Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Putin i Biden rozmawiali przez godzinę. Tego domagają się Stany

26
Podziel się:

Biały Dom poinformował, że zakończyła się rozmowa telefoniczna między prezydentem Rosji i Stanów Zjednoczonych. Trwała ponad godzinę.

Putin i Biden rozmawiali przez godzinę. Tego domagają się Stany
Joe Biden i Władimir Putin (PAP)

Polska Agencja Prasowa pisze o zakończonej rozmowie telefonicznej między Joe Bidenem - prezydentem USA i Władimirem Putinem - prezydentem Rosji. Biały Dom podał, że miała się ona zacząć o godzinie 17:04 czasu polskiego, a zakończyć o 18:06.

Inicjatorem rozmowy był Joe Biden. Głowa Stanów Zjednoczonych spędza właśnie czas w prezydenckim ośrodku Camp David w stanie Maryland, stąd też wnioskowano o odbycie jej w poniedziałek. Uznano jednak, że odbędzie się ona już w sobotę ze względu na zagrożenie potencjalnego ataku Rosji na Ukrainę.

Była to już czwarta rozmowa między głowami dwóch mocarstw, odkąd strona rosyjska zaczęła gromadzić wojska na granicach Ukrainy. Ostatnia odbyła się 26 stycznia.

Tuż przed rozmową Putin miał spędzić 90 minut na rozmowach z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Według agencji Reutera nie wynikało z tej rozmowy, że Rosja chce przeprowadzić ofensywę.

"Sytuacja zmierza w stronę konfliktu"

Przedstawiciel Departamenu Stanu stwierdził z kolei, że groźba wojny jest realna.

Mamy gorącą nadzieję i kontynuujemy intensywną pracę, by zapewnić, że Ukraina nie stanie się strefą wojenną(...). Jednak coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że w tym kierunku zmierza sytuacja: w kierunku pewnego rodzaju aktywnego konfliktu - powiedział przedstawiciel, jak podaje "PAP".

Biały Dom powiadomił za pomocą swoich mediów społecznościowych, jak przebiegła rozmowa. Prezydent Biden miał powiedzieć Putinowi, że jeśli zaatakuje Ukrainę, będzie musiał ponieść tego konsekwencje.

Prezydent Biden rozmawiał dziś z prezydentem Władimirem Putinem, aby uświadomić mu, że jeśli Rosja będzie atakować Ukrainę, to Stany Zjednoczone i ich sojusznicy obarczą Rosję poważnymi kosztami. Prezydent Biden wezwał prezydenta Putina do zaangażowania się w deeskalację - czytamy na Twitterze.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
Bubu
8 miesięcy temu
Ale ruszyła agentura w kemtarzach. Niedziela, nie niedziela. Robotajet na całego.
Pozdrawiam
8 miesięcy temu
USA ciągnie do wojny jak nikt inny. Mają ponad 30 bln$ długu!!! vs Polska z 1,5bln PLN A największymi wierzycielami są Chiny i Japonia po ponad 1bln$ reszta to raje podatkowe itp... + FED. Czyli dług pochowany na różnych kontach aby jak to Pinokio robił za szybko nie wyszedł. Więc dodatkowo USA chcą jeszcze ubrudzić ręce RFN a nas traktują jak plemię poddańcze co sponsoruje to zamieszanie. Muszą się spieszyć bo każdy dzień kosztuje! A kasy dawno już nie ma. Jak nic nie będziemy robić - tylko patrzeć to USA na naszych oczach po prostu upadnie ekonomicznie. Wystarczy nie wymieniać PLN na USD i rozliczać się w czymś innym. Karabinami i terrorem nie da się już utrzymać $.
jeremi
8 miesięcy temu
Putin to barbarzyńca pozbawiony skrupułów jak wejdzie na Ukrainę myślę że będzie musiał obawiać się o swoje życie bo Ukraińcy są na przegranej ale nie są głupi i bezbronni nie wiem po co człowiekowi konflikt zbrojny jak ma się wszystko...
Janek
8 miesięcy temu
Wołodia nie zaatakuje bo ma 4 litery jak ziarnko kawy właśnie już…
Jak najszybci...
8 miesięcy temu
Ruscy to miękkie fajki. Nic nie zrobią. Ua do NATO.
Realista
8 miesięcy temu
3 WŚ nikt nie wygra w wyniku zrzucenia ładunków atomowych lodowce szybko się roztopią pod nagłym podniesieniem temperatury globalnej i stopienia Antarktydy i Arktyki co spowoduje szalejące fale tsunami,zaniknięcie ozonu podniesienie temperatury globalnej o 15-20stC na równiku o 25-30stC do 70stC,w wyniku nacisku dodatkowej wody na skorupę ziemską wybuchy wulkanów w Rosji i na całym świecie.Jak to mówił Albert Einstein 3WŚ dotknie całej ludzkości na wszystkich kontynentach,ale 4WŚ za 200-400lat będzie na maczugi i kamienie.Natura wygra z obecną cywilizacją ludzi i będzie Reset jak już niegdyś to bywało mechanizm z Antykitiry,zatopione cywilizacjie,cywilizacja Sumeryjska i inne piramidy,sfinksy itp.
Bigos
8 miesięcy temu
Putin walczy o wyjście z twarzą dla siebie, a to niestety może oznaczać konieczność uruchomienia mobilnych krematoriów dla jego żołnierzy.
Hans
8 miesięcy temu
Jak ma się hełm, kamizelkę i siedzi się w czołgu, a za sobą ma się 100 tys. podobnych to można się poczuć panem świata. Ciekawe jakie będzie morale żołnierzy rosyjskich jak już dotrze do nich, że życie ludzkie jest kruche. Z urwaną ręką lub nogą, albo ze spalonym ciałem nikt nie czuje się jak Rambo, jeśli jeszcze się cokolwiek czuje.
Juhas
8 miesięcy temu
Zginie tylu rosyjskich chłopaków (pewnie połowa z tych 100 tys.), że kary finansowe to dla Putina będzie najmniejszy problem. Jego własny naród go zniszczy - ludzie którzy stracili bliskich protestują inaczej niż Ci, którym odbiera się wolność.
Dede
8 miesięcy temu
Faszysci sowieccy chcą podboju wolnych ludzi bądźci pod ambasadami Rosyjski i z protestami!!!!!
edi
8 miesięcy temu
Co robilo 30 tysiecy !!! obywateli USA w Ukrainie ??? PRACOWALI W KOPALNI WEGLA ???? albo okradali tych biednych glupcow... teraz znow trzeba im organizowac akcje,,most
Chwila prawdy
8 miesięcy temu
Zmuszać ludzi, żeby gineli na rozkaz...w imię tak naprawdę niczego. Politycy za to odpowiedzialni powinni sami iść w pierwszym szeregu na front. Salwy nad głową, granaty wybuchające wszędzie dookoła, ból, ciągła obawa o własne życie, to od razu zmienia bojowe nastawienie. Cwaniakowanie zza biurka nie jest honorowe.
Jacek
8 miesięcy temu
Jedynym gwarantem pokoju sa Niemcy .Chcemy inkorporacji Polski do Niemiec
Ciekawe
8 miesięcy temu
Czyli jakie będę te poważne konsekwencje? Odłączą im Netflixa?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić