Realia polskiej szkoły. Wystarczyło wejść do toalety

556

Niedziałające klamki i rozpadający się kran w toalecie - to tylko zalążek tego, z czym często muszą mierzyć się uczniowie polskich szkół. TikToker pokazał, jak wygląda łazienka w jego szkole. Można się załamać.

Realia polskiej szkoły. Wystarczyło wejść do toalety
Warunki w szkolnych łazienkach często pozostawiają wiele do życzenia (TikTok)

Warunki w polskich szkołach publicznych nierzadko wołają o pomstę do nieba. Zazwyczaj w najgorszym stanie są toalety, które często nie były remontowane od lat. Choć to miejsce, w którym szczególnie powinno dbać się o higienę, prywatność i komfort, wiele uczniów woli omijać szkolne łazienki szerokim łukiem.

Dramatyczne warunki w szkolnych toaletach

Swoją szkolną toaletę zaprezentował niedawno jeden z użytkowników TikToka. Internauta w krótkim filmiku pokazał usterki, które w gruncie rzeczy można bez większego wysiłku naprawić, a które znacząco utrudniają życie uczniów.

Na nagraniu widać zepsutą klamkę w drzwiach łazienki, co uniemożliwia ich zamknięcie. Uszkodzony jest też kran, od którego odpada dźwignia. Pomieszczenie generalnie wygląda na zaniedbane i nie do końca estetyczne.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Film obejrzano już ponad 200 tys. razy. Stał się on pretekstem do dyskusji o stanie polskich szkół. W komentarzach uczniowie z całej Polski dzielą się swoimi doświadczeniami. Większość z nich nie jest przyjemna.

Brak papieru i klamek

Problemem okazuje się nawet zapewnienie podstawowych przyborów higienicznych, takich jak papier toaletowy czy mydło. Młodzież narzeka też na brak klamek, dziury w drzwiach, a nawet całkowity brak drzwi i brak wody w kranach.

Czy tylko u mnie w szkole mydło nie jest wymieniane od kilku lat? Nie ma papieru toaletowego, klamek i są w każdych drzwiach dziury - napisała jedna z internautek.
W naszej szkole chłopcy na drugim piętrze nie mają klamek w kabinach - skomentowała uczennica.
U mnie w ścianach są dziury i widać rury - wymienia kolejna osoba.
U mnie żółta woda z kranu leci - skarży się inny użytkownik.
Ja nawet wody w kranie nie mam - czytamy w komentarzu.
Zobacz także: Dziecko na kwarantannie. Czy rodzic też musi zostać w domu? „To jest pewien paradoks”
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić