aktualizacja 

Putin całkiem odleciał. W nowym przemówieniu osiągnął wyżyny absurdu

Władimir Putin wygłosił przemówienie w telewizji publicznej, w którym padło m.in. porównanie Rosji do Harry'ego Pottera. Prezydent stanął także w obronie J. K. Rowling, która zmaga się z falą krytyki po swoich wypowiedziach na temat transseksualnych kobiet. Słynna autorka szybko posłała mu ripostę, na jaką tak niedorzeczne słowa zasługiwały.

Putin całkiem odleciał. W nowym przemówieniu osiągnął wyżyny absurdu
Władimir Putin oskarża Zachód o dyskryminację Rosję (Getty Images, WPA Pool)

W przemówieniu wyemitowanym w krajowej telewizji Władimir Putin oskarżył Zachód o szeroko pojętą dyskryminację Rosji. Stwierdził, że Hollywood próbuje wymazać z historii osiągnięcia Armii Czerwonej podczas II wojny światowej i izoluje jego państwo od reszty świata.

Putin wspomina o autorce Harry'ego Pottera

Putin odniósł się do cancel culture, czyli zjawiska, w którym osoba publiczna zostaje skreślona w opinii publicznej za zachowanie, które jest powszechnie nieakceptowalne. Putin stwierdził, że w tym momencie Zachód robi to z Rosją.

Prezydent stwierdził, że Rosja jest jak J.K. Rowling, która zmaga się z falą krytyki za niektóre wypowiedzi dotyczące LGBTQ. Później jego słowa stały się jeszcze bardziej niedorzeczne, porównał zachowanie zachodnich państw do zachowania nazistów, którzy pod rządami Hitlera palili książki i starali się zniszczyć kulturę okupowanych państw.

Zachód niszczy J.K. Rowling, autorkę książek dla dzieci – a jej książki są publikowane na całym świecie. Wszystko dlatego, że nie spełniła oczekiwań wobec praw płci. Teraz próbują zlikwidować mój kraj – mówię o postępującej dyskryminacji wszystkiego, co ma związek z Rosją - mówił Putin.

Autorka od początku wojny wspiera Ukrainę i organizuje liczne zbiórki. Sama także przekazała znaczną sumę na pomoc uchodźcom. Po słowach Putina udostępniła na Twitterze artykuł przygotowany dla BBC, w którym mowa o Aleksieju Nawalnym.

Krytyka zachodniej cancel culture prawdopodobnie nie jest najlepsza dla tych, którzy obecnie mordują cywilów za opór lub którzy więzią i zatruwają swoich krytyków. #IStandWithUkraina - napisała na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: "Tarcza antyputinowska" wspomoże gospodarkę? Ekspert: Trzeba się wziąć do roboty
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić