Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

142. miesięcznica smoleńska zakłócona przez "delegację z Watykanu"

527
Podziel się:

10 lutego obchodzono 142. miesięcznicę smoleńską. Zjawili się na niej aktywiści Lotnej Brygady Opozycji, którzy przebrali się na to wydarzenie za "delegację z Watykanu". Wszystkiemu przyglądał się Jarosław Kaczyński. Wyciągnie konsekwencje?

142. miesięcznica smoleńska zakłócona przez "delegację z Watykanu"
Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński, Ryszard Terlecki (PAP, Leszek Szymański)

Każdego 10. dnia miesiąca obchodzona jest miesięcznica smoleńska. To uroczystość organizowana na pamiątkę katastrofy samolotu pod Smoleńskiem w 2010 roku, w której zginął sprawujący wówczas urząd prezydenta Lech Kaczyński.

Zawsze zjawia się na niej prezes PiS, Jarosław Kaczyński i wysocy rangą urzędnicy państwowi. Nie brakuje też... aktywistów opozycji.

Aktywiści ostro na 142. miesięcznicy

Z okazji 142. miesięcznicy smoleńskiej Lotna Brygada Opozycji przebrała się za "delegację z Watykanu". Na zdjęciach opublikowanych na Twitterze widać kobiety i mężczyzn w strojach duchownych. Są tam m.in. biskupi, zakonnice i nuncjusz apostolski.

Podczas happeningu aktywiści odśpiewali samodzielnie przygotowany "PiS-alm". Później natomiast odczytali Księgę Hipotez o wraku tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem. Chwilę po rozpoczęciu uroczystości aktywiści pytali: "Jarek, kazałeś lądować bratu?".

Żarty się skończyły, gdy zostali zatrzymani przez policję. Zabrano im również megafon. Każdy z aktywistów został wylegitymowany.

Funkcjonariusze mieli też rzucić na ziemię pałkę służbową i "oskarżyć uczestników pikiety o jej kradzież". Takie informacje przekazuje w mediach społecznościowych ruch "Obywatele RP". LOB miał na to krótką odpowiedź: "Marna ta Wasza prowokacja partyjna, policjo".

Nie jest to pierwsza tego typu sytuacja. W styczniu br. obchodzona była 141. miesięcznica, którą poprzedziło nabożeństwo w kościele seminaryjnym. Aktywiści LOB przebrali się wówczas za postacie z bajek. Kultowe były już filmiki w internecie, gdy policja goniła minionka, a goniąc kota, funkcjonariusze wyrwali mu ogon.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(527)
Jasnowidz.
4 miesiące temu
Bóg szczęśliwie uwolnił od jednego więc prośmy Boga by uwolnił od drugiego.
Katolik
6 miesięcy temu
Jarek swoje winy za lądowanie w Smoleńsku musi odkupić modlitwą.
Jarek 45
6 miesięcy temu
Bezpodstawnie oskarżają Jarka ...... To Lech odważnym i walecznym prezydentem był, ani mgły sie nie bał ani grawitacji!
Andreas
6 miesięcy temu
Jak ktoś się chce modlić to jego sprawa ja tam nie chodzę, a zakłócanie porządku publicznego mandaty i pałą po tyłku. Nie jestem wierzący ale mi to w żaden nie przeszkadza ta pamięć po tylu ważnych ludziach z prawicy i lewicy
Kaczorowo
6 miesięcy temu
Ale wegiel kupuje od "mordercy "brata?
JAN
6 miesięcy temu
KAZAŁ BRATU LĄDOWAĆ TO MA CZEGO CHCIAŁ.
ciekawy
6 miesięcy temu
Już wkrótce w Wolnej Polsce miesięcznice bez pispolicji. Przyjdzie miliony ludzi. Czy jarek wyjdzie spojrzeć tym ludziom w twarz? Odważy się? Ciekawe!
Garry
6 miesięcy temu
143? ŻAŁOSNE!!!
Ravenous
6 miesięcy temu
LOB miał na to krótka odpowiedź: "Marna ta wasza prowokacja polityczna policjo". Motyla noga! Przychodzą poprzebierane pajace, zakłócają czyjś rytuał, którego obchodzenie gwarantuje konstytucją i bezczelnie śmią twierdzić, że się ich prowokuje. A za pytanie:"Jarek kazałeś bratu lądować?" Uderzyl bym w twarz bez względu na moją orientację polityczną
Andy
6 miesięcy temu
Do czego to już dochodzi w pislandzie. Pispolicja ściga już nawet delegację z watykanu.
grabarz
6 miesięcy temu
Szkoda że nie wsiadł i nie poleciał ogromna szkoda dla Narodu Polskiego
Olo
6 miesięcy temu
96 osób zginęło w wyniku decyzji podjętej przez małego człowieka, by lądować w warunkach niemożliwych do lądowania. I teraz taki cyrk na koszt społeczeństwa. Ponad 100 000 ludzi zmarło w wyniku złych rządów małego i on nadal rządzi. Oto Wolska kraj bezprawia, niesprawiedliwości i małpiego cyrku okraszanego propagandą
pisofan
6 miesięcy temu
Oj zakłócili "kaczornice" biedny Prezes nie dają mu wydawć państwowych pieniędzy na imprezki kaczornic z własnej kieszeni nie było by ani jednej a tak można za państwowe -można
Olo
6 miesięcy temu
My, Polacy, mamy nadzieję, że w Wolnej Polsce nazwiska sługusów reżimu w mundurach, którzy ograniczali wolność obywatelom Polski zostaną podane do publicznej wiadomości, a osoby je noszące zostaną pozbawione emerytur
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić