym tygodniu Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) przekazała, że kraj ponad 12-krotnie przekroczył dozwolony limit.

bDnTgexF

Prezydent-elekt Joe Biden, który obejmie urząd 20 stycznia, zasygnalizował chęć ponownego przystąpienia USA do porozumienia nuklearnego i zaoferował Iranowi "wiarygodną drogę powrotną do dyplomacji".

Zobacz także: Rząd USA planuje rozpocząć szczepienia w grudniu

bDnTgeya
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(407)
medyk
2 tyg. temu
czy po covid19 wraca poczytalność? może na wszelki wypadek ktoś zasugeruje zmianę kodów dostępu na wypadek pomylenia z kuchenką mikrofalową.
iko
2 tyg. temu
Wynika z tego że Trump specjalnie zerwał umowę aby Iran gromadził uran a wtedy byłby pretekst do wojny
Stif
2 tyg. temu
Mam pytanie...jaka jest różnica między Trumpem...a Macierewiczem...
bDnTgeyb
Mmm
2 tyg. temu
Fake news!!! Dziennikarstwo dzisiaj to propaganda!!!
BYWALEC
2 tyg. temu
W przeciwienstwie do Obamy i Bidena Trump ma czyste konto. W czasie jego kadencji nie bylo zadnej nowej wojny z udzialem zolnierzy USA. I tyle w temacie!
Najnowsze komentarze (407)
Jon
6 dni temu
Nie zdazyl, niestety. Izrael pociaga sznurki a USA , jego zamorskie terytorium realizuje
plaTY
6 dni temu
ale dlaczego mialby np Trump pozwolic by Teheran mial zdolnosc budowy broni atomowej ? przeciez Teheram otwarcie grozi Izraelowi iz wymaza niewiernych z map ?
Wik aa
6 dni temu
ty Polak nie viwatuj Trampka to niezrównoważony człowiek.
Wik aa
6 dni temu
ty Polak nie viwatuj Trampka to niezrównoważony człowiek.
Sebx
6 dni temu
Gdzie jest ten gagatek który się chciał założyć o grubą kasę że trump będzie dalej prezydentem, jestem dalej zainteresowany
Sebx
6 dni temu
Gdzie jest ten który chciał się założyć o grubą kasę że trump zostanie prezydentem, jestem dalej zainteresowany 20k $ mogę zainwestowac
Dorota
1 tyg. temu
Fake news
prawdziwy Q
1 tyg. temu
Ta informacja jest prawdziwa, podaly ja nie tylko amerykanskie ale rowniez niemieckie media. To nie jest zaden fake news.
bDnTgexT
roger
1 tyg. temu
Austriak niemieckiego pochodzenia (Hitler) wywolal II wojne swiatowa a Amerykanin niemieckiego pochodzenia (Trump) wywola III wojne swiatowa. Sa jednak male roznice. Niemcy wtedy kochaly Hitlera a dzis kpia sobie z Trumpa.. Poza tym Hitler nienawidzil Zydow, a Trump chce aby swiat umieral za Zydow i Izrael....
Jurek
1 tyg. temu
Niezrównoważony zawsze taki sam jak nasz.
jer
1 tyg. temu
a co w Iraku ropa się skończyła?
Polacy
1 tyg. temu
VIVAT DONALD TRUMP - VIVAT - PREZYDENT USA !
Alek
1 tyg. temu
Większych bzdur nie czytałem !
realista
1 tyg. temu
Była by to nie pierwsza wojna wywołana przez USA dla kasy. Ludzie się nie liczą.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić