To wtedy się dowiedział. Eriksen wraca do dramatu z Euro 2020

2

Christian Eriksen 12 czerwca 2021, w czasie trwania "Euro 2020" przeszedł zawał serca. Reprezentant Danii niedawno wrócił do gry, a w związku z tym wróciły dramatyczne wspomnienia. "Pamiętam wszystko oprócz tych pięciu minut" - przyznał sportowiec.

To wtedy się dowiedział. Eriksen wraca do dramatu z Euro 2020
Christian Eriksen (PAP)

12 czerwca ubiegłego roku Dania grała mecz z Finlandią. W pierwszym składzie tego pierwszego zespołu grał Christian Eriksen. Niestety, zawodnik pod koniec pierwszej połowy upadł na murawę. Dopiero po kilku minutach reanimacji lekarzom udało się przywrócić u niego akcję serca.

Nowy klub, stare wspomnienia

Sportowiec często wraca do wydarzeń sprzed pół roku. Mówi, że pamięta wszystko poza pięcioma minutami, podczas których był nieprzytomny.

Pamiętam wszystko oprócz tych pięciu minut. Dośrodkowanie, piłkę uderzającą w moje kolano. Nie wiem, co się stało potem. Następnie się ocknąłem i zobaczyłem ludzi obok mnie, a także poczułem nacisk w klatce piersiowej, próbując złapać oddech. Kiedy się ocknąłem, nie wiedziałem, co się dzieje -  mówił "BBC".
Przeszło mi przez głowę, że może coś się stało z moimi nogami, może złamałem kręgosłup. Sprawdzałem, czy mogę podnieść nogę do góry. Robiłem małe rzeczy, by zobaczyć, co ze mną jest. W karetce usłyszałem pytanie "jak długo był nieprzytomny?" z odpowiedzią "pięć minut". Wtedy pierwszy raz dowiedziałem się, że prawie umarłem - dodał.

Dziś Eriksen po półrocznej przerwie gra w nowym klubie Brentford. Musiał mieć wszczepiony kardiowerter-defibrylator, co zaskutkowało zerwaniem kontraktu z Interem Mediolan. Włoskie prawo zabrania grać piłkarzom z takim urządzeniem.

Zawodnik w rozmowie z BBC po raz kolejny podziękował za wszystko swoim kolegom z drużyny. Miłe słowa skierował również do medyków. Piłkarz przyznał, że gdyby nie oni, nie mógłby grać.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić