Karolina Woźniak| 

Putin grozi interwencją na Białorusi. Odpowiedź Morawieckiego

225

Prezydent Rosji, Władimir Putin, ogłosił, że stworzył rezerwy służb porządkowych do działań na Białorusi. Miały one powstać na prośbę Aleksandra Łukaszenki.

Putin grozi interwencją na Białorusi. Odpowiedź Morawieckiego
Władimir Putin poinformował o stworzeniu rezerwy służb porządkowych, które mają działać na Białorusi (Getty Images, Omer Messinger)

Władimir Putin poinformował o tym w wywiadzie udzielonym dla telewizji Rossia 24. Prezydent Rosji przyznał, że rezerwy służb porządkowych zostaną wysłane na Białoruś wtedy, "kiedy sytuacja wymknie się spod kontroli".

Mateusz Morawiecki zareagował na oświadczenie Władimira Putina

Na informację o stworzeniu służb porządkowych zareagował Mateusz Morawiecki. Premier wezwał do "wycofania się z planów interwencji zbrojnej na Białorusi pod pretekstem 'przywrócenia kontroli'".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na Białorusi trwają obecnie społeczne protesty, które kończą się zatrzymaniami. Milicja poinformowała, że są one związane z "postępowaniem administracyjnym". Sytuację również skomentował premier Polski. Na profilu na Twitterze napisał:

Apeluję do władz Białorusi o uwolnienie bezprawnie przetrzymywanych i przesłuchiwanych przedstawicieli opozycji. Normą powinien być dialog, a nie dyktat. Rada Koordynacyjna jest właściwym partnerem do rozmowy dla władz w Mińsku.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak podaje WP, "przywódczyni białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska wystąpiła w Parlamencie Europejskim". Podkreśliła, że "celem protestujących Białorusinów nie jest krwawa rewolucja obalająca Łukaszenkę, a prawdziwie demokratyczne i uczciwe wybory prezydenckie".

Zobacz także: Zobacz także: Białoruś. Robert Biedroń o postawie Andrzeja Dudy. "To jest bardzo dziwna sytuacja"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić