Angelika Karpińska| 

Shabnam Ali będzie pierwszą kobietą powieszoną w niepodległych Indiach

61

Indie przygotowują się do egzekucji 38-latki. Shabnam Ali została skazana na śmierć za zabójstwo siedmiu członków swojej rodziny. Zbrodni dokonała wraz ze swoim kochankiem. Będzie pierwszą kobietą powieszoną w niepodległych Indiach.

Shabnam Ali będzie pierwszą kobietą powieszoną w niepodległych Indiach
38-latka będzie pierwszą straconą kobietą od kilkudziesięciu lat (Pixabay)

Więzienie w mieście Mathura w stanie Uttar Pradesh ogłosiło, że rozpoczęło przygotowania do egzekucji Shabnam Ali. Jej wyrok nie został jeszcze uprawomocniony, ale władze twierdzą, że kobieta nie ma już możliwości odwołania się.

Hinduska wymordowała swoją rodzinę

Shabnam Ali prawdopodobnie będzie pierwszą kobietą powieszoną w niepodległych Indiach, czyli co najmniej od 74 lat. 36-latka w 2008 r. zabiła siedmiu członków swojej rodziny - rodziców, dwóch braci, szwagierki, kuzyna i 10-miesięcznego bratanka.

Kobieta podała ofiarom mleko ze środkami nasennymi, a później poderżnęła im gardła. W zbrodni pomagał jej kochanek.

W 2010 r. oboje zostali skazani na śmierć. 38-latka dwukrotnie odwoływała się do Sądu Najwyższego, a także prosiła o łaskę gubernatora i prezydenta, jednak jej wnioski zostały odrzucone.

Motywem przerażającej zbrodni miało być to, że rodzina kobiety sprzeciwiała się jej związkowi z robotnikiem Saleemem. Nie wyraziła zgody na to, by Shabnam go poślubiła.

Zobacz także: Rosja i Iran prężą muskuły. Wielkie ćwiczenia na Oceanie Indyjskim

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić