aktualizacja 

Putin ogłosił nowe ćwiczenia wojskowe. Nie odbędą się w Rosji

Władimir Putin dość spokojnie skomentował decyzje Finlandii i Szwecji, które oficjalnie chcą dołączyć do NATO. Niedługo potem zapowiedział, że na jesień zaplanowano serię wspólnych ćwiczeń wojskowych Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ). Nie odbędą się one w Rosji.

Putin ogłosił nowe ćwiczenia wojskowe. Nie odbędą się w Rosji
Władimir Putin ogłosił ćwiczenia wojskowe. Nie w Rosji (PAP)

Władimir Putin zapowiedział serię wspólnych ćwiczeń wojskowych OUBZ. Mają się odbyć w niesprecyzowanym na razie terminie na jesieni. Prezydent Rosji wyjawił, na czym mają się skupić uczestniczące w ćwiczeniach armie.

Kwestiami wyposażenia kolektywnych sił OUBZ w nowoczesną broń, zwiększenia interoperacyjności ich kontyngentów wojskowych, a także poprawy spójności wspólnych działań struktur wojskowych – powiedział Władimir Putin cytowany przez "Ukraińską Prawdę".

Ćwiczenia nie odbędą się jednak w samej Rosji. Władimir Putin wyjawił, że wspólne ćwiczenia OUBZ odbędą się w Kazachstanie, Kirgistanie i Tadżykistanie. Przypomnijmy, że członkami Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym są obecnie Rosja, Białoruś, Kazachstan, Armenia, Kirgistan i Tadżykistan.

Putin ogłosił planowane ćwiczenia na szczycie OUBZ na Kremlu. Niedługo przed ujawnieniem tej informacji skomentował decyzje Szwecji i Finlandii. Oba kraje ogłosiły rozpoczęcie starań o członkostwo w NATO.

Rosja nie ma problemów z tymi krajami. W tym sensie nie stwarza bezpośredniego zagrożenia dla Rosji rozszerzenie [NATO] na te kraje. Ale rozbudowa infrastruktury wojskowej na tych terenach z pewnością sprowokuje naszą odpowiedź – zapowiedział Władimir Putin.
Zobacz także: Putin już nie ufa swojemu wywiadowi? "Może to jest tylko przykrywka"
Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić