Przyszedł do księdza na plebanię. Zachowywał się jakby wstąpił w niego szatan

126

Duchowny z Orzysza nie chciał wpuścić na plebanię pewnego mężczyzny. Wściekły 24-latek zaczął uderzać w drzwi i grozić księdzu nożem. W sprawie interweniowała policja.

Przyszedł do księdza na plebanię. Zachowywał się jakby wstąpił w niego szatan
Agresywnego 24-latka zatrzymała policja (Policja)

Niepokojące zgłoszenie odebrali policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu. 4 marca około godziny 22:00 ksiądz powiadomił mundurowych, że jakiś mężczyzna groził mu nożem, po czym uciekł. Na miejsce zdarzenia wysłano funkcjonariuszy, którzy niedługo później zauważyli młodego poszukiwanego trzymającego w ręku nóż. Ten zaczął uciekać na ich widok. Agresor został jednak zatrzymany i obezwładniony.

Śledczy ustalili szczegóły niebezpiecznego zajścia. Okazało się, że zatrzymany 24-latek przyszedł na plebanię, twierdząc początkowo, że chce ustalić datę ślubu. Z uwagi na późną porę ksiądz nie otworzył mu drzwi. Fakt ten rozwścieczył mężczyznę do tego stopnia, że zaczął uderzać pięściami w drzwi. Jakby tego było mało, to trzymając nóż, wykrzykiwał, że pozbawi duchownego życia. Wzbudziło to jego uzasadnione obawy, które poskutkowały telefonem na policję.

24-latek usłyszał zarzuty

Agresywny mieszkaniec Orzysza został zatrzymany przez policję. Okazało się, że w momencie aresztowania był nietrzeźwy. W wydychanym powietrzu miał blisko 2 promile alkoholu. Za swoje wybryki 24-latek poniesie surowe konsekwencje. Postawiono mu zarzut kierowania gróźb karalnych pod adresem księdza oraz zarzut zniszczenia mienia. Najprawdopodobniej usłyszy jeszcze trzeci zarzut dotyczący czynnej napaści na interweniujących policjantów. Sąd zadecydował, że zatrzymany spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie.

Zobacz także: Ofiary COVID-19. "Jak wymarcie sporego miasta"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić