Kamil Różycki
Kamil Różycki| 
aktualizacja 

Ramzan Kadyrow jest śmiertelnie chory? Nowe doniesienia mediów

Pojawiają się kolejne informacje na temat stanu zdrowia Ramzana Kodyrowa. Według dziennikarzy "Nowaja Gazieta" przywódca Czeczeni od lat ma się zmagać z chorobą trzustki. Obecnie ma ona coraz szybciej postępować, przez co częściej niż na oficjalnych spotkaniach, Czeczen odwiedzać ma szpitale. Nadal pozostaje jednak zausznikiem Władimira Putina.

Ramzan Kadyrow jest śmiertelnie chory? Nowe doniesienia mediów
Media: Ramzan Kadyrow jest chory i coraz wyraźniej to widać (Getty Images, Contributor#8523328)

Jak twierdzą rosyjscy dziennikarze opozycyjnego portalu "Nowaja Gazieta" Ramzan Kodyrow jest w coraz gorszym stanie. Z informacji do których dotarli, wynika, że oddany Putinowi przywódca Czeczenii od 2019 roku zmaga się z ogromnymi problemami trzustki. Według najnowszych niepotwierdzonych doniesień choroba ma postępować, a polityk słabnąć.

Tezę o chorobie Czeczena zdają się potwierdzać jego liczne wizyty u lekarzy. Według ustaleń rosyjskich dziennikarzy chorobą, na którą choruje Kadyrow, jest martwicze zapalenie trzustki. Cechą charakterystyczną tej przypadłości jest to, że w swojej agresywnej postaci może zagrażać nawet życiu pacjenta. Ma również wpływ na jego wygląd i aktywność.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ruszyli z rannym na Rosjan. Dramatyczny moment walk o Krasnohoriwkę

Poważna choroba Ramzana Kadyrowa?

Pomimo przekonujących argumentów portalu "Nowaja Gazieta", warto mieć jednak do tej informacji pewien dystans. Nie jest to bowiem pierwszy przypadek, kiedy media mówią o chorobie przywódcy Czeczenii. Ten jednak pomimo wielu dziennikarskich diagnoz, niezmiennie od 2007 roku rządzi twardą ręką w swoim obwodzie.

Do tej pory, o jego "ciężkim stanie" mówił m.in. ukraiński wywiad, który wskazywał jednak na chorobę nerek. To właśnie w jej efekcie przywódca Czeczenii miał trafić do szpitala, gdzie wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Informacje te jednak szybko zdementowano, wstawiając nagranie Kadyrowa, który zachęca do uprawiania sportu.

Wówczas nikt nie był w stanie zweryfikować, czy nagranie było autentyczne oraz aktualne.

Pomimo sporej nieskuteczności tego typu medialnych doniesień nie można odmówić im jednak pewnej słuszności. W ostatnim czasie widać bowiem, że na twarzy Ramzana Kadyrowa wystąpiły ogromne zmiany. Ta często jest wyraźnie opuchnięta, a sam przywódca Czeczenii wydaje się przybierać na masie. To także ma być efekt choroby.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić