Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
aktualizacja 

Przykra wiadomość od Straży Granicznej. "Draniu, dziękujemy"

27

Pełnił służbę przez siedem lat, potrafił wykrywać materiały wybuchowe i broń palną. Był zasłużonym "funkcjonariuszem" i wiernym towarzyszem. Jak poinformowano w komunikacie Straży Granicznej, "na wieczną służbę" odszedł emerytowany pies, który służył w łódzkiej placówce SG. Przewrotnie nazwano go "Draniem".

Przykra wiadomość od Straży Granicznej. "Draniu, dziękujemy"
Przykra wiadomość od Straży Granicznej (Facebook, Straż Graniczna)

"Dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci jednego z byłych czworonożnych funkcjonariuszy – Drania, emerytowanego psa, który służył w Placówce Straży Granicznej w Łodzi" – czytamy w komunikacie Straży Granicznej.

Jak widzimy na zdjęciach, Drań to tak naprawdę piękny owczarek, który z powodzeniem mógłby zagrać główną rolę w popularnym serialu, podbijając serca milionów widzów.

Jako czworonożny funkcjonariusz, Drań specjalizował się w wykrywaniu materiałów wybuchowych i broni palnej. Służbę w Straży Granicznej pełnił od 2017 roku i zaledwie miesiąc temu - w grudniu 2024 roku, odszedł na zasłużoną emeryturę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: IPN pod kontrolą PiS? "Jest podporządkowany całkowicie"
W duecie ze swoim opiekunem st. chor. szt. SG Szymonem Wypiorczykiem dał się poznać jako dobrze wyszkolony i skuteczny w działaniu pies. Wielokrotnie ujawniał niebezpieczne przedmioty tj. broń palną i amunicję - informuje SG.

Na tym jednak nie koniec. Drań reprezentował Nadwiślański Oddział Straży Granicznej w krajowych oraz międzynarodowych zawodach kynologicznych, odnosząc liczne sukcesy.

"Draniu, dziękujemy za lata służby"

Kudłatego funkcjonariusza SG w specjalnym wpisie na Facebooku pożegnał również Port Lotniczy Łódź.

Draniu, dziękujemy za lata służby na naszym lotnisku. Byłeś nie tylko czworonożnym funkcjonariuszem, ale i prawdziwym przyjacielem. Odpoczywaj za Tęczowym Mostem - czytamy.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Wiadomość o śmierci Drania zasmuciła wielu internautów. "Wyrazy współczucia dla przewodnika psa", "Drań jesteś bohaterem - bohater nigdy nie umiera", "Bardzo smutna wiadomość" - czytamy w komentarzach.

Autor: APOL
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Rosja przy polskiej granicy? Zełenski: bez Ukrainy w UE i w NATO istnieje takie ryzyko
Razem żyli i razem odeszli. Kraków żegna małżeństwo profesorów architektury
Wyniki Lotto 15.01.2025 – losowania Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Gorąco w Krakowie. Abp Jędraszewski odsunięty od kapituły
Nie żyje ceniony dziennikarz z Rzeszowa. Józef Matusz miał 63 lata
Brytyjczycy alarmują: Rosja coraz bardziej restrykcyjna wobec dziennikarzy
Pogrzeb małej Zuzi. Poruszający napis na wiązance
Tusk ujawnia plany terrorystyczne Rosji: atak na linie lotnicze Polski i innych krajów
Najwięcej chrześcijan ginie w Nigerii. Ale to Korea Północna wiedzie prym
Nie żyje Elżbieta Berbeka. Była matką i żoną sławnych himalaistów
Ambitny projekt studentów Politechniki Wrocławskiej. Chcą wypłynąć na głębokie wody
Wolontariusz WOŚP ujawnia: "wyzywają mnie"
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić