Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Radny PiS z Nowego Sącza zawieszony. "Zagłosował przeciwko uzgodnieniom klubowym"

10
Podziel się:

Radny Maciej Rogóż z Nowego Sącza został zawieszony w prawach członka klubu PiS Wybieram Nowy Sącz. Został o tym poinformowany SMS-em przez szefa klubu Michała Kądziołkę.

Radny PiS z Nowego Sącza zawieszony. "Zagłosował przeciwko uzgodnieniom klubowym"
Maciej Rogóż. (Facebook)

Radny Maciej Rogóż z Nowego Sącza jest członkiem zarówno partii Prawo i Sprawiedliwość, a także klubu "PiS Wybieram Nowy Sącz". W miniony wtorek został zawieszony w prawach członka klubu PiS Wybieram Nowy Sącz.

Maciej Rogóż dowiedział się o tym przez wiadomość SMS, którą otrzymał od przewodniczącego klubu Michała Kądziołki. -Szczerze mówiąc myślałem, że jest to jakiś żart – mówi radny Maciej Rogóż w rozmowie z portalem sadeczanin.info.pl. Radny nie otrzymał żadnego uzasadnienia tej decyzji.

Nie złamałem regulaminu klubu. Nie złamałem dyscypliny głosowania. Nie mam też żadnych informacji, abym został zawieszony w prawach członka partii. Dla mnie jest to kuriozalna sytuacja, bo jak można zawiesić kogoś i poinformować go o tym wysyłając sms. Nie wiem, co jest tego powodem - mówi zaskoczony decyzją radny, cyt. przez portal sadeczanin.info.pl.

Radny został zapytany o to, czy nie podejrzewa, że na decyzję wpłynęło jego głosowanie na sesji rady miasta i poparcie konkurencyjnego projektu uchwały dotyczącego wsparcia służb mundurowych na granicy białoruskiej. -Nie tylko ja głosowałem czasem odmiennie. Jako radny mam prawo do własnej opinii, a w swoich decyzjach kieruje się dobrem mieszkańców, którzy mnie wybrali. Nie będę krytykował kogoś, jeśli nie ma ku temu podstaw - odpowiedział.

Radny "nie trzyma dyscypliny klubowej"

Poseł Arkadiusz Mularczyk pełnomocnik miejskich struktur PiS w Nowym Sączu potwierdza, że dotarła do niego informacja, że mimo ustaleń Maciej Rogóż głosował przeciwko uzgodnieniom klubowym.

Nie trzyma jakby dyscypliny klubowej. Radni w głosowaniu podjęli decyzję o wykluczeniu go z klubu i skierowali do mnie wniosek o jego wykreślenie z partii Prawo i Sprawiedliwość. Ja się do tego przychylę i takie pismo wystosuje do prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Nie może być takiej sytuacji, że członek klubu głosuje sobie tak, jak chce i nie trzyma dyscypliny klubowej, wynikającej ze statutu naszej partii - powiedział poseł Mularczyk w rozmowie z portalem sadeczanin.info.pl.
Zobacz także: "Wie, jaka jest prawda". Wiceminister odpowiada Tuskowi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Lucyna
10 miesięcy temu
Pan rozum, święte słowa!
Miastowy
10 miesięcy temu
Pis to nie partia, tylko prawicowo religijna sekta w przebraniu socjalistów. Oni dają 500 + i bajeczki patriotyczne opowiadają i straszą gender i lgbt żeby odwrócić uwagę od swoich wybryków oraz wyczynów kościoła, który manipuluje narodem i skubie Polskę z kasy jak drób. Polska nie była krajem chrześcijańskim tylko pogańskim a chrześcijaństwo Polska przyjęła pod przymusem i groźbą wojny. Poczytajcie sobie o soborze w Konstancji. Dlaczego Zawisza Czarny zrobił papieżowi wjazd na chatę!
Franek
10 miesięcy temu
Tak rządzi w Nowym Sączu PIS. Z kącikiem Mularczykiem
vitto
10 miesięcy temu
wejdziesz między wrony musisz krakać jak one albo won! dobro partii najważniejsze !!!
Realista
10 miesięcy temu
A co glapinskim królem inflacji, zamiast zajmować się NBP, zrobił sobię burdel z NBP, ślinić się to i ja potrafię na widok ślicznych sexsownych dyrektorek sekretarek w swoim otoczeniu.
Hahaha
10 miesięcy temu
A od kiedy Pisowi przeszkadza dyscyplina klubowa? Coś im się nie spodoba synek i po Tobie.
BumCyk
10 miesięcy temu
Dopóki nie będą głosować jak chcą to nic się nie zmieni
Stan.32
10 miesięcy temu
Znam Pana radnego porządny człowiek,ale powinien wiedzieć jakie zasady w klubie obowiązują.Nie można być chorągiewką.Głosowałem na Pana i jestem zawiedziony.
Anka
10 miesięcy temu
Panie radny-spoko z pana człowiek. Może usuną pana z partii ale zyskał pan szacunek ludzi. Oni nie lubią takich, którzy myślą samodzielnie...
Iurty
10 miesięcy temu
To nie partia, to jakiś zakon.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić