Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

J.K. Rowling na wojnie z aktywistami LGBT. Znowu grożą jej śmiercią

63
Podziel się:

Znana pisarka J.K. Rowling wywołała w poniedziałek burzę w mediach społecznościowych. Autorka książek o przygodach Harry'ego Pottera znalazła się pod ostrzałem ze strony działaczy LGBT, po tym jak skrytykowała pomysł korzystania z damskich toalet przez transkobiety. Niektórzy aktywiści zaczęli grozić jej śmiercią.

J.K. Rowling na wojnie z aktywistami LGBT. Znowu grożą jej śmiercią
J.K. Rowling odpowiedziała na nienawistne komentarze w mediach społecznościowych (Getty Images)

Brytyjska pisarka Joanne Murray, znana szerzej jako J.K. Rowling, nie po raz pierwszy zmaga się z nienawistnymi komentarzami w internecie. W 2020 roku zarzucono jej transfobię, po tym jak głównym antagonistą w swojej powieści kryminalnej uczyniła mężczyznę przebierającego się w damskie ubrania. Teraz sprawa znowu ujrzała światło dzienne.

Na J.K. Rowling wylało się wiadro pomyj. Pisarka twardo stawia czoła krytykom

J.K. Rowling oceniła jakiś czas temu, że korzystanie przez transkobiety z damskich toalet i przebieralni stanowi zagrożenie dla innych kobiet. W poniedziałek w serii wpisów na Twitterze podtrzymała swoje poglądy. Utrzymała swój wpis w żartobliwym tonie.

Po tym jak setki aktywistów na rzecz osób transpłciowych groziły mi pobiciem, zgwałceniem i śmiercią, widzę, że ruch ten nie stanowi jakiegokolwiek zagrożenia dla kobiet – napisała.

Pisarka odpowiedziała także komentarz, w którym jedna z osób życzy jej "bomby w skrzynce pocztowej". J.K. Rowling podkreśliła, że jej adwersarze są jak widać mocno zdesperowani.

Kiedy nie można zwolnić kobiety, aresztować, zmusić jej wydawcy, żeby rozwiązał z nią kontrakt, a próba wymazania jej twórczości ze świadomości społecznej przekłada się na rosnącą sprzedaż jej książek, jest tylko jedno miejsce, gdzie można się wyżalić – oceniła, nawiązując do nienawistnego wpisu na Twitterze.

J.K. Rowling sprzeciwia się deklaratywnej zmianie płci. Już drugi raz zagrożono jej śmiercią

W zeszłym roku J.K. Rowling wywołała oburzenie aktywistów LGBT, publikując tekst, w którym sprzeciwia się planowanej przez szkocki rząd reformie przepisów dotyczących osób tranpłciowych. Nowe prawo zakłada, że płeć będzie deklaratywna, a do jej zmiany nie będą wymagane badania medyczne. Pisarka wyraziła obawy co do dopuszczania każdego, kto deklaruje się jako kobieta, do przestrzeni przeznaczonej tylko dla pań.

Rowling odniosła się w swoim wywodzie do własnych doświadczeń dotyczących napaści seksualnej. Stwierdziła, że reforma oznacza, że "aby mężczyzna stał się kobietą, wystarczy żeby zadeklarował, że tak się czuje".

Pisarka spotkała się wtedy z serią gróźb karalnych ze strony aktywistów LGBT. W sprawę zaangażowała się nawet szkocka policja, która próbowała dotrzeć do autorów nienawistnych komentarzy.

Obejrzyj także: J.K. Rowling ma złe wieści dla fanów Harry'ego Pottera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(63)
Vvvvv
4 miesiące temu
Normalna babka...w koncu!
asia
5 miesięcy temu
co za paranoja
maciek
5 miesięcy temu
Tolerancja wg. LGBT
Marianna
5 miesięcy temu
Kazdy ma prawo do swoich pogladow, ale lgbt to tez ludzie. Naturze cos nie wyszlo i tyle... Na pewne rzeczy jednak nie nalezy sie godzic np. wychowanie dzieci w zwiazku lgbt.
Bez cenzury
5 miesięcy temu
I bardzo dobrze, zasłużyła sobie. Jest nietolerancyjna więc niech nie oczekuje tolerancji. BYCIE ZWOLENNIKIEM CZEGOŚ ZOBOWIĄZUJE DO OBRONY TEGO CZEGO JEST SIĘ ZWOLENNIKIEM PRZED JEGO PRZECIWNIKIEM I WROGIEM ORAZ DO BYCIA PRZECIWNIKIEM TEGO CO ZAGRAŻA I CHCE ZNISZCZYĆ TO CZEGO JEST SIĘ ZWOLENNIKIEM. NA PRZYKŁAD JAK JEST SIĘ ZWOLENNIKIEM WOLNOŚCI RÓWNOŚCI I TOLERANCJI ORAZ DEMOKRACJI TO TRZEBA BYĆ PRZECIWNIKIEM WOBEC TZW NIETOLERANCJI CZYLI WROGÓW WOLNOŚCI RÓWNOŚCI I TOLERANCJI ORAZ DEMOKRACJI ŻEBY TOLERANCJA NIE OBRÓCIŁA SIĘ PRZECIWKO SOBIE I NIE ZOSTAŁA ZNISZCZONA PRZEZ NIETOLERANCJĘ CZYLI WROGÓW TOLERANCJI. JAK JEST SIĘ PRZECIWNIKIEM CZEGOŚ TO SIĘ TEGO NIE OCZEKUJE I SIĘ NA TO NIE POWOŁUJE I NIE KORZYSTA SIĘ Z RZECZY WYMYŚLONYCH PRZEZ RUCHY O WARTOŚCIACH I IDEACH SPRZECZNYCH ZE SWOIM ŚWIATOPOGLĄDEM NAWET JAK JEST TO NIEWYGODNE DLA WYZNAWCY OWEGO ŚWIATOPOGLĄDU LUB RELIGII. TRZEBA BYĆ KONSEKWENTNYM W SWOIM ŚWIATOPOGLĄDZIE CZY WYZNANIU NAWET GDY JEST TO NIEWYGODNE DLA WYZNAWCY OWEGO ŚWIATOPOGLĄDU LUB RELIGII. PROFESOR LESZEK KOŁAKOWSKI W TEKŚCIE O TOLERANCJI NAZWAŁ WROGÓW WOLNOŚCI RÓWNOŚCI I TOLERANCJI ORAZ DEMOKRACJI,, PO IMIENIU, NIETOLERANCJĄ " I POWIEDZIAŁ, ŻE TZW NIETOLERANCJA POWINNA BYĆ ZDELEGALIZOWANA I WYŁĄCZONA SPOD OCHRONY PRAWNEJ PONIEWAŻ TOLERANCJA DLA WROGÓW TOLERANCJI SPRAWI ŻE TOLERANCJA OBRÓCI SIĘ PRZECIWKO SOBIE I ZOSTANIE ZNISZCZONA PRZEZ NIETOLERANCJĘ CZYLI WROGÓW TOLERANCJI. PRZYKŁAD ANGELA MERKEL WPUŚCIŁA MUZUŁMANÓW DO EUROPY A MUZUŁMANIE SĄ WROGAMI WOLNOŚCI RÓWNOŚCI I TOLERANCJI ORAZ DEMOKRACJI A MERKEL GŁASKAŁA ICH PO GŁÓWCE. NIETOLERANCJA CZYLI ISLAM I SZARIAT BYŁY LEGALNE I CHRONIONE PRAWEM I TERAZ W EUROPIE ZAMIAST WOLNOŚCI, RÓWNOŚCI I TOLERANCJI ORAZ DEMOKRACJI MAMY Z JEDNEJ STRONY SZARIAT I ISLAMIZACJĘ A Z DRUGIEJ STRONY COFANIA EUROPY W ROZWOJU DO CZASÓW FEUDALNYCH+ NSDAP W POLEWIE ODŁAMÓW CHRZEŚCIJAŃSTWA W WYKONANIU NARODOWCÓW Z POLSKI I CAŁEJ EUROPY ORAZ ORDO LURIS, KTÓRZY BIORĄ KASĘ OD PUTINA, BO PRZECIEŻ NIE JAK TO ONI MÓWIĄ LEWACKA UNIA I ZGNIŁY ZACHÓD.
Jan
5 miesięcy temu
Nie każdy trans musi zmieniać to co ma między nogami czy faszerować się hormonami. Oni robią to, bo muszą, a nie dlatego, bo tak chcą i tak było od zawsze
Nev
5 miesięcy temu
To nie groźby to jest tęczowa tolerancja
Klon
5 miesięcy temu
Nie wiem dlaczego wszyscy mamy ulegać tym transom ?
Nemo
9 miesięcy temu
3- płłeć ,dodatkowe drzwi i oznaczenie w kolku trojkat, 3 toaleta , kompromis
Nemo
9 miesięcy temu
3 ubikacje i toalete 3 plac po prostu jak w Tajlandii, na drzwiach trójkąt z kółkiem w środku
nik
rok temu
brawo pisarka...nie to co sprzedawczyk tokarczuk ,ktora mowi ze Polacy byli wlascicielami niewolnikow
liczba
rok temu
Pytanie pomocnicze - ile osób z kręgu LGBTQ+ jest humanistami?
Patriota
rok temu
Nikt nie zasługuje na groźby śmierci. Aresztować tylko tych, którzy wysłali. LGBT to zwykle dobrzy ludzie, z wyjątkiem takiego 1%.
Patriota
rok temu
Każda sławna osoba dostaje kilka razy groźby śmierci, ale jak widać, niepotrzebnie wyolbrzymiono tę skalę.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić